Tymczasowe oddzielenie kuchni od salonu

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

unk00
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2017, 16:21
Tymczasowe oddzielenie kuchni od salonu

autor: unk00 » 28 cze 2017, 16:28

Witam,

Wynająłem mieszkanie, w którym kuchnia jest półotwarta na salon (brakuje połowy ściany, ok. 2m szerokości i 3m wysokości). Okazało się, że lodówka nie jest specjalnie cicha, a w dodatku pracuje prawie cały czas, więc zastanawiam się, czy lepiej kupić nową lodówkę czy zatkać czymś tę dziurę w ścianie. Myślałem o włożeniu w to przejście płyt ze styropianu o grubości 10cm (w miarę szczelnie) i zasłonięciu ich meblami. Ma to sens?

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Tymczasowe oddzielenie kuchni od salonu

autor: -_- greg » 28 cze 2017, 22:23

Zamiast styropianu (który nic nie daje) ciężka kotara (w miarę możliwości) i meble... może dadzą radę, może same meble z ubraniami.
Pisząc kotarę mam na myśli coś takiego jak wisi w salach kinowych przy wyjściu.
Co by nie było musi szczelnie wypełniać otwór w ścianie.

Jeszcze lodówkę bym poluzował, może za bardzo przyciśnięta do ściany lub za mocno zabudowana i ma za słabą wentylację wymiennika ciepła albo drzwi są nieszczelne?


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów