Oświetlenie LED

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Monia85
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 02 sie 2017, 9:32
Oświetlenie LED

autor: Monia85 » 02 sie 2017, 9:54

Witam zastanawiam się nad montażem w domu, tylko i wyłącznie oświetlenia LED. Czy ono faktycznie jest dużo tańsze w utrzymaniu w porównaniu do np. energooszczędnych żarówek? A może są jeszcze inne bardziej ekologiczne lub oszczędne formy oświetlenia dla domu?

Awatar użytkownika
AniaO
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2017, 13:53
Lokalizacja: Kraków
Re: Oświetlenie LED

autor: AniaO » 17 sie 2017, 13:43

Oświetlenie LED jest na tyle oszczędne, a co za tym idzie ekologiczne, że raczej wątpię w to, czy istnieje coś jeszcze bardziej opłacalnego w stosowaniu ;). Montaż tylko i wyłącznie oświetlenia LED jest jak najbardziej dobrym wyjściem, więc jeśli tylko masz możliwość, to śmiało. Możesz kupić taśmy ledowe, żarówki ledowe (choćby na https://planetalamp.com/zarowki), które zastosowanie znajdą w niemal każdej lampie, bez względu na to, czy będzie chodziło wnętrze domu, czy ogród. ;)
AniaO - ekspertka jedyna w swoim rodzaju! :)

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Oświetlenie LED

autor: malaka » 22 sie 2017, 11:46

Też jestem zwolenniczką tego rodzaju oświetlenia. A najbardziej podoba mi się podświetlenie sufitu led, które widziałam na ledovo.pl. W tym sklepie można znaleźć wiele niedrogich taśm ledowych, z montażem których na pewno sobie poradzicie.

Swietliscie
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:48
Re: Oświetlenie LED

autor: Swietliscie » 22 sie 2017, 12:58

LEDy to bardzo dobre rozwiązanie moim zdaniem. Sam takowego używam i mogę śmiało polecić innym.

kamil251
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2017, 12:03
Re: Oświetlenie LED

autor: kamil251 » 24 sie 2017, 12:17

ja mam wątpliwość czy w użytkowaniu są aby napewno tańsze, jedno jest pewne na dłużej są trwałe ale czy tańsze to nie wiem

kamil251
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2017, 12:03
Re: Oświetlenie LED

autor: kamil251 » 24 sie 2017, 12:17

ja mam wątpliwość czy w użytkowaniu są aby napewno tańsze, jedno jest pewne na dłużej są trwałe ale czy tańsze to nie wiem

gtv_1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:19
Re: Oświetlenie LED

autor: gtv_1 » 31 sie 2017, 15:35

Oczywiście że tak! Choć źródła ledowe są nieco droższe od tradycyjnych, szybko odczujemy różnicę w wysokości rachunków za energię elektryczną, która zrekompensuje nam nakłady poniesione na zakup lamp LED. Jeśli z jakichś powodów nie możemy pozwolić sobie na wymianę punktów świetlnych we wszystkich pomieszczeniach, zacznijmy od tych, które generują największe koszty: kuchni, jadalni czy salonie, w których spędzamy relatywnie najwięcej czasu - światło włączone jest w nich najdłużej i wymaga dużej mocy. O wydajności źródeł LED decyduje z jednej strony niezwykle długi okres eksploatacji (do 40.000 godzin), z drugiej zaś znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię w stosunku do źródeł tradycyjnych.

Big09
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Oświetlenie LED

autor: Big09 » 06 wrz 2017, 16:50

To nowoczesne sposób oświetlenia i efektowny.

pstryk
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:32
Re: Oświetlenie LED

autor: pstryk » 14 wrz 2017, 14:54

Mnie się strasznie spodobała taka mała lampa Myliving pillar biały. To model Philipsa, więc powinny być trwałe. Chciałbym nią doświetlić jedną ścianę w salonie. Myślę, że nada się idealnie.

julkag
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 wrz 2017, 17:39
Re: Oświetlenie LED

autor: julkag » 14 wrz 2017, 17:46

atutem bez wątpienia jest wytrzymałość ledów, jeśli chodzi o różnicę w kosztach w trakcie użytkowania nie mam do końca przekonania, że jest ona znacząca !

LEDMaster
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2017, 11:00
Re: Oświetlenie LED

autor: LEDMaster » 24 wrz 2017, 11:07

Istnieje specjalny rodzaj tzw. energooszczędne żarówki LED. Najlepiej wybrać właśnie takie, bo oferują najlepszą wydajność.

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Oświetlenie LED

autor: kordoba » 02 paź 2017, 14:15

Oświetlenie led jest bardzo ekonomiczne. My powoli, sukcesywnie wymieniamy zwykłe żarówki na ledowe. Chcemy zmniejszyć koszty oświetlenia. Ostatnio zainstalowaliśmy oświetlenie schodowe led 230v . Ciekawe rozwiązanie.

Nexo
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 408
Rejestracja: 22 cze 2017, 12:06
Re: Oświetlenie LED

autor: Nexo » 02 paź 2017, 14:40

Powoli bo się rozpierodli.
Żarówka kosztuje koło 6-7 złotych. Co ty oświetlasz? Kościół że cię nie stać na jednorazowy wydatek rzędu dwustu złotych? Reklamę w poście przemilczę bo mama mnie uprzejmie wychowała.

Arinue
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 366
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:37
Re: Oświetlenie LED

autor: Arinue » 03 paź 2017, 23:10

Moim zdaniem - warto. Sami mamy i sprawdza się bardzo dobrze. A koszty wcale nie sa jakieś wysokie - jak bedziesz kupował, to rzuć sobie okiem na e-sklepy. W takim np. ledco.pl kupisz znacznie taniej, niż w podobnych - stacjonarnych

tetris
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 07 kwie 2011, 12:29
Lokalizacja: Opole
Re: Oświetlenie LED

autor: tetris » 05 paź 2017, 10:20

Monia85 pisze:Witam zastanawiam się nad montażem w domu, tylko i wyłącznie oświetlenia LED. Czy ono faktycznie jest dużo tańsze w utrzymaniu w porównaniu do np. energooszczędnych żarówek? A może są jeszcze inne bardziej ekologiczne lub oszczędne formy oświetlenia dla domu?


Łap ten https://www.hurtelektryczny.pl/blog/2016/03/09/zarowki-led/ na blogu, myślę że powinien rzucić nieco światła na to zagadnienie. Ja mam już ledy w całym domu i czuć to w portfelu jak porównuje z rachunkami z zeszłego roku. Jak przyjdzie zima, to będę miał pełne porównanie :mrgreen:


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów