Wykończenie blatu

Praktyczne porady dotyczącego różnego rodzaju rozwiązań i konstrukcji. Pomysły na to, jak zbudować wiatę, wykonać wylewkę, jak zastosować drewno w łazience i wiele innych.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Jasny1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2017, 11:19
Wykończenie blatu

autor: Jasny1234 » 30 lip 2017, 11:49

Witajcie,

Przekopałem niemal cały internet w poszukiwaniu rzeczowej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Chodzi o wykończenie blatu dębowego, który obecnie jest w stanie surowym, po przetarciu papierem gradacji 120.

Dysponując poniższym drewnem:


Chciałbym osiągnąć efekt jak poniżej, czyli możliwie jak najbardziej uwidocznić usłojenie, jednocześnie nie szczotkując go:


Nie wykluczone, że w każdym z powyższych przypadków przeprowadzono szczotkowanie, niestety na drewnie nie znam się wystarczająco aby to stwierdzić, dlatego o pomoc proszę Was! Być może są inne sposoby na osiągnięcie takiego pięknego efektu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jerrykk
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 lip 2017, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wykończenie blatu

autor: jerrykk » 06 sie 2017, 17:46

Ja również próbowałem bawić tak się z moim blatem... ostatecznie poddałem się i oddałem do stolarza

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Wykończenie blatu

autor: Interno » 06 sie 2017, 18:57

Szukaj chemicznych preparatów do postarzenia drewna jeśli zależy Ci na gładkości tego blatu.
Jak zależy na fakturze to szczotkowanie lub opalenie.

jacekmogliwia
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 370
Rejestracja: 16 lis 2017, 10:30
Re: Wykończenie blatu

autor: jacekmogliwia » 27 lis 2018, 9:28

Myślałeś o marmurowym?


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów