Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: theme » 17 lip 2017, 15:08

To też zależy jak bardzo elastyczna jest firma i jakie ma podejście do takich projektów. Nowe tłoczenie to rzeczywiście jest problem, bo to idzie matrycą zazwyczaj zza granicy i to w kolosalnych ilościach. Co do późniejszej obróbki i złożenia drzwi w całości to już kwestia zaawansowania technologicznego danego producenta.
http://wiked.pl/2011-10-11-08-27-06/realizacjedrzwi

Spora część pokazanych tu drzwi nie jest w seryjnej ofercie jaką można skomponować podług katalogu Wikędu.

P.S. pierwsze fotki z duskrzydłówkami z dwiema dostawkami szklanymi z tą drewnianą elewacja wyglądają przepięknie. Dla mnie idealnie wpasowali nowoczesne drzwi w piękną elewację:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Źródło: wiked.pl
__________________________
pozdrawiam
The_Me

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: theme » 23 lip 2017, 13:45

Nie wiem po aż tak kombinować i zamawiać nowy wzór. To wymyślanie już wymyślonego, bo jest tyle wzorów na świecie, że na prawdę trzeba być geniuszem aby wymyślić coś nowego. Są szyby w pionie, w poziomie, po ukosie, są kwadratowe, okrągłe i prostokątne. Osobiście widywałem też trójkątne i o kształtach nieregularnych.
Jakby tego było mało, to na ratunek są też drzwi wyższe od standardowych o rozmiarze 240cm (to co widuje się w durnych projektach, bo na zwykłe drzwi za duży jest ten otwór, a na drzwi z naświetlem jest za niski, chyba, że ktoś chce mieć łącznie 20cm futryn i 5cm szybki)
http://wiked.pl/images/katalog/katalog_2017_luty.pdf
Strona 3

Oraz są drzwi węższe o 5cm - to ratunek dla ludzi w blokach z ościeżnicami połówkowymi:
http://wiked.pl/images/katalog/katalog_2017_luty.pdf
Strona ostatnia. Tabelka z rozmiarówkami - tam trzeba szukać np. 80N lub 90N, gdzie N oznacza właśnie węższy rozmiar.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: tolkin » 31 lip 2017, 14:11

theme pisze:To też zależy jak bardzo elastyczna jest firma i jakie ma podejście do takich projektów. Nowe tłoczenie to rzeczywiście jest problem, bo to idzie matrycą zazwyczaj zza granicy i to w kolosalnych ilościach. Co do późniejszej obróbki i złożenia drzwi w całości to już kwestia zaawansowania technologicznego danego producenta.
http://wiked.pl/2011-10-11-08-27-06/realizacjedrzwi

Spora część pokazanych tu drzwi nie jest w seryjnej ofercie jaką można skomponować podług katalogu Wikędu.

P.S. pierwsze fotki z duskrzydłówkami z dwiema dostawkami szklanymi z tą drewnianą elewacja wyglądają przepięknie. Dla mnie idealnie wpasowali nowoczesne drzwi w piękną elewację:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Źródło: wiked.pl


Jaka chata - to już willa, nieźle. Elewacja, konfiguracja drzwi świetna - ale kasy musiało pójść. Po lewej system sterowania drzwiami?

Jan_Techniczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 02 wrz 2010, 14:42
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: Jan_Techniczny » 02 sie 2017, 12:54

W Polsce na szczęście rzadko się to zdarza, ale nasi zachodni sąsiedzi bardzo pilnują praw autorskich architekta. Niestety zdarzają się takie przypadki, gdzie ościeżnica ma mieć wysokość 2400 mm, raz nawet widziałem projekt, gdzie miała mieć ok. 3200, ale to już ktoś naprawdę popuścił wodze fantazji. W sumie to trochę rozumiem taki projekt: skoro parapety wychodzą na wysokości 900, a okna zaprojektowane na 1500 to suma wynosi 2400, a naprawdę ciut ładniej to wygląda jeżeli wsio jest w jednej linii. Tak czy inaczej standardowe drzwi mają ok. H=2100 mm i jeżeli ktoś się zdecyduje na inne rozwiązanie - będzie trudno spełnić jego oczekiwania odnośnie ceny,

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: aleks.niz » 31 sie 2017, 8:59

Dwa lata temu zacząłem zamawiać drzwi i okna w Darmex i póki co współpraca układa się fajnie, nie narzekam. Mam duże zapotrzebowanie zwłaszcza na ich drzwi aluminiowe, także tutaj rzeczywiście tych zamówień robię sporo, bo też szybko schodzą. Robią stolarkę o podwyższonej trwałości i izolacji. Teraz każdy chce, żeby drzwi poza tym, że dobrze wyglądają też żeby chroniły skutecznie przed stratami ciepła i ich modele takie są.

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: tolkin » 31 sie 2017, 13:31

Tutaj Ci odpowiedziałem
okna-i-drzwi/drzwi-wejsciowe-z-drewna-czy-z-pcv-okleina-t15328#p426574
A po ile macie te drzwi aluminiowe?

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: theme » 26 wrz 2017, 9:31

Aluminium w cale nie jest takie ciepłe jakby mogło się wydawać. Wydawać to można na nie masę pieniędzy, bo aby osiągnąć te legendarne wyniki izolacji termicznej to trzeba kupić klasyczne drzwi jednoskrzydłowe w cenie od 7-8 tysięcy w górę. No i co z tego, że ich Ud będzie o kilka setnych niższe jak innych drzwiach. Różnica jaką trzeba zapłacić dodatkowo ni jak ma się do realnych korzyści. Za te 3-4 tysiące więcej, to przeciętny kowalski kupi sobie 3-4 tony opału. A te wątłe oszczędności jakby miał przeliczyć na zużycie opału, to wychodzi mu jakieś 10-15 lat dodatkowego grzania domu. Oczywiście te wyniki są wyssane z palca ale jakby komuś chciało się to policzyć to w podobnych wartościach zawarłby się jego wynik.
Ja zdecydowanie wolę namówić Klienta na porządne drzwi drewniane w cenie około 4-5 tysięcy, albo jeszcze tańsze i równie dobre drzwi stalowe w kwocie 3-4 tysiące. Hormann, Wikęd albo nawet KMT ma w ofercie drzwi które mogą konkurować z drewnianymi np. z Calem. Prestige z Wikędu z Ud na poziomie 0,85 dla drzwi pełnych nie przyniesie wstydu, a ich niezwykła szczelność może bić na głowę i aluminiowe i drewniane drzwi. Takie jest moje zdanie.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: tolkin » 03 paź 2017, 12:59

Aluminiowe raczej kupują ludzie którzy mają bardzo dużo pieniędzy i liczy się dla nich prestiż - wydać tyle kasy na same drzwi... No cóż - taka moda. Moim zdaniem do 4-5 tys najlepszy wybór to drzwi stalowe, ew. doposażone o dodatkowe opcje - a powyżej drewniane.

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: Jan_Kalita » 04 paź 2017, 7:12

tolkin pisze:Aluminiowe raczej kupują ludzie którzy mają bardzo dużo pieniędzy i liczy się dla nich prestiż - wydać tyle kasy na same drzwi... No cóż - taka moda. Moim zdaniem do 4-5 tys najlepszy wybór to drzwi stalowe, ew. doposażone o dodatkowe opcje - a powyżej drewniane.


Ja bym ujął to inaczej:
Drzwi stalowe - jeżeli ktoś trzyma się standardowych wymiarów, liczy się dla niego solidność wykonania, sprawdzone technologie i nie oczekuje żadnych ozdobień, kołatek itp. itd.
Drzwi drewniane - idealne do stolarki odtworzeniowej. Jakościowo może być dokładnie ta sama półka co powyżej z tą różnicą, że drzwi drewniane można indywidualnie wyprodukować pod prawie dowolny wymiar, kształt i ewentualnie dobrać dodatkowe zdobienia.
Drzwi aluminiowe - drogie rozwiązanie na bardzo nietypowe konstrukcje (np. jak wyżej wspomniany otwór 3m). Szczególnie jeżeli mają pasować do aluminiowej fasady itp. itd. Do tradycyjnych domków jednorodzinnych raczej się nie nadają.
Drzwi plastikowe - ekonomiczne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na poważną wadę wzroku

tolkin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 574
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:24
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: tolkin » 06 paź 2017, 15:31

Jan_Kalita pisze:
tolkin pisze:Aluminiowe raczej kupują ludzie którzy mają bardzo dużo pieniędzy i liczy się dla nich prestiż - wydać tyle kasy na same drzwi... No cóż - taka moda. Moim zdaniem do 4-5 tys najlepszy wybór to drzwi stalowe, ew. doposażone o dodatkowe opcje - a powyżej drewniane.


Ja bym ujął to inaczej:
Drzwi stalowe - jeżeli ktoś trzyma się standardowych wymiarów, liczy się dla niego solidność wykonania, sprawdzone technologie i nie oczekuje żadnych ozdobień, kołatek itp. itd.
Drzwi drewniane - idealne do stolarki odtworzeniowej. Jakościowo może być dokładnie ta sama półka co powyżej z tą różnicą, że drzwi drewniane można indywidualnie wyprodukować pod prawie dowolny wymiar, kształt i ewentualnie dobrać dodatkowe zdobienia.
Drzwi aluminiowe - drogie rozwiązanie na bardzo nietypowe konstrukcje (np. jak wyżej wspomniany otwór 3m). Szczególnie jeżeli mają pasować do aluminiowej fasady itp. itd. Do tradycyjnych domków jednorodzinnych raczej się nie nadają.
Drzwi plastikowe - ekonomiczne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na poważną wadę wzroku

Świetne podsumowanie - jakbyś czytał mi w myślach. Tutaj jeszcze można wejść bardziej szczegółowo w drewniane - w większości przypadków to nie jest kawał drewna i tyle - jak większość ludzi wyobraża sobie konstrukcję takich drzwi. W wielkim skrócie w większości przypadków podstawowa konstrukcja stalowych i drewnianych jest bardzo podobna - drewniany ramiak z drewna klejonego warstwowo, w środku wypełnienie zazwyczaj pianką i pokrycie tego wszystkiego co jest w środku - tak w skrócie. Różnica jest w tylko w tym pokryciu - stalowe mają zamknięte pokrycie ze stali - drewniane z płyty drewnianej. Obie są w większości okleinowane lub malowane (drewniane rzadziej). W większości fabryk drewniane wychodzą w określonych wzorach i znaczące odstępstwa od reguły nie zawsze są możliwe - a jeżeli są, to często sporo trzeba zapłacić...

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: Jan_Kalita » 07 paź 2017, 6:24

M.in. dlatego nie chciałem się za bardzo rozwijać na temat drewnianych. Ja np. znam produkcję, gdzie jak trzeba to rozcinają klejonkę, tarcicę i robią płyty po całości z w/w lub obkładają np. buczyną, jesionem itp. Sposobów jest mnóstwo i drzwi drewniane, a właściwie ich kunszt wykonania to prawie jak osobna dziedzina branży.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: mazwoj » 12 paź 2017, 13:51

Nie da się ukryć, że drzwi drewniane to klasa sama w sobie. Konstrukcja, różne sposoby wykonania (często regionalne patenty) i różnorodność materiałów.
Nie można zapominać o snycerce w drzwiach.

Obrazek
Źródło: https://pl.123rf.com/photo_13245701_arv ... anie..html

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: Jan_Kalita » 13 paź 2017, 9:05

Teraz takie cuda zrobi dobre centrum obrobcze 5-osiowe :) Ale i tak cudo :)

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: MichalBudowniczy » 11 lis 2017, 10:42

Ja posiadam drzwi Porta i uważam, że były bardzo dobrym wyborem. Są bardzo solidnie wykonane i ładne. Drzwi zamawiałem z oferty firmy dsbud.com.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Drzwi zewnętrzne - nowoczesne i energooszczędne

autor: mazwoj » 11 lis 2017, 12:57

Jan_Kalita pisze:Teraz takie cuda zrobi dobre centrum obrobcze 5-osiowe :) Ale i tak cudo :)


Takie cuda albo jeszcze lepsze, ale to już nie to samo co ludzka ręka i setki jak nie tysiące godzin pracy rzemieślnika nad daną rzeczą. Obecnie mało jest takich zakładów stolarskich z wieloletnią rodzinną tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Zawód stolarza trochę wymiera. Czasem zmienia się z większe przedsiębiorstwa, które mają co raz więcej automatów obróbczych. Rodzina Kozłowskich co ma Erkado jest dobrym przykładem. Wieloletnia stolarska rodzina z tradycjami. Młodsze pokolenia poszło z duchem czasu i zautomatyzowało produkcję. Z tego co wiem, to Pan Zbigniew ma swoje oczko w głowie w postaci drzwi zewnętrznych. Tam jest więcej prawdziwego stolarstwa.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów