Jak dopasować drzwi do podłogi

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Katia
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 31 lip 2014, 14:45
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórze

autor: Katia » 14 lis 2014, 21:32

Oczywiście, że ma znaczenie, moim zdaniem urządzanie powinniśmy zacząć o wyboru podłogi, a potem dobrać do niej styl wnętrza. W tym także drzwi. Ja jestem zakochana w podłogach drewnianych. Sami mamy dębową Baltic Wood.

karola88
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 24 wrz 2014, 10:21
Kontaktowanie:
Re: Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: karola88 » 26 lut 2015, 13:15

W sumie możliwości są dwie:
1. dobrać kolor drzwi pod kolor podłogi
2. doprać kolor drzwi kontrastowo do podłogi

U siebie mam wersję drugą - jasne podłogi, a [Salonyhoff] (bo takie mam) mam ciemne, podobnie jak meble.

Euro-Zakupy
lubie spamować
Posty: 179
Rejestracja: 12 cze 2013, 15:34
Re: Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: Euro-Zakupy » 27 lut 2015, 14:26

Tutaj mam podobne zdanie i również uważam,że dobór na zasadzie kontrastu drzwi-podłoga to lepsza i bardziej efektowna opcja,np ciemniejsze drzwi i jasna podłoga. Pozostaje pytanie o meble wraz z kolorem ścian.

maciejos
Aktywny
Aktywny
Posty: 154
Rejestracja: 16 paź 2014, 10:00
Re: Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: maciejos » 11 mar 2015, 14:29

drzwi kontrastowe do podłogi? wow, ja w zyciu bym sobie tak w mieszkaniu nie zrobiła :D wg. mnie nie wygląda to zbyt dobrze tak trochę tandetnie i po prostu dziwnie! Osobiście mam takie cos [Viverto] i do tego dobralam drzwi w naprawde zbliżonym kolorze i jest eksta :) no i oczywiscie prościej jest wybrac najpierw podlogi, a dopiero do nich drzwi.

Monika Roniewicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2015, 13:18

autor: Monika Roniewicz » 21 lip 2015, 13:01

rodzajów i odcieni drewna jest naprawdę mnóstwo i różnią się między sobą nawet jeśli teoretycznie powinno być to to samo (przynajmniej z nazwy) chyba lepiej już mieć lekki kontrast niż coś co w zamierzeniu miało być spójne a jednak się gryzie. dobrze jest móc na żywo porównać, dlatego super opcją są sklepy takie jak http://bel-pol.pl/ gdzie sprzedają i drzwi i podłogi. można sobie samemu zobaczyć i też na miejscu poradzić sprzedawcy.
Monika Roniewicz

rika
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2015, 8:22

autor: rika » 07 paź 2015, 11:15

kontrasty mnie nie przekonują, wydaje mi się, że efekt byłby przerysowany. Ale proszę o radę;) Czy myślicie, że te drzwi [Salonyhoff] będą pasować do tej podłogi [Salonyhoff]? Mieszkanie jest malutkie, więc zdecydowanie stawiam na jasne kolory, ale też nie chciałabym efektu monolitu. Trochę się boję, że mocniejszy rysunek drewna na podłodze uczyni drzwi nieco "plastikowymi" z wyglądu

marylka100
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:32
Kontaktowanie:
Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: marylka100 » 15 cze 2016, 14:46

Mi pomogli podjąć decyzję w Kon-Trade. Mają tak bogatą ofertę, że sama chyba przez rok bym się nie mogła zdecydowac. :)

ostrow
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 368
Rejestracja: 09 mar 2013, 12:53
Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: ostrow » 21 gru 2016, 20:46

Jestem już po remoncie, ale niestety jestem na etapie reklamacji drzwi. Wieje jak nie wiem co. Jednak ważny jest dobry montaż żeby później móc bez problemu ze wszystkiego korzystać.

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: bartnik1 » 11 lut 2017, 19:01

U nas podłoga jest szara ( od Parkiet Studio jak komuś cos to pomoże) , natomiast drzwi w każdym pomieszczeniu mamy białe. Moim zdaniem pasuje to świetnie, wszystko ze sobą super współgra. I mysle ze jak połączysz ze sobą jasne kolory to zawsze moim zdaniem wszystko wyjdzie dobrze.

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: KamilaMeble » 14 mar 2017, 10:29

Drzwi do podłogi możemy dopasować na dwa sposoby w zależności od przyjętej koncepcji. Albo dopasowując je do podłogi albo na zasadzie kontrastu, aby uniknąć zbytniej monotonii. Dosyć fajnie wyglądają jasne drzwi na tle ciemniejszej podłogi.
meble z dostawą do domu.

Ekspert Porta
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2017, 19:14
Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: Ekspert Porta » 02 maja 2017, 8:55

Witam, zgadzam się z opinią, że kolorystyka drzwi powinna być spójna ze stylem wnętrza. Drzwi w dużej mierze dodają charakteru przestrzeni. W przypadku, gdy decydują się Państwo na surowe aranżacje - świetnie sprawdzą się modele z ciemnego drewna, budujące oryginalny kontrast w mieszkaniu. Warto również wziąć pod uwagę niestandardowe rozwiązania jak np. drzwi z lustrem, które optycznie powiększają niewielkie powierzchnie. Oryginalnym pomysłem są również drzwi przesuwne, podkreślające nowoczesny styl mieszkania.

ostrow
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 368
Rejestracja: 09 mar 2013, 12:53
Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: ostrow » 18 cze 2017, 13:26

dobrze wykonany montaz może zapewnić szczelnośc nowych drzwi dlatego należy pamiętać o doborze dobrej ekipy fachowców

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: theme » 19 cze 2017, 12:08

Takie same ciekawostki można zastosować w drzwiach zewnętrznych. Czasem ciężko połączyć kolor drzwi z elewacją i wnętrzem jednocześnie. Stąd od jakiegoś dłuższego czasu można zamawiać drzwi 2-kolorowe - tzw. bicolory.
Dzięki temu można mieć np antracyt na zewnątrz pasujący do dachu i reszty stolarki oraz białe wewnątrz pasujące do tego do jest w mieszkaniu. Chyba większość firm robi coś takiego.
Cena takiej przyjemności to średnio 250-400zł netto. Też często jest to uzależnione od modelu drzwi. Przykładowe wyliczenia tu:
http://wiked.pl/images/katalog/katalog_2017_luty.pdf (strona 50)
http://kmt.com.pl/pl/do-pobrania/pliki/drzwi-wejsciowe/ (strona 35)

Jest tego pełno. Wystarczy poszukać.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Jak dopasować drzwi do podłogi

autor: patent.x » 23 cze 2017, 13:49

Ekspert Porta pisze:Witam, zgadzam się z opinią, że kolorystyka drzwi powinna być spójna ze stylem wnętrza. Drzwi w dużej mierze dodają charakteru przestrzeni. W przypadku, gdy decydują się Państwo na surowe aranżacje - świetnie sprawdzą się modele z ciemnego drewna, budujące oryginalny kontrast w mieszkaniu.

Każda książka, każde zajęcia dekoratorskie mówią, że surowe wnętrza uwielbiają surowe kolory do których nie są zaliczane ciemne odcienie drewna. Odcienie te ocieplają. Surowe wnętrza uwielbiają odcienie szarości takie jak klon szary premium, szary dąb cpl, ewentualnie cieplejszy weiis:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów