Elewacja bez ocieplenia

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Andrzej37s
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:27
Elewacja bez ocieplenia

autor: Andrzej37s » 28 cze 2017, 7:41

Witam. Jestem tu nowy, i proszę o wyrozumiałość :)
Mam u siebie budynek gospodarczy nieotynkowany i chciałbym zrobić mu elewacje. Oczywiście bez ocieplenia(zbyteczna)i w miarę tanio. Zrobię to sam bo wiem ze potrafię, ale dawno temu wypadłem z technologii. Nie jestem na bieżąco z nowinami i możliwościami. Możecie mi podpowiedzieć jaką technologie i materiały wybrać?

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: bobik5 » 29 cze 2017, 4:48

Pomyślcie nad drewnianą elewacją, one są naprawdę imponujące, O tym jak impregnować np drewnianą podbitkę, warto przeczytać na stronie http://www.komplexmarket.pl/sklep/ , to bardzo dużo wam wytłumaczy, ja np jeszcze przeczytałam jakie są prawidłowe właściwości desek kompozytowych :)

Andrzej37s
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:27
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: Andrzej37s » 30 cze 2017, 8:43

Dziękuje, ale myślałem raczej o jakimś zwykłym tynku. To jest budynek gospodarczy i mało eksponowany żeby robić mu "wyjściową" elewacje. :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 cze 2017, 9:11

Andrzej37s pisze:Witam. Jestem tu nowy, i proszę o wyrozumiałość :)
Mam u siebie budynek gospodarczy nieotynkowany i chciałbym zrobić mu elewacje. Oczywiście bez ocieplenia(zbyteczna)i w miarę tanio. Zrobię to sam bo wiem ze potrafię, ale dawno temu wypadłem z technologii. Nie jestem na bieżąco z nowinami i możliwościami. Możecie mi podpowiedzieć jaką technologie i materiały wybrać?

Ocieplenia i tak nie daje się od zewnątrz chyba, że to Sycylia, lub RPA.
Wracając do tematu, czy musi być tynk? Może tylko dobry grunt i farba?
HVAC - najtańszy komfort.

Andrzej37s
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:27
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: Andrzej37s » 03 lip 2017, 8:45

Witaj Tomaszu
Jak wspominałem chciałbym po prostu zabezpieczyć elewacje w miarę tanio.
Budynek wybudowany z pustaków żużlowych(takich :) domowej roboty z czasów komuny )
To wszystko. Same ściany są jeszcze ok wiec szkoda by się zdegradowały zupełnie
Wydawało mi się ze tynk to najprostszy sposób, ale może są jakieś inne szybkie, a skuteczne metody.
Chciałbym to tez zrobić samemu, bo po pierwsze dam rade, po drugie lubie takie rzeczy robić :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 03 lip 2017, 19:55

Andrzej37s pisze:Witaj Tomaszu
Jak wspominałem chciałbym po prostu zabezpieczyć elewacje w miarę tanio.
Budynek wybudowany z pustaków żużlowych(takich :) domowej roboty z czasów komuny )
To wszystko. Same ściany są jeszcze ok wiec szkoda by się zdegradowały zupełnie
Wydawało mi się ze tynk to najprostszy sposób, ale może są jakieś inne szybkie, a skuteczne metody.
Chciałbym to tez zrobić samemu, bo po pierwsze dam rade, po drugie lubie takie rzeczy robić :)

W Danii np. bardzo powszechne jest, grunt i farba z dyszy bez tynku. Tynk, może odpaść i są spore koszty. Grunt i farbę nawet bez rusztowania można.
HVAC - najtańszy komfort.

Andrzej37s
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:27
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: Andrzej37s » 04 lip 2017, 6:17

Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić jaki będzie efekt. Zakładam ze masz na myśli grunt Np Atlas i na to farba, czyli bez tynku, na prosto na cegły(pustaki).
Hm, o czymś takim nie myślałem, ale czemu nie. Musze to sobie sprawdzić jaki będzie efekt :)
Dzięki za podpowiedź , choć myślałem o czymś co zakryje konstrukcje budynku>

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 lip 2017, 6:58

Andrzej37s pisze:Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić jaki będzie efekt. Zakładam ze masz na myśli grunt Np Atlas i na to farba, czyli bez tynku, na prosto na cegły(pustaki).
Hm, o czymś takim nie myślałem, ale czemu nie. Musze to sobie sprawdzić jaki będzie efekt :)
Dzięki za podpowiedź , choć myślałem o czymś co zakryje konstrukcje budynku>


Dobry grunt ( używałem dekoral - sigma ) wchodzi w strukturę i wiąże dość mocno zewnętrzną warstwę, tynk tak nie działa.
Wg mnie jest znacznie taniej, znacznie pewniej i może być ciekawy efekt.
HVAC - najtańszy komfort.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 01 sie 2017, 20:27

Szanowny Panie,

najprostszym rozwiązaniem będzie nałożenie gruntu i pomalowanie ścian zewnętrznych farbą fasadową. Przed rozpoczęciem pracy niezbędne jest sprawdzenie stanu podłoża – jego oczyszczenie i wypełnienie ewentualnych ubytków. Polecam zastosowanie akrylowej emulsji do fasad i elewacji – Śnieżka Extra Fasadowa. Dostępna jest ona w 28 kolorach + biały. Jeśli podłoże jest mocno chłonne, sypiące się i skredowane, to należy je wcześniej pokryć GRUNTEM POLIMEROWYM ACRYL¬PUTZ®.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

szymon874
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2017, 13:13
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: szymon874 » 16 wrz 2017, 13:36

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
Andrzej37s pisze:Witam. Jestem tu nowy, i proszę o wyrozumiałość :)
Mam u siebie budynek gospodarczy nieotynkowany i chciałbym zrobić mu elewacje. Oczywiście bez ocieplenia(zbyteczna)i w miarę tanio. Zrobię to sam bo wiem ze potrafię, ale dawno temu wypadłem z technologii. Nie jestem na bieżąco z nowinami i możliwościami. Możecie mi podpowiedzieć jaką technologie i materiały wybrać?

Ocieplenia i tak nie daje się od zewnątrz chyba, że to Sycylia, lub RPA.
Wracając do tematu, czy musi być tynk? Może tylko dobry grunt i farba?



weź przyklej cieńszy styropian zatop siatkę w kleju otynkuj i pomaluj prawie nic się nie zmienilo system taki sam jak kiedyś.
Musi być tynk jeśli chcesz mieć w upały chłodno o zimą ciepło ja tynkowałem systemem carbon marki Caparol ładnie trzyma się podłoża i fajnie sie maluje

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Elewacja bez ocieplenia

autor: JanekC » 19 cze 2018, 22:26

szymon874 pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:
Andrzej37s pisze:Witam. Jestem tu nowy, i proszę o wyrozumiałość :)
Mam u siebie budynek gospodarczy nieotynkowany i chciałbym zrobić mu elewacje. Oczywiście bez ocieplenia(zbyteczna)i w miarę tanio. Zrobię to sam bo wiem ze potrafię, ale dawno temu wypadłem z technologii. Nie jestem na bieżąco z nowinami i możliwościami. Możecie mi podpowiedzieć jaką technologie i materiały wybrać?

Ocieplenia i tak nie daje się od zewnątrz chyba, że to Sycylia, lub RPA.
Wracając do tematu, czy musi być tynk? Może tylko dobry grunt i farba?



weź przyklej cieńszy styropian zatop siatkę w kleju otynkuj i pomaluj prawie nic się nie zmienilo system taki sam jak kiedyś.
Musi być tynk jeśli chcesz mieć w upały chłodno o zimą ciepło ja tynkowałem systemem carbon marki Caparol ładnie trzyma się podłoża i fajnie sie maluje


To jest budynek gospodarczy i nie ma potrzeby stosowania tynków z górnej półki. Wystarczy tynk akrylowy (np. Foveo Tech) w umiarkowanej cenie. Silikonowe opłacają się, gdy pokrywa się dom na wiele lat, budynek gospodarczy nie musi być jakoś ekstra wykończony.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów