Grubość styropianu do ocieplenia elewacji – dziś i jutro

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Grubość styropianu do ocieplenia elewacji – dziś i jutro

autor: Redakcja » 30 lip 2017, 11:36

Właściwa izolacja termiczna domu sprawia, że jest on ciepły zimą i przyjemnie chłodny latem. Co jednak oznacza „właściwa” izolacja? Grubość styropianu do ocieplenia elewacji – dziś i jutro >>
Redakcja

Bubu3
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2017, 11:21
Grubość styropianu do ocieplenia elewacji – dziś i jutro

autor: Bubu3 » 30 lip 2017, 11:36

Te wszystkie parametry jakościowe są trudne do sprawdzenia dla przeciętnego Kowalskiego, przy budowie domu np. nie każdy ma możliwość wdrażać się w szczegóły każdego z etapów budowy, dlatego pod względem jakości najlepiej sprawdzić czy producent ma rekomendację ITB na sprzedawane materiały, a potem dobierać grubść która jest już kwestia bardzo indywidualną

k-pax
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2017, 8:37
Grubość styropianu do ocieplenia elewacji – dziś i jutro

autor: k-pax » 01 paź 2017, 9:00

Rekomendacje ITB ma np. termorganika. Liczy się jakość, odpowiednio dobrany współczynnik lambda i grubość ale bardzo istotnym elementem jest wykonanie, nie zapominajmy o tym przy doborze wykonawców, najlepiej brać ekipę z polecenia.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Grubość styropianu do ocieplenia elewacji – dziś i jutro

autor: budowa876 » 20 paź 2017, 12:38

Ja niestety nie znam się na temacie prawie wcale. U mnie zajęli się tym fachowcy i wspólnie z nimi dobrałem system. Zdecydowałem się na Carbon marki Caparol. System zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną i ma właściwości hydrofobowe.


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów