Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

TomaszKarolak31
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2017, 8:31
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: TomaszKarolak31 » 05 lip 2017, 11:51

Ja mam proste pytanie. Lepsze są drzwi zewnętrzne z drewna czy jakiegoś innego tworzywa? Chodzi mi o bezpieczeństwo, nie ukrywam że bardziej podobają mi się drewniane, jednak nie chce mieć w domu włamania.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: mazwoj » 12 lip 2017, 17:57

Materiał z którego zrobione są drzwi to drugorzędna sprawa. Czy są one ze:
-stali (a w zasadzie jest to ramiak drewniany z pianką i poszyciem z blachy stalowej np. Mar-Tom)
-czy są one z drewna (najczęściej jest to taka sama konstrukcja jak wyżej, tylko zamiast blachy jest sklejka + fornir np. Stolpaw),
-czy też są one z MDFu (ramiak drewno lub MDF + wypełnienie raczej nie z pianki ale z płyty HDF albo Homalight + z zewnątrz okładziny z MDFu z laminatem np. Porta lub Erkado [w kolejności odpowiedniej do wypełnienia]).

To tak na prawdę jest już mniej istotne dla włamywacza. Najważniejsze są tak na prawdę wkładki oraz jakość okuć takich jak zamki, zawiasy czy też bolce.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: theme » 17 lip 2017, 14:35

Zgodzę się z Tobą, ale pamiętaj też że są konstrukcje, które są zaprojektowane z myślą o maksymalnej ochronie przed włamaniem. Mają kratownicę stalową wewnątrz skrzydła. Za to ich minusem jest koszmarny wygląd i w znakomitej większości przypadków brak przeszkleń.
Co do zabezpieczeń w drzwiach to okucia stanowią najważniejszą linię obrony. Bolce przeciwwyważeniowe, zamki ryglujące całą powierzchnię skrzydła jak w zasuwnicach, gdzie od samego dołu do samej góry są zamki hakowe. Do tego wkładki w klasie C lub wyższej. Nawet klamka może stanowić zabezpieczenie przed rozwierceniem wkładki:
Obrazek
Źródło: wiked.pl
Zwykła klamka z dodatkowym szyldem zabezpieczającym wkładkę. Wygląda to całkiem przyzwoicie na żywo. Nie przeszkadza w żadne sposób w użytkowaniu drzwi.
Dla porównania ta sama klamka bez zabezpieczenia:
Obrazek
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Jan1972
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2017, 7:36
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: Jan1972 » 18 lip 2017, 9:46

Wybór drzwi wejściowych to wybór na lata. Trzeba wybierać mądrze, nie chcemy przecież niechcianych gości w domu. Przy wyborze swoich sugerowałem się tym samym, co autor artykułu ( http://elektrycznie.com.pl/jakie-drzwi- ... we-wybrac/ ). Od 8 lat mam spokój. :)

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: theme » 21 lip 2017, 16:09

Z tego artykuliku tak na prawdę nic nie wynika poza nieudolną reklamą nie wiadomo jakich drzwi. Ani nie ma tam wzmianki i parametrach, ani o wzorach. Dosłownie nic przydatnego.
Poza tym nie od dzisiaj znany jest fakt, że drzwi stalowe nie muszą być "zimne" w odbiorze. Dostępna jest cała gama laminatów w kolorach drewna. Nie takich jak za komuny, ale do złudzenia przypominające drewno.
Zobacz sobie to:
Obrazek
Źródło: http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzo ... 70-wzor-21

Nowocześnie i stylowo, a jednak dzięki laminatowi w kolorze złotego dębu jest również "ciepło". Inoxowe wstawki dodają smaczku tym drzwiom.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

Awatar użytkownika
terpownik
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 lip 2017, 14:48
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: terpownik » 23 lip 2017, 18:48

merol pisze:Hej! Solidne, żeby nie można ich było rozwalić jednym kopniakiem :mrgreen:


Chyba najbardziej solidne będą drzwi stalowe. Z drewnianymi mam raczej słabe doświadczenia - po 8 latach musiałem wymienić drewniane na stalowe. Wszystko przez to, że mam wejście bezpośrednio od strony południowej - słońce, deszcz to wszystko spowodowało, że drzwi się zdeformowały i ciągle trzeba było je regulować, żeby w ogóle dało się z nich korzystać. Odkąd mam stalowe drzwi kupione w cels.pl, nie mam tego problemu. Ocynkowana blacha, pomalowana laminatem w kolorze drewnopodobnym też pasuje do mojego klasycznego domu.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: theme » 25 lip 2017, 8:59

Rzeczywiście drzwi drewniane są bardziej czułe na słońce i przesychanie lub wchłanianie wilgoci. Każdy producent (nawet drzwi stalowych) wymaga tego aby było montowane pod zadaszenie. Wiadomo jak jest w życiu. Ja sprzedaję i montuję drzwi i nastu lat i również nie mam daszka, bo po prostu nie pasuje mi on do mojego domu.
Drzwi stalowe rzeczywiście mają przewagę na słońcu. Osobiście posiadam drzwi Wikęd serii Premium wzór 26 w kolorze antracyt. Ta starsza seria sprzed jakiś 4-5 lat w ciemnym antracycie. Zamontowana jest os strony południowej i praktycznie w lato od samego rana słońce wali w drzwi. Czuć lekki opór przy zamykaniu, bo to normalne, że skrzydło lekko odkształci się po takim nagrzaniu i zrobią to KAŻDE drzwi. Mimo wszystko beż żadnych regulacji w ciągu roku można użytkować drzwi bez problemu. Nie trzeba na chama dopychać skrzydła aby się drzwi zamknęły.
Wszystko dzięki ramiakom klejonym warstwowo, bo to one nie pozwalają na skręcanie i wyginanie się skrzydła.
Obrazek
Źródło: http://podlogiidrzwi.com.pl

Ja mam te w środku, tylko zamiast laminatu drewnopodobnego jest laminat w pięknym antracycie z inoxami :).
__________________________

pozdrawiam

The_Me

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: marek33 » 25 lip 2017, 15:05

Pozytywnie jestem zaskoczony jakością drzwi płytowych akustycznych jakie zamówiłem na stronie [drzwihotelowe.pl]. Jak za te pieniądze to naprawdę nastawiałem się na słabszą jakość. Mocne, wygodne w montażu, na dobrej jakości akcesoriach, mam na myśli zamek czy zawiasy chociażby. Odbierają telefony, można się było zawsze dodzwonić i dopytać o stan realizacji zamówienia i inne szczegóły.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: mazwoj » 27 lip 2017, 9:16

Hahah - jak dla Ciebie odbieranie telefonów jest wyznacznikiem jakości pracy firmy to na prawdę nie mam nic do dodania haha.
Zobacz sobie chociaż raz, jakie są prawdziwe drzwi z wypełnieniem płytowym robione w PL.
http://erkado.pl/?ch_drzwi=herse

Zobacz jeszcze jakie jest wypełnienie. Tego nikt nie stosuje poza Erkado, a szkoda bo na prawdę robi robotę ta płyta. 32dB izolacji akustycznej przy 46mm grubości skrzydła.
http://www.homanit.pl/pl/produkty/homal ... ight_d.php

kosmo3
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 443
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: kosmo3 » 27 lip 2017, 10:45

W obiektach użyteczności publicznej oraz biurowcach świetnie sprawdzają się drzwi automatyczne. Są praktyczne i funkcjonalne. Poza tym nie kosztują tak wiele jakby się mogło wydawać. Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj http://www.artbau.com.pl/drzwi-automatyczne i poczytajcie sobie o nich.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: tolkin » 31 lip 2017, 13:34

mazwoj pisze:Hahah - jak dla Ciebie odbieranie telefonów jest wyznacznikiem jakości pracy firmy to na prawdę nie mam nic do dodania haha.
Zobacz sobie chociaż raz, jakie są prawdziwe drzwi z wypełnieniem płytowym robione w PL.
http://erkado.pl/?ch_drzwi=herse

Zobacz jeszcze jakie jest wypełnienie. Tego nikt nie stosuje poza Erkado, a szkoda bo na prawdę robi robotę ta płyta. 32dB izolacji akustycznej przy 46mm grubości skrzydła.
http://www.homanit.pl/pl/produkty/homal ... ight_d.php


To są raczej drzwi wewnątrzlokalowe - na dworze nie wytrzymają długo. W drzwiach zewnętrznych najczęściej są stosowane specjalne mieszanki pianki poliuretanowej - każdy producent ma swoje patenty na to. Nawet bardzo drogie drwi aluminiowe posiadają takie wypełnienia - co też świadczy o jakości tego rozwiązania. a dobre drzwi stalowe opierają się na drewnianych ramiakach z drewna klejonego, wypełnieniu pianką, pokryciu ze stali. Ostatnio też stały się modne płytkie tłoczenia, oprócz zalet technologicznych (równiejsza powłoka stali na płaszczyźnie drzwi), mają też mniejszy wpływ na termoizolację. Dosyć ważną rzeczą jest dobranie odpowiedniej ościeżnicy - najlepiej typu Termo która poza właściwościami termoizolacyjnymi - zapewniają większą sztywność.

Kortenik
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 18 kwie 2017, 7:26
Kontaktowanie:
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: Kortenik » 08 sie 2017, 22:23

U Nas również wybór padł na producenta Mikea i model Thermika Felc Listwa. Zadecydowała ciepła ościeżnica i skrzydło na pełnej drewnianej ramie wypełnione pianką poliuretanową. Współczynnik izolacji termicznych tych drzwi to Up>=0,9 W/m2*K czyli za oferowaną cenę naprawdę przyzwoicie. , Te drzwi to również bardzo dobre zabezpieczenie przed hałasem. Dom jest przy drodze. Jak czytaliśmy w katalogu Rw =31dB to nam się wydawało, że to nie za wiele ale sprzedawca przekonywał, że w to w zupełności wystarczy. No i powiem tyle, że gość miał rację. Jak zamykamy drzwi to… słychać różnicę. :)

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: patent.x » 08 sie 2017, 23:49

Dziwny ten sprzedawca. Najczęściej drzwi zewnętrzne montuje się w wiatrołapie. Od mieszkania oddzielają tę część jeszcze jedne drzwi, tym razem wewnętrzne. Klienci często wybierają tutaj drzwi pełne bez przeszkleń. Popularne są drzwi ramiakowe do wnętrz. Od dawna duża część klientów odróżnia wejście od wiatrołapu, wstawiając tam pełne drzwi płytowe z cieplejszym i cichszym wypełnieniem z płyty wiórowej, mdf, czy płyty Homalight dla przykładu poniżej takie drzwi z Homalight:
Obrazek

Bartek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:35
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: Bartek320 » 10 sie 2017, 11:48

Antywłamaniowe, solidne i dostosowywane do potrzeb klienta - http://www.tripy.pl/najlepsze-drzwi-zewnetrzne/

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

autor: Jan_Kalita » 10 sie 2017, 12:04

patent.x pisze:Dziwny ten sprzedawca. Najczęściej drzwi zewnętrzne montuje się w wiatrołapie. Od mieszkania oddzielają tę część jeszcze jedne drzwi, tym razem wewnętrzne. Klienci często wybierają tutaj drzwi pełne bez przeszkleń. Popularne są drzwi ramiakowe do wnętrz.


Tu może chodzić o co innego. Ja jeżeli bym teraz miał wiatrołap z drzwiami zewn. i wewn., to bym chciał je mieć w podobnym lub identycznym wzorze. Możliwe, że taka decyzja padła, bo klientowi spodobał się konkretny model drzwi i chciał mieć takie same od wewn. Są różne gusta i czasem za ludźmi ciężko nadążyć.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów