Otwór na drzwi w ścianie nośnej

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

olala38
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2017, 12:00
Otwór na drzwi w ścianie nośnej

autor: olala38 » 19 lip 2017, 12:08

Właśnie robię remont poddasza i chcę przesunąć drzwi w ścianie nośnej, która idzie dokładnie przez środek domu i podtrzymuje główną belkę dachu. Kiedy piętro niżej Panowie fachowcy wyburzali otwór, stawiali stemple podtrzymujące strop.
Na poddaszu, Pan remontowiec nie chce tego robić, bo mówi że stepel nie ma czego podtrzymywać i ponadtwo, jest tam sufit podwieszany co zupełnie uniemożliwia postawienie stempli.
Nowy otwór chce zrobić w taki sposób, że będzie etapami robił otwory w ścianie i instalował tam metalowa nadproże - najpierw boczne ścianki i na koniec górę.

Proszę o opinie- czy jest to bezpieczne? nie chcę zawalić domu a brak tych stempli trochę mnie martwi. :(

Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów