WYCENA BUDOWY DACHU WRAZ Z DEMONTAŻEM STAREGO

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

TomOskroba
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2017, 8:35
WYCENA BUDOWY DACHU WRAZ Z DEMONTAŻEM STAREGO

autor: TomOskroba » 18 lip 2017, 8:53

Witam serdecznie
Mam Pytanie dotyczące budowy dachu.
Dom. Parter, 1 Piętro.
Kilka miesięcy temu, okazało się, że mam kornika w krokwiach,
to dopiero początki, jednak większość jest już zarażona kornikiem.
1 piętro było do tej pory ''strychem'' jednak chciałbym przeprowadzić remont i zamieszkać tam z żoną.
powierzchnia to 98m2
z racji tego, że dom ma już 40 lat zapadła decyzja o zmianie dachu, bez żadnej zabawy w wymienianie krokwi, belek itp.
Dostałem numer do człowieka, który się tym zajmuje.
Gość z polecenia, fachowiec. wiele osób korzystało z niego i było zadowolonych.
Umówiłem się z nim, gość przyjechał no i faktycznie.
wiedza olbrzymia jak i podejście do klienta, super.
Pomierzył dokładnie dach, a ja zażądałem wstępnej wyceny robocizny.
Do rzeczy:
Dach ma powierzchnię 140m2
zwykły dwuspadowy dach, nowy ma być taki sam, o troszkę większych wymiarach
Umówiliśmy się, że nowy dach będzie poszerzony o 30cm na bokach i z jednej strony (od frontu) wydłużony o 50cm
żadnych wymysłów, udziwnień. Podkreśliłem, że cenię sobie praktyczne i solidne rozwiązania.
po miesiącu dostałem wycenę demontażu dachu na 185m2
jak i montażu nowego na 185m2. to pierwsze co się nie zgadza. przyznał, że mógł się pomylić.
Chce przyjechać mierzyć jeszcze raz.
dodatkowo wczoraj podczas rozmowy powiedział, że liczył tą wycenę na materiałach z niższej i średniej półki.
całość za wszystko (demontaż, montaż, robocizna + materiał - dachówka, drewno,papa, materiały na ocieplenie, montaż rynien, rynny itp)
a więc wszystko niezbędne co do zamieszkania na górze.
policzył nawet robociznę za montaż 2x okien dachowych (bez ceny samych okien)
wstępna wycena to 70000 tyś zł. cena bez podbitki ,, cena podbitki do negocjacji, zależy od stopnia trudności prac"
nie znam się kompletnie na cenach, ale czy to nie jest gruba przesada ? ja chce zrobić remont domu, żeby nie brać ogromnego kredytu na mieszkanie + wykończenie, nie jestem w stanie zapłacić za dach 70000 tyś, a zakładam, że na dobrych materiałach wyszło by ok. 100,000 tyś złotych.
Proszę o pomoc, jak Wy to widzicie ?
tu jest link do wyceny którą dostałem. format: .xls

http://www39.zippyshare.com/v/0txoAMHV/file.html

Pozdrawiam

TomOskroba
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2017, 8:35
Re: WYCENA BUDOWY DACHU WRAZ Z DEMONTAŻEM STAREGO

autor: TomOskroba » 21 lip 2017, 5:21

dziękuję wszystkim za pomoc ! :roll:

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: WYCENA BUDOWY DACHU WRAZ Z DEMONTAŻEM STAREGO

autor: fefluk » 21 lip 2017, 8:17

Wychodzi jakieś 380 ziko za m2. Sporo biorąc pod uwagę że dach ma być kryty blachodachówką-tak jest w wycenie..
Metr blachodachówki takiej z górnej półki kosztuje max 40 złotych.
Daje to 7,5 tysiąca. Większość handlarzy daje spory rabat jeśli bierze się od nich kompletne pokrycie czyli blachę z obróbkami.
Następna sprawa to zastanów się czy koniecznie chcesz żeby na dachu było deskowanie i papa-to też spory koszt. Generalnie wystarczy membrana i blachodachówka bezpośrednio na kratownicę. Ocieplenie to inna sprawa. Nie napisałeś jaka ma być grubość wełny. A różnica w cenie jest spora w zależności od grubości i parametrów.
Powiem tak. Dom 100m2 od podstaw w stan surowy zamknięty z blachodachówką mieści się spokojnie w 150 tysiącach. Ty masz tu wycenę samego dachu na prawie połowę tej kwoty.
Mnie dach dwuspadowy 160m2 na blachodachówce grafitowej i deskowaniu z papą wyszedł coś koło 10 tysięcy-ale robiłem go sam.

TomOskroba
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2017, 8:35
Re: WYCENA BUDOWY DACHU WRAZ Z DEMONTAŻEM STAREGO

autor: TomOskroba » 17 sie 2017, 6:00

Dzięki za odpowiedź :wink:

jeżeli chodzi o blachodachówkę to tak mi właśnie wyszło.
7,5 tyś.
słyszałem, że deskowanie to dobry sposób ponieważ drewno dobrze trzyma ciepło, o czym podobno ''mało ludzi wie''
jednak zdecydowałem się deskować, ale tak jak mówisz
100m2 stanu surowego zamkniętego mieści się w 150 tyś.
więc wstępna cena 70 tyś złotych to dla mnie śmiech na sali.
z kim bym nie rozmawiał to się dławi na taką cenę, wiem, że Panowie są specjalistami, ale bez przesady.
Po to zdecydowałem się mieszkać w jednym budynku na 2 piętrach z rodzicami, żeby ograniczyć koszta..
jak mam sypnąć ok. 90 tyś za dach + remont całkowity góry to mi się to w ogóle nie kalkuluje ;)
ponad 30 tysięcy za robociznę.
Panom chyba podziękuję...

fikson85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 29 cze 2018, 9:05
Re: WYCENA BUDOWY DACHU WRAZ Z DEMONTAŻEM STAREGO

autor: fikson85 » 08 wrz 2019, 13:32

Znaleźć dobra firm od pokryć dachowych to niestety ruletka. Budując dom przerobiliśmy dużo firm i powiem wam, że najlepiej wybierać firmy z polecenia. Nam polecono firmę Dachlux i my korzystaliśmy z usług firmy z Mińska Mazowieckiego k. Warszawy.

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: WYCENA BUDOWY DACHU WRAZ Z DEMONTAŻEM STAREGO

autor: mlekoslaw » 22 paź 2019, 18:10

Ze swojej strony proponowałbym Ci odezwać się do firmy Solidny Dekarz. Podpowiedzą co i jak , a i od razu dostaniesz orientacyjną wycenę. W ubiegłym roku zleciłem im remont dachu i sprawdzili się bez zastrzeżeń.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów