Jaki dach wybrać, żeby wygodnie urządzić poddasze?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jaki dach wybrać, żeby wygodnie urządzić poddasze?

autor: Redakcja » 25 mar 2016, 14:50

Kształt dachu jest jednym z elementów, który wpływa na to, ile miejsca będzie na poddaszu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby uzyskać... Jaki dach wybrać, żeby wygodnie urządzić poddasze? >>
Redakcja

darekeko
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 lis 2015, 17:24
Jaki dach wybrać, żeby wygodnie urządzić poddasze?

autor: darekeko » 19 kwie 2016, 12:00

Ważniejsze niż kształt poddasza jest to by ścianka kolankowa nie była zbyt niska, i by poddasze było porządnie ocieplone. Moje poddasze było najzimniejszym pomieszczeniem w domu. M.in. dlatego że wełna która była pierwotnie użyta była marketowej jakości... W dodatku po latach zrobiła się jej "połowa". Zdecydowaliśmy sie na drugą warstwę ocieplenia, 25 cm na takich specjalnych wieszakach. Płyty gipsowo-kartonowe i łączniki, el. mocujące brałem z profesjonalnej hurtowni eArmet. Podobnie jak wełna - specjalizująca się w tym firma Isover.

pawkokubiak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2017, 21:28
Jaki dach wybrać, żeby wygodnie urządzić poddasze?

autor: pawkokubiak » 29 lip 2017, 21:30

Witam u mnie wybór padł na jednospadowy dach pulpitowy pokryty dachówką płaską ceramiką Koramic Orea 9. Poddasze to tak naprawdę trzy w pełni funkcjonalne pomieszczenia (dwa pokoje + łazienka). Dzięki ceramice i dobrej izolacji mamy tam chłodno i przyjemnie w lecie. Polecam i życzę odwagi w odchodzeniu od klasycznego dachu dwuspadowego :)

marcofu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 12:59
Jaki dach wybrać, żeby wygodnie urządzić poddasze?

autor: marcofu » 01 lip 2019, 20:53

U mnie przy spadku połaci 30 stopni jest naprawdę sporo miejsca na poddaszu. Dach jest bez pełnego deskowania (dachówka Koramic Actua 10), więc wewnętrzne tynki trzymają się na panelach. Jest to jakieś tam ograniczenie przy wykończeniu, ale też bez przesady ;)

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Jaki dach wybrać, żeby wygodnie urządzić poddasze?

autor: Borysek11 » 30 lip 2019, 8:56

No to może w takim razie warto pomyśleć nad wyborem dachówki ceramicznej, która lepiej sprawdzi się od blachy. Poza tym w ofercie Braas znajdziesz wysokiej jakości izolacje nakrokwiowe oraz membrany jak DivoRoll które są bardzo dobrą propozycją w przypadku użytkowego poddasza. Jednak o tym przekonaj się sam bezpośrednio na ich stronie internetowej.

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Jaki dach wybrać, żeby wygodnie urządzić poddasze?

autor: cookiemonster » 01 maja 2020, 19:25

Dokładnie, niska ścianka kolankowa praktycznie uniemożliwia jakąkolwiek ustawność poddasza i wtedy będzie to przestrzeń tylko do spania. Ścianka kolankowa powyżej 120 cm robi już dużą różnicę. Tak się zresztą teraz buduje... co do samego pokrycia dachowego to zdecydowanie dachówka ceramiczna, bo przy użytkowym poddaszu potrzebna jest duża akumulacyjność termiczna, żeby przestrzeń zbyt szybko się nie przegrzewała. Dobrze się sprawdzą dachówki o dużym formacie, które łatwo i szybko można ułożyć, a przy tym sama więźba nie będzie specjalnie skomplikowana. Tutaj mogę polecić np. Koramic Alegra 9, z dachówkami powyżej 30 cm szerokości.

LukaLigawa
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 wrz 2021, 11:29
Jaki dach wybrać, żeby wygodnie urządzić poddasze?

autor: LukaLigawa » 14 wrz 2021, 15:09

Według mnie najwygodniejsze poddasze daje prosty, dwuspadowy dach, może mieć lukarny (bez okien dachowych), a jako pokrycie dachówka ceramiczna, u mnie Monza Plus z Robena, polecam, sprawdza się!


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów