Ogrzewanie domu

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dibujos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2017, 13:23
Ogrzewanie domu

autor: dibujos » 30 cze 2017, 14:06

Ogrzewanie http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ domu za pomocą pompą ciepła uważam za jeden z lepszych wyborów w moim życiu. Mimo dużej ceny instalacji, koszt eksploatacji jest bardzo niski w porownaniu z innymi instalacjami grzewczymi. A jak u Was sprawdzają się pompy ciepła?

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Ogrzewanie domu

autor: szari » 30 cze 2017, 14:27

dibujos pisze:Ogrzewanie http://howno-na-patyku.org domu za pomocą pompą ciepła uważam za jeden z lepszych wyborów w moim życiu. Mimo dużej ceny instalacji, koszt eksploatacji jest bardzo niski w porownaniu z innymi instalacjami grzewczymi. A jak u Was sprawdzają się pompy ciepła?


A zrób sobie zdjęcie z tą ciepłą pompą zamontowaną w twoim domu bo śmierdzi reklamą!
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Mayenna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 17 mar 2017, 10:54
Re: Ogrzewanie domu

autor: Mayenna » 05 lip 2017, 8:53

A ja z kolei w swoim domu (właśnie się wprowadziliśmy z żoną), postawiłem na ogrzewanie piecem. Muszę Wam się przyznać, że budowa naszej chałupy strasznie się ślimaczyła, trwało to wszystko ponad trzy lata. Jeszcze po drodze mieliśmy perypetie, bo złodziej połasił się na część naszych materiałów budowlanych, na szczęście byliśmy ubezpieczeni, więc mogliśmy liczyć na odszkodowanie. Teraz mam pytanie do Was - czy taki węgiel orzech - http://wegielsztygar.pl/product-pol-8-1-tona-1000-kg-br-ORZECH-ULTRA-br-WEGIEL-SZTYGAR-br-28-27-MJ-kg-.html nadawałby się do palenia w piecu?

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Ogrzewanie domu

autor: szari » 05 lip 2017, 9:14

Cena węgla zupełnie oderwana od rzeczywistości, do tego jest to orzech. A nie ekogroszek więc domyślam się że kupiłeś śmieciucha a nie kocioł na ekogroszek - co moim zdaniem jest głupotą ale OK pewnie po pierwszej zimie zdasz sobie sprawę jaki duży błąd zrobiłeś.

W tej cenie kupisz 1,5t dobrego groszku na okolicznym składzie kup na próbę 100kg i będziesz wiedział jak się pali, nie kupuj jednorazowo węgla nieznanego pochodzenia. Bo może się okazać że jest w foliowych workach więc duże prawdopodobieństwo że będzie mokry i paląc tym zapaskudzisz kocioł i komin..

Zobacz na workach napisane wilgoć do 10% czyli kupując 1t węgla dostajesz 100kg wody ;)
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie domu

autor: SUSPENSER » 05 lip 2017, 19:19

szari pisze:Cena węgla zupełnie oderwana od rzeczywistości, do tego jest to orzech. A nie ekogroszek więc domyślam się że kupiłeś śmieciucha a nie kocioł na ekogroszek - co moim zdaniem jest głupotą ale OK pewnie po pierwszej zimie zdasz sobie sprawę jaki duży błąd zrobiłeś.

W tej cenie kupisz 1,5t dobrego groszku na okolicznym składzie kup na próbę 100kg i będziesz wiedział jak się pali, nie kupuj jednorazowo węgla nieznanego pochodzenia. Bo może się okazać że jest w foliowych workach więc duże prawdopodobieństwo że będzie mokry i paląc tym zapaskudzisz kocioł i komin..

Zobacz na workach napisane wilgoć do 10% czyli kupując 1t węgla dostajesz 100kg wody ;)


Potwierdzam, lepiej poszukać w okolicznych składach Marcela - w mojej okolicy jest po 840 za tonę workowany z dowozem a ma 30 MJ/kg i mało popiołu - do zasypowców to doskonały węgiel.

Co do kotłów to mówią, że albo ma się kocioł z podajnikiem albo z niewolnikiem :wink:
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Ogrzewanie domu

autor: szari » 05 lip 2017, 19:48

SUSPENSER pisze:Potwierdzam, lepiej poszukać w okolicznych składach Marcela - w mojej okolicy jest po 840 za tonę workowany z dowozem a ma 30 MJ/kg i mało popiołu - do zasypowców to doskonały węgiel.

Co do kotłów to mówią, że albo ma się kocioł z podajnikiem albo z niewolnikiem :wink:


Ja niestety nie mogę pakować do pieca niczego mocniejszego, strasznie mi się spieka niezależnie od ustawień. Jednak to raczej wina palnika w Ogniwo eko+ 10kW.

Kupowałem taką lokalną mieszankę 27MJ ale po 5 dniach miałem całą szufladę spieków. Przerzuciłem się na badziewie z Czech jakieś Kormorany?? słabe może ze 22MJ pali się pięknie 0 spieków tylko trochę więcej sadzy w piecu konkretne czyszczenie co 15 dni. Ale w cenie 520PLN/t workowanego rewelacja.

Marcela nie widziałem tylko Wesołą chyba 28 MJ luzem nie pamiętam ceny. Choć może będę gdzieś nieopodal Ciebie to poszukam. Od tak 100km mi się nie chce jechać bo kombiaka bym zapakował max 600kg.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Lejzior
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2017, 10:29
Re: Ogrzewanie domu

autor: Lejzior » 12 lip 2017, 10:33

Witam serdecznie, może dobrym rozwiązaniem będzie kocioł na ekogroszek? Ja np rok temu zainstalowałem coś takiego: http://cortina5.pl/ który zmniejszył mi koszty ogrzewania gdzieś o połowę ! Czyli bardzo dużo no i jest to rozwiązanie ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 lip 2017, 10:37

Lejzior pisze:Witam serdecznie, może dobrym rozwiązaniem będzie kocioł na ekogroszek? Ja np rok temu zainstalowałem coś takiego: http://cortina5.pl/ który zmniejszył mi koszty ogrzewania gdzieś o połowę ! Czyli bardzo dużo no i jest to rozwiązanie ekologiczne i przyjazne dla środowiska.
To nie lepiej było zmniejszyć 4 x i mieć większy komfort??
HVAC - najtańszy komfort.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 lip 2017, 10:41

Czyli bardzo dużo no i jest to rozwiązanie ekologiczne i przyjazne dla środowiska.
Kotły trzeba zlikwidować, bo się wszyscy wykończymy. Kotły ogrzewając dom, zużywają nawet ponad 30kWh/m2 - a to już powód do wstydu dla instalatora.

Mapa wstydu poniżej.
Załączniki
1106.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

krysiu
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 16 paź 2015, 10:02
Re: Ogrzewanie domu

autor: krysiu » 12 lip 2017, 12:31

Zanim ogrzewanie, to pamiętajcie także o zabezpieczeniach ;)

Auroks
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2017, 8:23
Re: Ogrzewanie domu

autor: Auroks » 17 lip 2017, 13:41

O jakich zabezpieczeniach dokładnie piszesz? Sprecyzuj bo nie bardzo rozumiem. Koszt ogrzewania uzależniony jest od wielu czynników,w tym od rodzaju paliwa jakie stosujesz, wydajności i mocy kotła czy poziomu izolacji zewnętrznej i wewnętrznej.

Awatar użytkownika
tracks
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 08 maja 2017, 12:30
Re: Ogrzewanie domu

autor: tracks » 19 lip 2017, 8:28

Ja postawiłem u siebie w domu na coś zupełnie innowacyjnego. To gruntowa pompa ciepła bezpośredniego odparowania. W Polsce jest tylko jeden producent tego typu pomp i jest nim firma Fonko. Stwierdziłem, że nie będę stawiał na zagraniczne (głównie niemieckie) koncerny i zamiast tego zdecyduje się na coś od nas. Była to dobra decyzja, bo pomimo tego że firma jest raczej mała, wszystko robione jest na zamówienie i z najwyższą dokładnością. Nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek oszczędzaniu na materiałach czy wykonaniu. Do tego wszystkiego posiadam pięcioletnią gwarancję oraz serwis 24h przez wszystkie dni w roku. Z samej pompy jestem bardzo zadowolony - świetnie sprawdziła się podczas tegorocznej zimy. Myślę że warto się tym zainteresować, szczególnie jeśli ktoś szuka skutecznego i atrakcyjnego cenowo rozwiązania do swojego domu.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzewanie domu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 lip 2017, 9:43

tracks pisze:Ja postawiłem u siebie w domu na coś zupełnie innowacyjnego. To gruntowa pompa ciepła bezpośredniego odparowania. W Polsce jest tylko jeden producent tego typu pomp i jest nim firma Fonko. Stwierdziłem, że nie będę stawiał na zagraniczne (głównie niemieckie) koncerny i zamiast tego zdecyduje się na coś od nas. Była to dobra decyzja, bo pomimo tego że firma jest raczej mała, wszystko robione jest na zamówienie i z najwyższą dokładnością. Nie ma tutaj mowy o jakimkolwiek oszczędzaniu na materiałach czy wykonaniu. Do tego wszystkiego posiadam pięcioletnią gwarancję oraz serwis 24h przez wszystkie dni w roku. Z samej pompy jestem bardzo zadowolony - .

Gruntowe pompy ciepła to lata 90-te, po wprowadzeniu R410a stały się za drogie i za mało efektywne, Pompa ciepła pracuje do -60 st.
świetnie sprawdziła się podczas tegorocznej zimy. Myślę że warto się tym zainteresować, szczególnie jeśli ktoś szuka skutecznego i atrakcyjnego cenowo rozwiązania do swojego domu
Jakie zużycie na m2 i jak sprawuje się latem, bo pompa ciepłą to przede wszystkim lato.
HVAC - najtańszy komfort.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Ogrzewanie domu

autor: Rafał Cichocki » 02 sie 2017, 9:39

dibujos pisze:Ogrzewanie http://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ domu za pomocą pompą ciepła uważam za jeden z lepszych wyborów w moim życiu. Mimo dużej ceny instalacji, koszt eksploatacji jest bardzo niski w porownaniu z innymi instalacjami grzewczymi. A jak u Was sprawdzają się pompy ciepła?


Witam,

Wykorzystanie pompy ciepła do ogrzewania budynku jest sprawdzonym oraz najbardziej opłacalną metodą ogrzewania budynku. Przy pracy pompy ciepła nie występuje zjawisko spalania, więc jest to bardzo ekologiczne rozwiązanie. Dodatkowo praca pompy ciepła jest w pełni bezobsługowa oraz doskonale współpracuje z ogrzewaniem niskotemperaturowym, zaprojektowanym w ten sposób, aby różnica temperatur na zasilaniu i powrocie wynosiła 7K. Taki układ grzewczy może być zarówno ogrzewaniem podłogowym, jak również, grzejnikowym (w przypadku grzejników dobranych na niskich parametrach pracy).
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji polecam odwiedzić stronę internetową: [więcej informacji poprzez PW]
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

slodkimis
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2017, 8:04
Re: Ogrzewanie domu

autor: slodkimis » 07 sie 2017, 8:14



Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Gotowe projekty domów