Ścianka z Silki E18A+ vs karton-gips

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

kezsel
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2017, 22:26
Ścianka z Silki E18A+ vs karton-gips

autor: kezsel » 30 lip 2017, 22:35

Witam,

Deweloper, od którego kupuję mieszkanie zmienił materiał, z którego robi ścianki.

W projekcie dostałem Silkę, a w rzeczywistości jest płyta karton-gips na stelażu, wypełnienie jest z waty szklanej.

Jako, że się nie znam na materiałach to czy oba materiały sa do siebie podobne, czy też straciłem coś na tym?

Z gory dziękuję za pomoc.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ścianka z Silki E18A+ vs karton-gips

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 31 lip 2017, 2:27

kezsel pisze:Witam,

Deweloper, od którego kupuję mieszkanie zmienił materiał, z którego robi ścianki.

W projekcie dostałem Silkę, a w rzeczywistości jest płyta karton-gips na stelażu, wypełnienie jest z waty szklanej.

Jako, że się nie znam na materiałach to czy oba materiały sa do siebie podobne, czy też straciłem coś na tym?

Z gory dziękuję za pomoc.

Ścianka działowa na wygłuszać, tam jest wełna. Jakby robić z silki i dawać wełnę to jaka wyjdzie grubość. Rzadko się zdarza, ale wykonawca naprawił błedy projektanta... chyba, że nie dał wełny!!!. To wtedy masakra.
HVAC - najtańszy komfort.

kezsel
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2017, 22:26
Re: Ścianka z Silki E18A+ vs karton-gips

autor: kezsel » 31 lip 2017, 20:31

Na tą chwilę grubość K-G razem izolacja jest identyczna jak Silki, czyli 18cm.

Wątpliwości pojawiły mi się po tym jak przeczytałem, że Silka ma doskonałe parametry akustyczne.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

Gotowe projekty domów