Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: Redakcja » 26 sty 2017, 19:55

Kupując okap kuchenny, musimy zdecydować się na konkretny typ: wyciąg lub pochłaniacz. Różnią się one sposobem pracy, a wybierając je trzeba... Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz >>
Redakcja

Kasia globalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2017, 19:48
Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: Kasia globalo » 26 sty 2017, 19:55

Prawda jest taka, że pochłaniacze kuchenne podłączone do wentyalcji są kilkadziesiąt razy cichsze i tak samo wydajniejsze. Więc gdybym miała wybierać to raczej pochłaniacz, ale tak, żeby go jednak podłączyć do wentylacji; jak kupowałam to trochę na ten temat czytałam i okapykuchenne.pl dobrze na ten temat wszystko napisały.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: rozalia » 27 sty 2017, 8:51

No właśnie, najlepiej jest się zorientować, który będzie dla nas lepszy i poczytać o tym nieco wiecej, żeby wiedzieć, co z czym się je.

Kasia globalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 sty 2017, 19:48
Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: Kasia globalo » 17 mar 2017, 13:22

Przyjmuje się, że okap i pochłaniacz to w pewnym sensie to samo urządzenie. Ponieważ właściwie każdy okap może stać się pochłaniaczem. Musimy mu tylko zamontować filtry węglowe. Okap to urządzenie podłączone do wentylacji rurą (na zewnątrz lub do komina)
a pochłaniacz to urządzenie, które ma założone filtry węglowe i jednocześnie nie jest podłączone do wentylacji

Auroks
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2017, 8:23
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: Auroks » 20 mar 2017, 8:21

Może w pierwszej kolejności sprecyzuj jaki budżet posiadasz na zakup okapu kuchennego i wtedy pomożemy, doradzimy na forum bi teraz w sklepach online można znaleźć naprawdę ciekawe promocje oraz rabaty właśnie na tego typu sprzęt do kuchni.

mojnowydom
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 25 sty 2017, 21:23
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: mojnowydom » 11 lip 2017, 6:53

Zależy do tego, jaka wentylacja w budynku, czy to blok czy też samodzielny dom.
Nie wszędzie podpasi okap kuchenny, a pochłaniacz też nie zawsze jest dobrą opcją. Tam, gdzie generalnie jest wentylacja zbiorcza lepiej zainstalować pochłaniacz.

Verbena
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 25 wrz 2017, 9:07
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: Verbena » 07 mar 2018, 11:50

A ja proponuję przeczytać ten artykuł [link do oferty ogłoszenia wygasł] , może rozwiać wiele wątpliwości i dobrze wytłumaczone w nim jest to jak działają różne rodzaje okapów, a mając tę wiedzę łatwiej podjąć decyzję.

kieronte
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:50
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: kieronte » 13 mar 2018, 21:57

Właśnie stoję przed wyborem okapu wyspowego i nie wiem jaki wybrać. Kuchnia w podłączeniem do wentylacji komina. Wymiary kuchni to 5.8x5.3x2.5.

Mije typy to:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]


Toflesz Nam (zonie i mi) najbardziej odpowiada ale nie znamy się na tym i kompletnie nie wiemy co wybrać...

Ktoś coś?

kieronte
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:50
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: kieronte » 18 mar 2018, 9:01

Ktoś ma o tym jakieś pojęcie i ma chęć pomocy...

marcia098
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2018, 11:30
Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: marcia098 » 17 lip 2018, 11:37

ja mam pochłaniacz kuchenny pod zabudowę od Kernau. Kupiłam go jakieś pół roku temu i jak narazie jestem zadowolona. Działa cichutko, nie zużywa dużo energii i idealnie sprawdza się w mojej kuchni. Lubię gotować dlatego wyposażenie kuchni było dla mnie niezwykle istotne. Muszę przyznać, że bardzo długo zastanawiałam się nad tym jaki sprzęt wybrać, czytałam opinie, pytałam znajomych, dzwoniłam po różnych sklepach i wybrałam polskiego producenta.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: Albatros348 » 19 lip 2018, 13:18

Przy budowie domu zdecydowaliśmy się na okap sufitowy marki VILPE. To fińska, wysoka jakość, która jest nie do zastąpienia. W połączeniu z materiałami wysokiej jakości, estetyki i cichym działaniem nie mam wątpliwości, że był to najlepszy wybór. Fantastyczna sprawa!

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 502
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: Złotowłosa » 12 kwie 2019, 11:59

Nie wiem czy zdecydowałabym sie na sam pochłaniacz. W budowanym domu będę miała system rekuperacji, tak wiec wentylacja będzie raczej dobra. Z drugiej strony gotuję praktycznie codziennie, czasami bardziej skomplikowane dania, tak więc chcę mieć tutaj pewność, ze zapachy będą odprowadzone szybko. Ma to duże znaczenie szczególnie w sytuacji jeśli kuchnia jest otwarta na mieszkanie.

W celu wybrania okapu, polecam zapoznanie się z ofertą firmy, która specjalizuje się konkretnie w produkcji okapow. Okapy takie bedą miały większą moc, poza tym firmy takie mają ciekawsze modele jeśli chodzi o ich wygląd. Bardzo ciekawe modele ma na przykład Nortberg.
Obrazek

petunia99
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2019, 8:54
Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: petunia99 » 31 lip 2019, 8:58

Generalnie nie jest to łatwa decyzja. Ja długo rozmawiałam z doradcą klienta. Dużo w wyborze pomogła mi strona www z konfiguratorem - wypełniacie tam prostą ankietę dotyczącą funkcjonalności sprzętu, a później w wynikach widzicie okapy, które spełniają Wasze wymagania. Skraca to czas na decyzję, bardzo polecam adres strony podaję na PW.

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: grrregg » 09 wrz 2019, 20:21

Ja sobie kupiłem zintegrowany z płytą kuchenną okap electrolux hob2hood, super rzecz, sam dostosowuje siłę wyciągu i oświetlenie, bardzo to wygodne, zawsze to jeden sprzęcik mniej do ogarniania

magkob
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 30 wrz 2019, 8:59
Re: Jaki okap kuchenny wybrać: wyciąg, czy pochłaniacz

autor: magkob » 04 paź 2019, 16:25

wyciąg zdecydowanie :)


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 24 gości

Gotowe projekty domów