Kominek - jakie płyty krzemianowe?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

CezaryDyszka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2017, 8:59
Re: kominek

autor: CezaryDyszka » 11 lip 2017, 11:24

W salonie chciałbym zamontować kominek narożny, tylko nie wiem czy to jest tak samo prosta sprawa jak z zwykłym kominku przy ścianie. Chodzi mi bardziej o dojście do komina, którędy puścić rury. Dodam że mam cienkie ściany.

jakca
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2017, 15:15
Re: kominek

autor: jakca » 11 lip 2017, 15:51

Nie ma to jak kominek;) jak się budowaliśmy to od razu wiedziałam, że zamówimy sobie kominek. I tak też zrobiliśmy. Kominek zamówiliśmy specjalnie rzeźbiony dzięki czemu wygląda nieprzeciętnie i niepowtarzalnie, dla szukających pomysłów polecam:
http://www.marmur-dulemba.pl/portfolio/kominki/

Auroks
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2017, 8:23
Re: kominek

autor: Auroks » 17 lip 2017, 13:42

Co prawda najlepiej jest uwzględnić kominek już na etapie budowy domu, tak aby nie było problemu z jego instalacją, aczkolwiek jeżeli masz taką możliwość przeróbek,to moim zdaniem jak najbardziej warto. Kominek to fajna sprawa, dodaje uroku i jest bardzo klimatyczny.

Mayenna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 17 mar 2017, 10:54
Re: kominek

autor: Mayenna » 27 lip 2017, 14:00

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem systemu grzewczego w domu, to mam jedną radę: kominek. Z żoną stoczyliśmy o niego prawdziwy bój. Renata uparła się bowiem, abyśmy ogrzewali się piecem wolnostojącym. Długo ją przekonywałem, że koza może stanowić jedynie lokalne źródło ciepła. Tylko kominek jest w stanie ogrzać kilka pomieszczeń i uważam, że nie ma co się zastanawiać nad innymi systemami grzewczymi. Zresztą, muszę się Wam przyznać, że z ulgą odebrałem informację o tym, że wynajęta przez nas ekipa budowlana skończyła budowę domu. Budowa trwała trzy lata prawie, jeszcze w jej trakcie musiałem wyjechać za granicę, żeby zarobić trochę grosza i wszystko zostało na głowie Renatki. Naprawdę podziwiam ją za to, jak sobie z tym wszystkim poradziła. A wracając do tematu, to polecam Wam sklep kratki.com. Można tam zaopatrzyć się we wszystkie elementy potrzebne do zmontowania kominka: od wkładu, przez obudowy i ramy - https://kratki.com/sklep/pl/produkt/885/rama-portalowa-mila po szyby kominkowe. Tyle ode mnie, a tymczasem uciekam z forum (przerwa w robocie taka krótka...). Trzymajcie się.

mik109
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:34
Re: kominek

autor: mik109 » 14 lut 2019, 8:40

gdy zdecydujesz się na kominek to potrzebne ci będzie dobre drewno do niego, sprawdź ofertę https://www.drewnonatura.pl

Gibran4
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 03 paź 2018, 7:41
Re: Kominek - jakie płyty krzemianowe?

autor: Gibran4 » 26 lut 2019, 15:10

Jasne że tak. Jednak zapewne nie będzieice aż tak często go odpalać, więc nie ma co kupować za dużo drewna. Także wkłady kominkowe powinny was zainteresowac. Każdy na pewno chce żeby kominek fajnie się wkomponował do waszego salonu

Melianka
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 23 sie 2018, 19:04
Re: Kominek - jakie płyty krzemianowe?

autor: Melianka » 26 lut 2019, 19:18

Kominek jest bardzo fajną rzeczą, trzeba tylko mieć możliwości by np mieć taki wkład kominkowy. Ja np mogłam mieć, le kominek gazowy, cos jak kominek gazowy leo, który można zobaczyć na kratki.com Oddaje piękną wizję oknia


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], FB ext hit [Bot] i 41 gości

Gotowe projekty domów