Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: fefluk » 04 lip 2017, 11:04

Ktoś coś pisał o winie? :lol:

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: asolt » 04 lip 2017, 11:16

fefluk pisze:Ktoś coś pisał o winie? :lol:


A nie pisał? :?:

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: fefluk » 04 lip 2017, 11:22

To proszę mi nalać! Natentychmiast! :lol:

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: szari » 04 lip 2017, 11:26

asolt pisze:Mysle ze tak, chociaz w twoim przypadku tylko za pomocnictwo, głowną winę ponoszę ja i mnie podobni, wasza wina jest mniejsza gdyz ulegliscie mojemu nieuctwu czyli działaliscie nieswiadomie.


Myślisz że jeśli zgłosimy się już dziś na Policję to prokuratura będzie dla nas łagodniejsza? Chciałbym dobrowolnie poddać się karze, odżałować za grzechy i dostać zawiasy. W przeciwnym razie (jeśli nie zgłosimy się sami) możemy dostać dodatkowo za ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości.

fefluk pisze:Ktoś coś pisał o winie? :lol:

WinaTuska sobie życzysz? czy może SzatoMleko 1979r?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: asolt » 04 lip 2017, 12:04

szari pisze:
asolt pisze:Mysle ze tak, chociaz w twoim przypadku tylko za pomocnictwo, głowną winę ponoszę ja i mnie podobni, wasza wina jest mniejsza gdyz ulegliscie mojemu nieuctwu czyli działaliscie nieswiadomie.


Myślisz że jeśli zgłosimy się już dziś na Policję to prokuratura będzie dla nas łagodniejsza? Chciałbym dobrowolnie poddać się karze, odżałować za grzechy i dostać zawiasy. W przeciwnym razie (jeśli nie zgłosimy się sami) możemy dostać dodatkowo za ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości.

fefluk pisze:Ktoś coś pisał o winie? :lol:

WinaTuska sobie życzysz? czy może SzatoMleko 1979r?


Jezeli nie zainstalujesz natychmiast wm, nie wyrzucisz kotla, nie zainstalujesz ogrzewania nadmuchowego centralnego z pompą p-p, jezeli nie zainstalujesz małych bojlerków elektrycznych i grzejnika nadmuchowego w łazience, jezeli nie przeniesiesz grzejników na sciany wewnetrzne to nie masz co liczyc łagodniejszy wymiar kary. Samo spełnienie tych warunków nie jest tak az bardzo istotne, najwazniejsze jest aby owe instalacje wykonała firma "Nie co" z siedzibą na Bartyckiej w Warszawie. Tak czy inaczej musisz ratowac swoją skóre, zgłos sie nie policję a do prokuratury, sprawa jest wiekszej wagi niz Ambergold, tu chodzi o zbrodnię przeciwko ludzkosci, mi juz nic nie pomoze, jestem potępiony na wieki przez TB i czekam swojego przeznaczenia.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: szari » 04 lip 2017, 12:24

Ja pier...... właśnie mi uświadomiłeś że Ty na sumieniu masz ludobójstwo, a ja współudział...
Kocioł na groszek ma w sumie 2 lata żal go wywalić grzejniki mam już zainstalowane szkoda pruć ściany aby wyjąć rurki z wodą. WM nie mam gdzie go upchnąć i nie bardzo gdzie jest wadzić rury powietrzne. Małe bojlery mam 1 duży 400l zapięty do kolektorów słonecznych po co mam płacić za prąd z bojlerów, znaczy wróć prąd też mam swój.

Wiesz jakie to pochłonie nakłady finansowe? samo wywalenie tych sprzętów i doprowadzenie domu do stanu pierwotnego to lekko licząc 20000 PLN. A później "Nie co" wystawi mi fakturę na 50000 PLN. W Bocianie takich pożyczek nie udzielają, może sprzedał bym 2 samochody i z Bocianem i niewielkim rabatem by się dało.
W ostateczności mogę sprzedać mieszkanie w Warszawie ale żal mi to robić na zabawki od Brzęcza.

Aha klimatyzację też mam Midea 3,5kW ale nie od Brzęcza i wiem od niego że też jest spiep... bo podczas instalacji mi zepsuli.

W doopie raz się żyje kto nie ryzykuje nie pije szampana, najwyżej pójdziemy siedzieć.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: asolt » 04 lip 2017, 12:33

szari pisze:Ja pier...... właśnie mi uświadomiłeś że Ty na sumieniu masz ludobójstwo, a ja współudział...
Kocioł na groszek ma w sumie 2 lata żal go wywalić grzejniki mam już zainstalowane szkoda pruć ściany aby wyjąć rurki z wodą. WM nie mam gdzie go upchnąć i nie bardzo gdzie jest wadzić rury powietrzne. Małe bojlery mam 1 duży 400l zapięty do kolektorów słonecznych po co mam płacić za prąd z bojlerów, znaczy wróć prąd też mam swój.

Wiesz jakie to pochłonie nakłady finansowe? samo wywalenie tych sprzętów i doprowadzenie domu do stanu pierwotnego to lekko licząc 20000 PLN. A później "Nie co" wystawi mi fakturę na 50000 PLN. W Bocianie takich pożyczek nie udzielają, może sprzedał bym 2 samochody i z Bocianem i niewielkim rabatem by się dało.
W ostateczności mogę sprzedać mieszkanie w Warszawie ale żal mi to robić na zabawki od Brzęcza.

Aha klimatyzację też mam Midea 3,5kW ale nie od Brzęcza i wiem od niego że też jest spiep... bo podczas instalacji mi zepsuli.

W doopie raz się żyje kto nie ryzykuje nie pije szampana, najwyżej pójdziemy siedzieć.

Oczywiscie ze masz spiep...ną kilmatyzację bo instalator zapomniał zainstalowac przy okazji wm, zamiast 3000 zapłaciłbys 20000 zł, a wszystko przez tego nieuka instalatora, a przeciez wiedziałes czym sie zajmuje "Nie co"

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: fefluk » 04 lip 2017, 12:41

Żarty żartami ale mamy lipiec a u mnie jest 12 stopni. Może zabrzmi to dziwnie ale zastanawiam się czy nie odpalić kominka..A ten dudeń jęczu piardaczy o chłodzeniu latem. No trafił jak ślepy do kibla.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: szari » 04 lip 2017, 12:46

fefluk pisze:Żarty żartami ale mamy lipiec a u mnie jest 12 stopni. Może zabrzmi to dziwnie ale zastanawiam się czy nie odpalić kominka..A ten dudeń jęczu piardaczy o chłodzeniu latem. No trafił jak ślepy do kibla.

U mnie co prawda jest 21oC na pd-zach, ale prawda że kilka dni temu po intensywnym wietrzeniu domu żona przyszła i zastrajkowała że mam włączyć ogrzewanie klimą choć na chwilę. Wiecie jakby się skończyło włączenie klimatyzacji na chłodzenie?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: fefluk » 04 lip 2017, 13:58

Suty jak wentyle od Jelcza?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 lip 2017, 20:08

Byłem dziś zaproszony do Białegostoku Dziękuję za zaproszenie. W czwartek spotkanie z projektantami i urzędnikami w Zakopanym. Trzeba uświadamiać, jak oszukują audytorzy i ciepłownicy.
HVAC - najtańszy komfort.

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: asolt » 04 lip 2017, 20:31

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Byłem dziś zaproszony do Białegostoku Dziękuję za zaproszenie. W czwartek spotkanie z projektantami i urzędnikami w Zakopanym. Trzeba uświadamiać, jak oszukują audytorzy i ciepłownicy.

Zeby tylko oszukiwali, przeciez to bandyci i mordercy. Tez o tym wspomina Pan na swoich wykładach?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 lip 2017, 20:48

asolt pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Byłem dziś zaproszony do Białegostoku Dziękuję za zaproszenie. W czwartek spotkanie z projektantami i urzędnikami w Zakopanym. Trzeba uświadamiać, jak oszukują audytorzy i ciepłownicy.

Zeby tylko oszukiwali, przeciez to bandyci i mordercy. Tez o tym wspomina Pan na swoich wykładach?

Nie było tam ciepłowników. Ciepłownik i tak by nie zrozumiał.
HVAC - najtańszy komfort.

asolt
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1130
Rejestracja: 05 maja 2011, 7:44
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: asolt » 04 lip 2017, 21:45

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
asolt pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Byłem dziś zaproszony do Białegostoku Dziękuję za zaproszenie. W czwartek spotkanie z projektantami i urzędnikami w Zakopanym. Trzeba uświadamiać, jak oszukują audytorzy i ciepłownicy.

Zeby tylko oszukiwali, przeciez to bandyci i mordercy. Tez o tym wspomina Pan na swoich wykładach?

Nie było tam ciepłowników. Ciepłownik i tak by nie zrozumiał.

Faktycznie, o tym nie pomyslałem, logicznie Pan to wywiódł

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy instalator powinien znać fizykę na podstawowym poziomie ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 lip 2017, 4:55

A Pan zna ciepłownika, którego interesuje wiedza, dlaczego hydrauliczne systemy grzewcze nie nadają się do budownictwa? Dlaczego wentylacja grawitacyjna wykańcza zdrowie wszystkim?
Prości, prymitywni ludzie chcą się dobrze czuć, mają więc proste schematy tak jak ONR. Ciepłownik nie chce znać fizyki, bo po co mieć wyrzuty sumienia, że się oszukuje inwestorów, że się morduje Polskę? PO CO MU TO?
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów