Gdzie mozna dostac tanie drzwi drewniane do zaolojowania.

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mich83
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 23 sie 2009, 23:18
Gdzie mozna dostac tanie drzwi drewniane do zaolojowania.

autor: mich83 » 30 wrz 2009, 18:53

Witam. Zdecydowałem się ze kupie drzwi sosnowe takie jak są w castoramie, do samodzielnego przeszlifowania i zaolejowania. Wiecie moze gdzie jeszcze prócz Castoramy mozna dostać podobne drzwi ? Pytam się bo moze jeszcze jakieś inne wzory bym znalazł

schusi
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2009, 12:36
Re: Gdzie mozna dostac tanie drzwi drewniane do zaolojowania

autor: schusi » 08 paź 2009, 15:59

uważaj na tanie drzwi drewniane , zwłaszcza takie z supermarketu , nim je kupisz dokładnie je obejrzysz a przede wszystkim je zmierz i sprawdź czy są prostokontem i nie są zwichrowane . Następnie ja już je kupisz dobrze zabezpiecz je lakierem przez warkami zewnętrznymi , drewno to materiał bardzo higroskopijny jak go nie odizolujesz od kontaku z powietrzem z zewnątrz będzie zachowywać się jak gąbka i tracić swój kształt.

ziutek82
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Sieradz
Re: Gdzie mozna dostac tanie drzwi drewniane do zaolojowania

autor: ziutek82 » 23 paź 2009, 19:54

Zgadzam się z kolegą schusi. Miałem podobną sytuację. Dobre, przeciwpożarowe drzwi drewniane odkształciły się na skutek kontaktu z wilgocią.

Przemek
Re: Gdzie mozna dostac tanie drzwi drewniane do zaolojowania

autor: Przemek » 27 paź 2009, 22:09

ziutek jeszcze jeden spam link i dostaniesz ignora
pomóż ludziom w mądry sposób zachowaj sobie link w podpisie i bedzie ok

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Gdzie mozna dostac tanie drzwi drewniane do zaolojowania.

autor: tyga33 » 10 lip 2017, 9:29

Przez stronę [drzwihotelowe.pl] można takich drzwi poszukać, mają dużo modeli w różnym standardzie i kolorystyce. Ja potrzebowałem czegoś ze szkła i oni właśnie mają hartowane skrzydła, za niezłe pieniądze. Można się było dodzwonić, podpytać, akurat trafiłem na człowieka bardzo dobrze zorientowanego w produktach, także wszystko mi rzeczowo wytłumaczył.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Gdzie mozna dostac tanie drzwi drewniane do zaolojowania.

autor: mazwoj » 12 lip 2017, 18:26

Czy Ty jesteś normalny człowieku? Odgrzebałeś post z 2009 roku. Ma on blisko 8 lat!
A drzwi jak ktoś by takich szukał to podpowiem, że jest taka opcja i można dogadać się z producentem aby wyjął z gwarancji zapis dotyczący powłoki ochronnej. W zasadzie reklamację w takich drzwiach można było składać na okucia, niezgodność towaru z zamówieniem albo na odkształcenia. Zamawiałem kiedyś jakieś 12-15 kompletów drzwi. Wszystkie golasy bez lakieru. Wyglądały przepięknie, ale montaż musiał być robiony dosłownie w białych rękawiczkach aby drewna nie pobrudzić.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Gdzie mozna dostac tanie drzwi drewniane do zaolojowania.

autor: theme » 17 lip 2017, 14:54

Dodam tylko, że każdorazowo przy takim zamówieniu trzeba napisać od nowa kartę gwarancyjną. Wszystkie ustalenia muszą mieć formę pisemną. Zarówno od strony producenta, jak i od strony Klienta który zgadza się na takie warunki gwarancji ustalane indywidualnie.
Oczywiście producent może również odmówić wyprodukowania takich drzwi ze względu na obawy co do jakości produktu, który opuści jego fabrykę.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

Jan_Techniczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 02 wrz 2010, 14:42
Re: Gdzie mozna dostac tanie drzwi drewniane do zaolojowania.

autor: Jan_Techniczny » 02 sie 2017, 13:09

Albo (w sumie wcześniej o tym wspomniałeś, ale możliwe że mało szczegółowo) wyprodukuje te drzwi bez gwarancji - tylko z rękojmią na okucia.
Niezabejcowane drewno pije straszliwie wilgoć i wystarczy kilka godzin w wilgotnych warunkach, a mogą się odkształcić. Stąd moje przypuszczenie, że sytuacja z drzwiami ppoż kilka postów wcześniej to dokładnie taka. Generalnie radzę dogadać się producentem, żeby sam nałożył powłokę - obojętnie czy z palety NCS, RAL, powłoki Gori czy lakiery naturalne Teknosa - jest mnóstwo opcji. Jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż kombinować samemu.
Zaznaczę, że w większości przypadków powłoki muszą schnąć ok. 36 godzin każda warstwa przed nałożeniem kolejnej. Widziałem u kilku producentów, że posiadają specjalny system kontroli wilgoci na hali produkcyjnej (utrzymanie bodajże w wartości 15%) i dzięki temu mogą spokojnie sobie lakierować. Na budowie nie ma takich bezpiecznych warunków i jest to w pewnym sensie strzelanie sobie w kolano.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów