inteligentne akcesoria warto??

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
inteligentne akcesoria warto??

autor: robertrys » 17 cze 2017, 18:34

Witajcie moja żona upiera się na zamontowanie takich akcesoriów jak sa przykładowo w smarthome24. Typu inteligentne wtyczki, włączniki światła itd ma ktos może coś takiego i się podzieli opiniami??

Mariopo
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 08 lis 2016, 9:58
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: Mariopo » 19 cze 2017, 10:25

Ja mam coś takiego smarthome24.pl/wtyczki-inteligentne/9-sp3-inteligentna-wtyczka-5907624025103.html taka wtyczka to fajna sprawa, można zdalnie zarządzać różnymi urządzeniami np sprzętem rtv/agd.

fiftusiek
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 06 kwie 2017, 12:07
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: fiftusiek » 19 cze 2017, 16:30

Zdecydowanie warto ja mam te smart akcesoria z tego sklepu smarthome24 i po roku użytkowania teraz stwierdzam, że już nie wyobrażam sobie życia bez tych urządzeń. Kiedyś byłam na wakacjach u mamy miesiąc to strasznie mi brakowało tej wygody także polecam

robertrys
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 17 cze 2017, 18:14
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: robertrys » 21 cze 2017, 14:35

A jak z jakością tych urządzeń w smarthome, bo nie chcę wydać pieniędzy na coś co zaraz się zepsuje???

fiftusiek
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 06 kwie 2017, 12:07
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: fiftusiek » 21 cze 2017, 16:56

robertrys pisze:A jak z jakością tych urządzeń w smarthome, bo nie chcę wydać pieniędzy na coś co zaraz się zepsuje???

Smarthome ma wysoką jakość produktów zresztą poczytaj na innych forach na fb też jest dużo na ten temat także spokojnie nic tam Ci się nie zepsuje

damyoo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2017, 9:42
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: damyoo » 10 lip 2017, 9:45

faktycznie - dziękuję za polecenie smarthome24.pl panowie! Znalazlem tu swietne czujniki czadu + pilot rm pro w promocji i to dosc sporej bo zaoszczedzilem ponad 100zł ;)
Jednak... inteligentne domy to droga sprawa, nie kazdy moze sobie na to pozwolic, a szkoda.

solier
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2017, 9:36
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: solier » 15 lip 2017, 9:39

No dobra, ale patrząc na ofertę smarthome24 to widac, że inteligentny dom nie jest wcale az tak drogi jak pisza inni. Jasne, ze jezeli sie chce to mozna na sile kupic same najdrozsze rzeczy ale jest wiele zamiennikow takich wlasnie jak ze sklepu smarthome. Fajna sprawa :)

Dantey
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2017, 17:38
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: Dantey » 19 lip 2017, 16:33

damyoo pisze:faktycznie - dziękuję za polecenie smarthome24.pl panowie! Znalazlem tu swietne czujniki czadu + pilot rm pro w promocji i to dosc sporej bo zaoszczedzilem ponad 100zł ;)
Jednak... inteligentne domy to droga sprawa, nie kazdy moze sobie na to pozwolic, a szkoda.


A jakbyś poszukał tego czujnika w sieci to byś ściągnął go z pominięciem pośrednika w cenie 39 dolarów. Skoro wszystko jest produkowane w Chinach, a kupujesz przez internet, to dlaczego nie kupować od razu w Azji? Zaoszczędziłbyś jeszcze więcej. Przecież taki smarthome nie jest producentem, a jedynie importerem :lol:

Patrzysz na nazwę/kod produktu na stronie smarthome24, następnie wklepujesz to na stronie https://pl.aliexpress.com wysyłasz przelew w złotówkach i po 2-3 tygodniach masz paczkę w domu :)

Mam nadzieję, że pomogłem :)

damyoo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 10 lip 2017, 9:42
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: damyoo » 20 lip 2017, 12:25

spoko, ja to wszystko rozumiem tylko, że ze smarthome24.pl dostane paczke po dniach, a nie tak jak piszesz po 2-3 tygodniach. Zaoszczędzanie zaoszczędzaniem, ale na czasie też mi zależy i z tym smarthome mnie nie zawodzi bo paczka dochodzi bardzo szybko :)

Dantey
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2017, 17:38
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: Dantey » 20 lip 2017, 22:12

Próbuję sobie wyobrazić pilną potrzebę kładzenia systemów automatyki. Przecież takie rzeczy i tak się planuje z długim wyprzedzeniem :lol: Ale niech ci będzie, jak ktoś ma pilną potrzebę zakupu na już to zapłaci 2x więcej niż produkt jest wart :lol:

REDON33
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2017, 7:11
Lokalizacja: http://akademiaelektryka.pl
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: REDON33 » 01 sie 2017, 7:32

W mojej ocenie lepiej wybrać kompletny system inteligentnego domu - jak np. Fibaro - zapewne będzie on kosztował więcej ale i jego funkcjonalność będzie znacznie większa.

PawełNM
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: PawełNM » 07 sie 2017, 21:52

W pełni zgadzam się z moim przedmówcą. Jeżeli wymarzyliśmy sobie inteligentny dom, o montaż określonych instalacji należy zatroszczyć się już na etapie budowy. Przy czym mnie generalnie bardzo do gustu przypadła oferta, dostępna Deimic One http://www.deimic.pl/ . Dzięki niej bowiem mamy możliwość zintegrowania określonych systemów w domu, w tym chociażby ogrzewania, wentylacji czy rekuperacji- choć tak naprawdę możliwości są tutaj dużo większe i wygodnej ich obsługi. Przy czym całością można sterować za pomocą specjalnego panelu, bądź też korzystając z telefony komórkowego z systamami iOS oraz Android.

adam_pe
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 02 paź 2013, 15:16
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: adam_pe » 14 sie 2017, 21:55

Ja właśnie na etapie budowy instalacji już myślałem o tym żeby zostawić sobie furtkę i móc w przyszłości podłączyć systemy inteligentnego domu. Dlatego skorzystałem z oferty firmy Smart Home Ready, która oferuje kursy projektowania instalacji pod smart dom, albo po prostu sami zajmują się projektem instalacji. Jestem bardzo zadowolony ponieważ mam bardzo dużo przyłącz oraz wszystko gotowe pod podłączenie centralki sterującej. Teraz tylko kwestia czasu są elektryczne rolety czy sterowane oświetlenie.

celia.celia84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:18
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: celia.celia84 » 18 sie 2017, 22:29

Mi takie inteligentne rozwiązania bardzo się podobają bo wprowadzają naprawdę sporo ułatwień i nowoczesnych technologii. To co mi ostatnio bardzo się spodobało to kamerka IP - https://sklep.ferguson.pl/pl/p/SmartHome-Smart-EYE-100-IP-Cam-bezprzewodowa-kamera-IP/173. W ten łatwy sposób można na przykład zrobić monitoring w pokoju dzidziusia i patrzeć co tam się dzieje za pomocą smartfona. Według mnie to idealny gadżet dla każdej świeżo upieczonej mamy.

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: inteligentne akcesoria warto??

autor: Zami » 01 wrz 2017, 9:42

Moim zdaniem warto. Na http://deimic.pl/ teraz trwa konkurs w którym można wygrać moduł do obsługi domu inteligentnego. My mamy dom inteligentny i jesteśmy bardzo zadowoleni.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów