Tłuste plamy i pęcherze po malowaniu

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Kazik06
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2017, 16:26
Tłuste plamy i pęcherze po malowaniu

autor: Kazik06 » 27 lip 2017, 9:52

Mam problem z nowo kupiomulym mieszkaniem. Po pomalowania ścian w kilku miejscach powychodzily tłuste plamy, występują prawie na każdej ścianie, na jednej ścianie wyżej, na drugiej nizwj, dodatkowo w niektórych miejscach zrobiły się pęcherze . W salonie mam gorzej, w sypialni trochę mniej tego. Różnymi farbami malowane było. Jest to stary budynek z cegły i kiedyś była w nim wilgoć jednak poprzedni właściciele stwierdzili, że ja zlikwidowali. Smarowali cegłę jakimś czerwonym środkiem, folie dali czarna wokoło budynku, nowe tynki maszynowe, ocieplenie 10cm.jak oglądałem mieszkanie to przed zakupem zauważyłem u nich też pęcherze tylko oni stwierdzili, że to dlatego, że oni po położeniu tynków maszynowych odczekali tylko tydzień i malowali i to dlatego. Po zdrapaniu tych pęcherzy nie było tam mokro. Dziwne jest to, że nie mieli żadnych tłustych plam tylko po moim malowaniu one wyskoczyły. Czy może mieć wpływ cegła stara czerwona? Nie ma nigdzie plam typowych dla wilgoci, nie śmierdzi tylko tłuste po malowaniu i pęcherze w kilku miejscach mieszkanie stoi nisko i woda blisko budynku podchodzi może to coś ma wpływ?

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Tłuste plamy i pęcherze po malowaniu

autor: fefluk » 27 lip 2017, 10:37

A z jakiego powodu poprzedni właściciele sprzedali mieszkanie? :lol:


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów