ZAdaszenie tarasu prosba o wskazowki

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

kynek378
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2014, 16:36
ZAdaszenie tarasu prosba o wskazowki

autor: kynek378 » 28 kwie 2014, 16:46

Witam serdecznie padl pomysl zbudowania zadaszenia nad taras koniec z chowaniem sie przed deszczem . Zglaszam sie do was o jakies porady wskazowki. Krotki opis inwestycji :
Taras wyglada tak Obrazek: . Jedna belke chce zamontowac do sciany w poziomie nie wiem czy beda potrzebne dwie zamontowane w pionie zeby gorna sie podpierala czy jest to zbedne ?Mam pytanie czy belka mocowana do sciany w rozmiarze 4,60 moze byc podzielona na dwie po 2,30 ?? czy lepiej zeby byla cala?
W opcji gdy bedzie dzielona nie ma chyba sensu dawac podpor pionowych mocowanych do sciany bo i tak bedzie tylko ciezar z jednej strony sie opieral na niej ??
Jak najlepiej polaczyc belke do sciany kotwy chemiczne ?
Co do podpor mysle ze takie 10x10 w ilosci 3 sztuk chyba starczy ? nie wiem kompletnie jaki wymiar krokwi dac. Pokrycie to chyba bedzie poliweglan 10 mm.
Ostatnie pytanie : w obecnej chwili nie ma plytek na tarasie jest beton boje sie ze jak najpierw zakotwicze podpory a pozniej poloze kafelki to beda one schowane i czy nie przegnija ??

Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki licze na jakas odpowiedz dzieki pozdrawiam

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: ZAdaszenie tarasu prosba o wskazowki

autor: yanes » 28 kwie 2014, 17:56

Przykrycie tego poliwęglanem spowoduje,że zrobisz sobie taką mini-szklarnie.Czy największa dostępna markiza nie byłaby lepszym rozwiązaniem?

kynek378
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2014, 16:36
Re: ZAdaszenie tarasu prosba o wskazowki

autor: kynek378 » 28 kwie 2014, 18:43

Chcialem miec jakies schronienie przed deszczem czy wystawic pranie czy posiedziec w tedy pogoda nie straszna. Markiza jednak glownie oslania tylko przed sloncem.

Drzwi i okna
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2011, 11:04
Lokalizacja: Kraków
Re: ZAdaszenie tarasu prosba o wskazowki

autor: Drzwi i okna » 02 maja 2014, 12:38

Dobrze myślisz, konstrukcja w miarę ok. Pamiętaj tylko o zastrzałach, żeby się nie złożyła i o spadku. Poliwęglan komorowy nie jest najtrwalszym rozwiązaniem. Z czasem niestety straci walory estetyczne, chyba że weźmiesz dymiony (przyciemniany). Często zadaszenia wykonane z poliwęglanu brudzą się, w komory wnika woda, a później mchy i owady. Jedynie ciemny kolor maskuje te sprawy dla tego firmy produkujące daszki nad drzwi najczęściej wykorzystują albo poliwęglan dymiony albo szkło akrylowe które jest nieco droższe i znacznie cięższe ale się nie starzeje.

Aha! Pamiętaj jeszcze że poliwęglan większości producentów (z wyjątkiem lexan'a) ma tylko jedną stronę pokrytą filtrem UV i tą stroną należy montować płytę ku górze. Jak pomylisz po 2-3 latach niewiele zostanie z Twojego zadaszenia.

ferderk
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2017, 12:31
Re: ZAdaszenie tarasu prosba o wskazowki

autor: ferderk » 07 sie 2017, 9:07

Szczerze to załatw sobie gotowca, ja kupiłem zadaszenie szklane ( z firmy eskatt) w miarę przystępnej cenie i nie narzekam.

lucaskruszyna
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 05 lis 2019, 9:27
Re: ZAdaszenie tarasu prosba o wskazowki

autor: lucaskruszyna » 25 sty 2022, 11:51

Mnie wkurzało po prostu zalewanie tarasu, więc wstawiłem pergolę i po kłopocie. Opłaca się. Spójrz na żaluzjowe. Lamele dachu sterowane pilotem, oświetlenie led z pilotem. Materiały ciężkie warunki wytrzymują, więc bez problemu. Monta W każdym momencie możesz zamówić dodatkowe rzeczy., więc nie trzeba od razu inwestować zbyt dużo. Dobre wyceny mają w firmie Super Pergole, bo szukałem też specjalistów, żeby przyjechali w dowolne miejsce kraju. Akurat oni ogarniają.

leonix
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 paź 2023, 7:38
Re: ZAdaszenie tarasu prosba o wskazowki

autor: leonix » 18 paź 2023, 8:45

Zobacz na stronie TWIGO jest kilka ciekawych artykułów m.in. jak zadaszyć taras, jak wybrać dach do konstrukcji, z czego jest najlepszy dach etc. Zerknij na stronę TWIGO Pergole - tam wsyzstko jest.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów