Budowa z keramzytu

Planujesz budowę lub remont? Zastanawiasz się jakie materiały wykorzystać? W tym dziale znajdziesz opinie na temat różnego rodzaju materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Możesz też podzielić się swoimi doświadczeniami.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

otwieg
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2017, 8:50
Re: Budowa z keramzytu

autor: otwieg » 22 lut 2017, 9:47

Może to wyjść solidnie.

Awatar użytkownika
KarolKaczmarczyk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:12
Re: Budowa z keramzytu

autor: KarolKaczmarczyk » 28 cze 2017, 12:49

To ja dopytam tutaj, żeby nie zaśmiecać nowymi wątkami : budowa z keramzytu a mieszkanie blisko ruchliwej ulicy. Czy to prawda, że lepiej wygłusza? Czy budując się przy źródle hałasu lepiej użyć czegoś innego niż keramzyt? Wstępnie stawiam na dom energooszczędny, więc w jakiś specyfikacjach zalecono mi właśnie ten materiał. Wiadomo - potem będę stawiał na dobre okna, ale sam budulec chyba też jest ważny. Fajną działkę w Pomorskiej kupiłem i mimo hałasu chciałbym już na niej zostać :D

Jacek_34
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2017, 14:53
Re: Budowa z keramzytu

autor: Jacek_34 » 11 lip 2017, 14:39

Keramzyt jest przede wszystkim dobrym izolatorem cieplnym i w jakimś stopniu także akustycznym. Jednak na takie hałasy, jakie generuje np. ruchliwa szosa, nie ma co zbroić domu jak bunkra :) Tutaj powinny wystarczyć okna o dobrej izolacyjności akustycznej, na poziomie ok. 43-45 dB. Wiem, że o oknach będziesz myślał dopiero później, ale tak na przyszłość mogę polecić Schüco Living z Oknostylu, solidny niemiecki system, bardzo dobrze tłumią hałas nawet do 47 dB.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Budowa z keramzytu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 lip 2017, 15:35

Jacek_34 pisze:Keramzyt jest przede wszystkim dobrym izolatorem cieplnym i w jakimś stopniu także akustycznym. Jednak na takie hałasy, jakie generuje np. ruchliwa szosa, nie ma co zbroić domu jak bunkra :) Tutaj powinny wystarczyć okna o dobrej izolacyjności akustycznej, na poziomie ok. 43-45 dB. Wiem, że o oknach będziesz myślał dopiero później, ale tak na przyszłość mogę polecić Schüco Living z Oknostylu, solidny niemiecki system, bardzo dobrze tłumią hałas nawet do 47 dB.

Keramzyt izolatorem cieplnym??? Tak jak granit, czy beton!!
Zakładając, że ciepło popłynie prostopadle w ścianie i wiedząc, że 14 cm styropianu ma 0.25W/m2xK - to widać, że keramzyt izolatorem nie jest. A wiedząc, że producenci zawyżają wartości oporu cieplnego swoich produktów, można przyjąć, że keramzyt doskonale przewodzi ciepło.
Załączniki
keramzyt.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Budowa z keramzytu

autor: fefluk » 11 lip 2017, 15:52

Powiedział samozwańczy "inżynier" po liceum ogólnokształcącym.

Awatar użytkownika
KarolKaczmarczyk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2016, 13:12
Re: Budowa z keramzytu

autor: KarolKaczmarczyk » 31 lip 2017, 8:39

Przy keramzycie zostanę tak czy siak, bo już mam tak w projekcie od ItoDesign z którym ruszyli. Grzeje czy chłodzi, dobrze czy niedobrze to już nieważne - z taką zima i latem jakie w Polsce mamy nic mi się nie stanie. A na hałas to rzeczywiście najlepsze będą dobre okna + może jakaś izolacja typowo akustyczna. Dzięki ;]

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Budowa z keramzytu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 31 lip 2017, 9:01

Nikt nie broni budować z keramzytu, to dobry materiał, tyle że po co oszukiwać, że jest dobrym izolatorem jak jest dwa razy gorszy od cegły.
HVAC - najtańszy komfort.

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Budowa z keramzytu

autor: fefluk » 31 lip 2017, 15:09

Po co oszukiwać że ogrzewanie prądem nadaje się do budownictwa? Lepiej od razu wkręcić sobie jaja w imadło. Ból podobny do tego po dostarczeniu rachunku za ogrzewanie od zakładu energetycznego.

krystof
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:36
Re: Budowa z keramzytu

autor: krystof » 30 sie 2017, 12:50

Ja budując dom porównywałem keramzyt 42 cm z Porothermem 44. Wyszło, że lepiej sobie zrobić ścianę z Porothermu 30 i dołożyć 12 cm wełny. Ściana ma podobną grubość, U na poziomie 0,2 i izolacyjność akustyczną lepszą od PTH44 i keramzytu...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Budowa z keramzytu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 sie 2017, 13:10

krystof pisze:Ja budując dom porównywałem keramzyt 42 cm z Porothermem 44. Wyszło, że lepiej sobie zrobić ścianę z Porothermu 30 i dołożyć 12 cm wełny. Ściana ma podobną grubość, U na poziomie 0,2 i izolacyjność akustyczną lepszą od PTH44 i keramzytu...

A jak Pan to wyliczył?
Wg fizyki buwdoli nie jest możliwe wyliczenie.
HVAC - najtańszy komfort.

krystof
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:36
Re: Budowa z keramzytu

autor: krystof » 22 wrz 2017, 20:35

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
krystof pisze:Ja budując dom porównywałem keramzyt 42 cm z Porothermem 44. Wyszło, że lepiej sobie zrobić ścianę z Porothermu 30 i dołożyć 12 cm wełny. Ściana ma podobną grubość, U na poziomie 0,2 i izolacyjność akustyczną lepszą od PTH44 i keramzytu...

A jak Pan to wyliczył?
Wg fizyki buwdoli nie jest możliwe wyliczenie.


Ale co konkretnie nie jest możliwe? U=0,2 przy Porothermie 30 cm + 12 cm wełny? A niby dlaczego to nie jest możliwe? Wszystko zależy od lambdy wełny. Docieplając ten materiał konstrukcyjny można osiągnąć nawet wartości U poniżej tego co mam ja...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Budowa z keramzytu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 wrz 2017, 2:29

krystof pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:
krystof pisze:Ja budując dom porównywałem keramzyt 42 cm z Porothermem 44. Wyszło, że lepiej sobie zrobić ścianę z Porothermu 30 i dołożyć 12 cm wełny. Ściana ma podobną grubość, U na poziomie 0,2 i izolacyjność akustyczną lepszą od PTH44 i keramzytu...

A jak Pan to wyliczył?
Wg fizyki buwdoli nie jest możliwe wyliczenie.


Ale co konkretnie nie jest możliwe? U=0,2 przy Porothermie 30 cm + 12 cm wełny? A niby dlaczego to nie jest możliwe? Wszystko zależy od lambdy wełny. Docieplając ten materiał konstrukcyjny można osiągnąć nawet wartości U poniżej tego co mam ja...

To nie prawda!!! Lambda jest wyznaczana, w warunkach stabilnych!! Po obu stronach nieruchome powietrze, zero wilgoci wewnątrz, brak różnicy ciśnień, przepływ ciepłą prostopadły. Wyznaczanie U z lambdy, jest nieuprawnione, Np przy różnicy ciśnień po włączeniu ogrzewania w szczelnym domu (rekuperacja), gdy brak paroizolacji i dochodzi dyfuzja pary, gdy kierunek przepływy ciepłą nie jest prostopadły, gdy odbiornikiem nie jest nieruchome powietrze a wiatr, czy grunt...
Szanowny Panie- OZC i współczynniki, to marketingowe oszustwa.

Pan porówna klasyfikacje energetyczną z czasów, gdy nie było liczenia i obecną:
Klasyfikacja energetyczna z początku lat 90-tych, gdy wiceministrem odpowiedzialnym za efektywność energetyczną był prof Krzysztof Żmijewski
-A+ - dom produkujący więcej energii niż potrzebuje
-A - dom autonomiczny
-B - 1-15 kWh/m2 rocznie- dom izolowany
-C - 16-30 kWh/m2 rocznie - stare budownictwo
-D - > 30kWh/m2 rocznie - źle wykonane instalacje
Lobby grzewcze doprowadziło do odwołania ministra i zatrzymało wprowadzanie efektywności energetycznej. Podano nowe klasyfikacja
A+ dom pasywny - do 20kWh/m2
A dom niskoenergetyczny 20-40 kWh/m2
B energooszczędny 40-80 kWh/m2
C średnioenergooszczędny 80-100kWh/m2
D spełniający normy 100-150kWh/m2
E energochłonny powyżej 150 kWh/m2
HVAC - najtańszy komfort.

heman
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2015, 20:57
Re: Budowa z keramzytu

autor: heman » 11 lut 2018, 17:34

Jeśli interesują was dobrej jakości keramzytowe materiały budowlane to dużą ofertę ma firma Termat ze Środy Śląskiej. My jesteśmy zadowoleni, produkty dobrej jakości a sama firma jak najbardziej solidna.

henio87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 07 maja 2015, 13:07
Re: Budowa z keramzytu

autor: henio87 » 11 kwie 2018, 13:06

Obrazek
źródło: [więcej na Facebooku]

proszę bardzo, niezależne badanie pokazuje jasno - keramzyt wypada najlepiej!

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Budowa z keramzytu

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 kwie 2018, 16:10

A tu producent podaje, że pustaki keramzytowe to świetny, ale przewodnik .
Producent kłamie?
Załączniki
keramzyt.jpg
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Materiały budowlane - opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów