Kotły kondensacyjne pytanie

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: Patrycja267 » 10 lip 2017, 8:46

Też się nad tym zastanawiałam, lecz z pomocą przyszła mi obsługa sklepu Hydrotermo.Doradzili mi przy wyborze kotła do domu. Bardzo polecam ten sklep. Bez nich nie dała bym rady. Polecam. A oto strona z kotłami kondensacyjnymi: http://hydrotermo.pl/technika-grzewcza/ ... densacyjne :wink: :D

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: Konsultant Viessmann » 13 lip 2017, 21:32

luk4 pisze:Czy może warto dopłacić do Viessmanna Vitodens 100 -W 6,5-26kW [B1KC026] ? Jeszcze się zastanawiałem nad Vitodens 111-W 6,5-26 kW [B1LD093] ale to ostateczność bo trochę przekracza mój budżet.

Układ segmentu:

1. parter ogrzewanie podłogowe powierzchnia 37,5 m2
2. pierwsze piętro 3 pokoje (po jednym grzejniku na pomieszczenie) + łazienka ogrzewanie podłogowe plus jeden grzejnik na ręczniki = w sumie 37,5 m2
3. poddasze dwa pokoje po jednym grzejniku na pomieszczenie = 35 m2


Inne propozycje mile widziane (z tym, że osobny zbiornik nie wchodzi w grę brak miejsca). Budżet około 5500 brutto.


Witam! Cieszy mnie zainteresowanie produktami firmy Viessmann. Czy masz konkretne pytania związane z tymi modelami? Jaką moc konkretnie potrzebujesz?

Zależy Ci na dodatkowych opcjach? Zarządzanie przez aplikację mobilną itd?

Jestem do dyspozycji!

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: szari » 17 lip 2017, 20:47

Konsultant Viessmann pisze:Zależy Ci na dodatkowych opcjach? Zarządzanie przez aplikację mobilną itd?

Znów za jakieś dodatkowe rzeczy należy dopłacać, zarządzanie przez WWW jest standardem a Vieśśman każe sobie za to płacić. zaraz wyjdzie że za regulacje zaworu 3-4D też każą sobie płacić. A to tylko początek mamy jeszcze czujnik pogodowy który sprawdza temp na zewnątrz i dostosowuje parametry - to też pewnie kosztuje.

Może warto zapytać ile kosztuje kocioł w wersji All inclusive na początek a nie dokładać kolejne cegiełki do budżetu.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 lip 2017, 23:03

Patrycja267 pisze:Też się nad tym zastanawiałam, lecz z pomocą przyszła mi obsługa sklepu Hydrotermo.Doradzili mi przy wyborze kotła do domu. Bardzo polecam ten sklep. Bez nich nie dała bym rady. Polecam. A oto strona z kotłami kondensacyjnymi: http://hydrotermo.pl/technika-grzewcza/ ... densacyjne :wink: :D

Kocioł w XXI wieku doradzili? To nie lepiej do kogoś kto się zna zwrócić?
To jakby furmankę doradzali.
HVAC - najtańszy komfort.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: Konsultant Viessmann » 18 lip 2017, 14:10

szari pisze:
Konsultant Viessmann pisze:
Może warto zapytać ile kosztuje kocioł w wersji All inclusive na początek a nie dokładać kolejne cegiełki do budżetu.


Witam ponownie, oczywiście. Proszę wypełnić formularz z prośba o bezpłatną wycenę dostępny tutaj: [więcej informacji poprzez PW]

Otrzyma Pan profesjonalną i indywidualną ofertę cenową.
Pozdrawiam!

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: szari » 18 lip 2017, 14:52

Konsultant Viessmann pisze:Witam ponownie, oczywiście. Proszę wypełnić formularz z prośba o bezpłatną wycenę dostępny tutaj: [więcej informacji poprzez PW]

A no właśnie na forum cen nie podamy wyślijcie zapytanie. Może się okazać że kocioł w wersji All będzie kosztował 25000 dutków.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: Konsultant Viessmann » 18 lip 2017, 20:05

szari pisze:
Konsultant Viessmann pisze:Witam ponownie, oczywiście. Proszę wypełnić formularz z prośba o bezpłatną wycenę dostępny tutaj: [więcej informacji poprzez PW]

A no właśnie na forum cen nie podamy wyślijcie zapytanie. Może się okazać że kocioł w wersji All będzie kosztował 25000 dutków.


Wszystkie ceny są podane również w naszych cennikach na oficjalnej stronie: [więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam!

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: szari » 19 lip 2017, 7:49

Konsultant Viessmann pisze:Wszystkie ceny są podane również w naszych cennikach na oficjalnej stronie: https://www.doopa.pl/pl/

Wiesz mam lepsze zajęcie niż przeglądanie 362 stronicowego cennika
Ale tak to jest jak firma sprzedaje mydło i powidło i odsyła do swojego cennika
Obrazek
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: Rafał Cichocki » 01 sie 2017, 12:45

luk4 pisze:Co sądzicie o kotle "Ariston Kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z zamkniętą komorą CLAS PREMIUM EVO 24 FF [3300457]" ? Czy może warto dopłacić do Viessmanna Vitodens 100 -W 6,5-26kW [B1KC026] ? Jeszcze się zastanawiałem nad Vitodens 111-W 6,5-26 kW [B1LD093] ale to ostateczność bo trochę przekracza mój budżet.

Układ segmentu:

1. parter ogrzewanie podłogowe powierzchnia 37,5 m2
2. pierwsze piętro 3 pokoje (po jednym grzejniku na pomieszczenie) + łazienka ogrzewanie podłogowe plus jeden grzejnik na ręczniki = w sumie 37,5 m2
3. poddasze dwa pokoje po jednym grzejniku na pomieszczenie = 35 m2


Inne propozycje mile widziane (z tym, że osobny zbiornik nie wchodzi w grę brak miejsca). Budżet około 5500 brutto.


Witam,

Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem gazowego kotła kondensacyjnego, zachęcam do zapoznania się z ofertą produktową marki Junkers. Nasze kotły cechują się solidnym wykonaniem, co gwarantuje pewną i wydajną pracę. Posiadamy również fachowy i rozbudowany serwis.
W celu pomocy przy doborze kotła o odpowiedniej mocy polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów marki Junkers, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem pod numerem infolinii: 801 900 810.
Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur: [więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: bachus » 01 sie 2017, 22:00

Tomasz_Brzeczkowski pisze: To nie lepiej do kogoś kto się zna zwrócić?

Dziwię się Patrycji, że jeszcze nie odwiedziła blaszaka Brzęczykowskiego. Przecież tylko on ma monopola jedynie słuszną i prawdziwa wiedzę. na temat ogrzewania.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: fefluk » 02 sie 2017, 5:43

Byłem wczoraj na działce zalać betonem brodzik od prysznica i wlazłem do garażu blaszanego po cement. Po minucie wyszedłem na czworaka i to nie ze względu na wypitą ilość piwa.
Zastanawiam się ile faktycznie tępy brzęcz płaci miesięcznie za schłodzenie tego swojego kontenerka. Przecież blacha tak się nagrzewa że można jajca i cyce na niej smażyć.
Nie jestem w stanie uwierzyć że przyklejenie styropianu i montaż klimatyzatora da komfortowy efekt za małe pieniądze w blaszaku.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: Konsultant Viessmann » 08 sie 2017, 21:29

Konsultant Viessmann pisze:Wszystkie ceny są podane również w naszych cennikach na oficjalnej stronie: [więcej informacji poprzez PW]


Witam, chciałem jedynie poinformować, że oferta cenowa Viessmann została uaktualniona. Od 1 sierpnia 2017 obowiązują nowe cenniki! Zapraszam na oficjalną stronę!
Pozdrawiam!

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: szari » 08 sie 2017, 22:41

Konsultant Viessmann pisze:Witam, chciałem jedynie poinformować, że oferta cenowa Viessmann została uaktualniona. Od 1 sierpnia 2017 obowiązują nowe cenniki!


Znaczy wchodzi coś nowego i trzeba zejść z marży aby nowe rzeczy były droższe, a stare z magazynu wyprzedać ;) Janusze Biznesu płacą za pracę po godzinach że o tej porze wrzucasz wątki?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: Konsultant Viessmann » 12 paź 2017, 10:46

Witam!
Pozostając w tematyce kotłów kondensacyjnych - chciałem poinformować, że Vitodens 100-W uzyskał rekomendację niezależnego stowarzyszenia Which?. Jako produkt "Best Buy" w kategorii kotły gazowe 2017!.

Which jest serwisem doradczym non-profit, powstałym w 1957 roku i obecnie skupia 1,5 miliona członków w Wielkiej Brytanii.
Status "Best Buy" jest przyznawany produktom, które okazały się najlepszym w danej kategorii, na podstawie przeprowadzonych co rok badań opinii klientów.
Opinia dotyczy między innymi: jakość wykonania, dostępność części i serwisu, prawdopodobieństwo rekomendacji innym użytkownikom.

Pozdrawiam!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kotły kondensacyjne pytanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 paź 2017, 2:55

Konsultant Viessmann pisze:Witam!
Pozostając w tematyce kotłów kondensacyjnych - chciałem poinformować, że Vitodens 100-W uzyskał rekomendację niezależnego stowarzyszenia Which?. Jako produkt "Best Buy" w kategorii kotły gazowe 2017!.

Which jest serwisem doradczym non-profit, powstałym w 1957 roku i obecnie skupia 1,5 miliona członków w Wielkiej Brytanii.
Status "Best Buy" jest przyznawany produktom, które okazały się najlepszym w danej kategorii, na podstawie przeprowadzonych co rok badań opinii klientów.
Opinia dotyczy między innymi: jakość wykonania, dostępność części i serwisu, prawdopodobieństwo rekomendacji innym użytkownikom.

Pozdrawiam!

A może Which nie zna lepszych i tańszych rozwiązań?
-Wady ogrzewania gazem, to droga instalacja - (droższa od tych na paliwa stałe) wysokie zużycie - nie da się zmieścić w 20kWh/m2 na ogrzewanie (górna granica dla starych domów), niski komfort - nie dba o temperaturę latem, brak możliwości podłączenia pod OZE .
Można jakiś jeden plus?
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 22 gości

Gotowe projekty domów