wilgoć?? pytanie

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

olek88x
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2017, 16:20
wilgoć?? pytanie

autor: olek88x » 13 maja 2017, 16:57

Witam wszystkich, jestem tutaj na forum nowy, znalazłem się tutaj bo wujek Google niestety nie odpowiedział mi na moje pytanie, może ktoś z Was pomoże - z góry od razu dziękuję!
Do rzeczy - od jakiegoś czasu na ścianach ( głównie na wewnętrznych pomiędzy pokojami) pojawiają ni się linie ( wilgoć? ) w załączniku zdjęcia. Co ciekawe w każdym pokoju pasy te są na bardzo zbliżonej wysokości od podłogi, i są one wszędzie " proste ". Pytanie od czego takie coś się pojawia? Na budownictwie nie znam się kompletnie - moja pierwsza myśl, że pojawia się to na połączeniach, proszę o pomoc w identyfikacji problemu i wsparciu co mogę w tej sprawie zrobićObrazekObrazekObrazek

Ps. Mieszkam w nowym budownictwie - blok ma 6 lat.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: wilgoć?? pytanie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 maja 2017, 18:31

Skoro ściany wewnętrzne, to może rurka z zimną wodą ?
HVAC - najtańszy komfort.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: wilgoć?? pytanie

autor: MTW » 17 maja 2017, 6:50

olek88x pisze:Witam wszystkich, jestem tutaj na forum nowy, znalazłem się tutaj bo wujek Google niestety nie odpowiedział mi na moje pytanie, może ktoś z Was pomoże - z góry od razu dziękuję!
Do rzeczy - od jakiegoś czasu na ścianach ( głównie na wewnętrznych pomiędzy pokojami) pojawiają ni się linie ( wilgoć? ) w załączniku zdjęcia. Co ciekawe w każdym pokoju pasy te są na bardzo zbliżonej wysokości od podłogi, i są one wszędzie " proste ". Pytanie od czego takie coś się pojawia? Na budownictwie nie znam się kompletnie - moja pierwsza myśl, że pojawia się to na połączeniach, proszę o pomoc w identyfikacji problemu i wsparciu co mogę w tej sprawie zrobić

Ps. Mieszkam w nowym budownictwie - blok ma 6 lat.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


raczej nie podciąganie - bo takowe nie odbywa się liniowo
może farba zareagowała na przewody w ścianie pod prądem - bo to już widziałem

stefan_maka
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 cze 2017, 8:23
Re: wilgoć?? pytanie

autor: stefan_maka » 23 cze 2017, 9:19

Możliwe że jakaś rurka jest uszkodzona albo puściła uszczelka. Skoro ślady są takie liniowe to nie widzę innej opcji, a sąsiedzi nie mają podobnego problemu? Na początek zgłoś to do administracji, niech naprawią na swój koszt. Tylko nie daj się wrobić na samo osuszanie ścian, bo to nie wyeliminuje problemu.


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów