Zadaszenie przydomowego tarasu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

maxloo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2012, 7:20
Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: maxloo » 28 lip 2014, 12:09

Witam
Planuję zadaszyć przydomowy taras wielkości 2m na 5m. Projekt konstrukcji rozrysowałem sobie, zastanawiam się tylko nad materiałem do pokrycia. Taras od strony południowej, od 10 do 16 świeci na niego słońce.

Zastanawiam się nad falistymi płytami PCV przezroczystymi bądź falistymi.
To co udało mi się wyszukać w internecie plusy i minusy:

Płyty przezroczyste
Zalety -
- płyta się nie nagrzewa, a tym samym nie stęka
Wady
- płyta przepuszcza promienie i taras mocno będzie się nagrzewał,
- promienie będą paliły w głowy osób siedzących na tarasie
- kwiatki też będą narażone na promieniowanie
- na chłopski rozum będzie cieplej pod takimi płytami i promienie będą mocniejsze ? spale się na raka ?
- sąsiad z góry będzie widział cały taras przez przezroczyste płyty

Dymne/mleczne
Zalety
- nie zacienia tarasu
- prywatność od sąsiada z góry
- promienie nie będą mocno nagrzewać tarasu,
- promienie nie będą grzać osób siedzących w głowę
- kwiatki nie będą narażone na promieniowanie słoneczne
- można siedzieć bez koszulki i nie spalić się
Wady
- mocne nagrzewanie się płyt i ich stękanie

Proszę o opinię jakie płyty lepiej zastosować, może ktoś ma podobne zamontowane i mógłby napisać swoją opinię :)

Jak widać najbardziej mam obawy o płyty dymne/mleczne, które będą się mocno nagrzewać i nie przyjemne stękać (znajomy ma daszek przy domu co prawda z blachy metalowej i w dzień strasznie się to nagrzewa i stęka, bardzo denerwując :(

ilustracja
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 26 kwie 2014, 15:44
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: ilustracja » 10 sie 2014, 10:25

Metalowa blacha faktycznie słabo nadaje się na takie zadaszenia, człowiek czuje się później jak w piekarniku.
A myślałeś może o czymś gotowym?
Na przykład widziałam coś takiego tu: http://ogrodosfera.pl/Palram - są wykonane z materiału, który nie nagrzewa się aż tak jak blacha i też zapewnia ochronę przed deszczem i słońcem. Poza tym można to łatwo złożyć, bo zastosowano tam system Click-N-Lock.
Obrazek

Albina07
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 29 sie 2012, 8:28
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: Albina07 » 11 sie 2014, 11:17

fajnie wygląda to zadaszenie
Ogrodowe tango;)

Ninono
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:11
Lokalizacja: Poznan
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: Ninono » 04 mar 2016, 13:27

Aby sie nie nagrzewał, ale powietrze nie zostało zatrzymane to polecam daszek z membrany: http://www.alu-tent.pl/oferta/zadaszenia-membranowe Mam u siebie zrobiony taki daszek obok domku gospodarczego i latem bardzo ładnie chroni przed słońcem :)

jacekb90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 06 maja 2015, 17:16
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: jacekb90 » 12 mar 2016, 19:27

Bardzo fajne są te konstrukcje z drewna i właśnie poliwęglanu. Właśnie się zastanawiałem jak bardzo nagrzewa się powietrze pod takim daszkiem i jaki wpływ na to ma właśnie wybór dymionego poliwęglanu.

Obrazek
[więcej informacji poprzez PW]

Bardzo klimatycznie to wygląda. Taki łuk, odpowiednio przydymionego poliwęglanu powinien skutecznie odciąć od słońca. A konstrukcja montowana do budynku na pewno jest trwała.

Kryst78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 09 mar 2016, 17:02
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: Kryst78 » 14 mar 2016, 20:50

OO taki łuk to coś niesamowitego do ogrodu sam bym zamontował, bardzo estetyczny i praktyczny zarazem.

anna.39
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2016, 15:37
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: anna.39 » 15 mar 2016, 15:43

nie nagrzewa sie zbyt mocno jesli jest zapewniony przewiew

ferderk
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2017, 12:31
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: ferderk » 07 sie 2017, 8:41

Nie radze zadaszenia metalowego, weź sobie szklany taki jak http://www.eskat.com.pl/eskatt/assets/images/demo/zadaszenie_2.jpg
Obrazek

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: ralion » 10 lis 2017, 9:07

U siebie mam zadaszenie tarasu z poliwęglanu i jestem z niego zadowolony. Taras wygląda bardzo dobrze, nie nagrzewa się i zapewnia ochronę przed deszczem i mocnym słońcem. Robiła go firma Scala Plastics z Kostrzyna Wielkopolskiego i polecam wam ich. Są świetnymi profesjonalistami.

Agata Janicka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2017, 18:43
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: Agata Janicka » 14 lis 2017, 19:35

Witam wszystkich,
Latem tego roku zostałam szczęśliwą posiadaczką upragnionego od lat zadaszenia tarasu, który jest właśnie pokryty poliwęglanem. Zadaszenie jest funkcjonalne, przy tym nie zaciemnia pomieszczenia. Według mnie jest to najlepszy materiał w tej chwili dostępny - przystępny cenowo, trwały i fajnie wygląda. Polecam serdecznie firmę, która wykonała specjalnie dla mnie zadaszenie - Zakład Stolarski z Poznania - prawdziwe rzemiosło i fach w rękach. A tu zdjęcia mojego tarasu (to białe), może kogoś zainspiruje;) zadaszenie tarasu z poliwęglanu :D :) :wink:

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: yanes » 14 lis 2017, 20:19

Piękne ,tylko czy w słoneczny dzień nie zamieni się to gorącą szklarnie ? Druga sprawa, jak widzę drewniane słupki wsparte bezpośrednio na betonie to już mam wyrobione zdanie o fachowcach.

Agata Janicka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2017, 18:43
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: Agata Janicka » 14 lis 2017, 22:08

W jaki sposób otwarte zadaszenie może zamienić się w gorącą szklarnie? W upalne dni jemy tu śniadania, obiady i kolacje, czytamy książki i bawimy się z dziećmi. Słupy są mocowane do podłogi tarasu w sposób niewidoczny, ponieważ estetyka jest dla mnie ważna. Byłam obecna na każdym etapie robót i żadne moje pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, z tego względu to ja mogę oceniać fachowość wykonawcy.

Romat
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2016, 8:26
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: Romat » 20 lis 2017, 10:04

Zamiast takiej pleksy jako zadaszenie tarasu, można pokusić się również o zwijaną markizę, która także bardzo dobrze się sprawdzi latem i wiosną jest solidna i przy tym zapewni nam prywatność.

KosWood
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 08 lut 2018, 10:37
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: KosWood » 08 lut 2018, 10:47

Witam wszystkich użytkowników na forum. w kwestii zadaszenia tarasu, to warto sprecyzować o jakie wymiary chodzi plus określić budżet. Polecam zastanowić się nad drewnianym zadaszeniem tarasu, akurat tym zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc :)

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Zadaszenie przydomowego tarasu

autor: anik92 » 13 mar 2018, 14:09

Witam, ja mogę polecić z czystym sumieniem firmę www.daszkinawymiar.pl, u nich właśnie zamawiałam takie daszki nad taras


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów