Gazownia odstępuje od umowy realizacji przyłączenia

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Wing_ming
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2017, 13:31
Gazownia odstępuje od umowy realizacji przyłączenia

autor: Wing_ming » 22 cze 2017, 13:43

Witam

Mam sytuację gdzie dostałem pozwolenie na budowę, warunki przyłączeniowe, umowa z PSGAZ na realizację przyłączenia. Mija kilka miesięcy, mamy terminy do kiedy wykonają przyłączenie. Dwa razy przesuwają termin wykonania przyłączenia i wstępnie dziś przez telefon dostaję informację że jednak nie wykonają tego przyłączenia. Burmistrz nie wydaję zgody (??), dotyczy gwarancji na nową drogę.

Droga w której mają się podpiąć jest nowa i i jak wspomniałem jest problem z gwarancją. Ale inni mieszkańcy podłączyli się ogrzewania miejskiego i do wody i nie było problemu ze zdjęciem gwarancji.

Macie może doświadczenie w takich sytuacjach? Co wówczas jak gazownia odmówi przenia pomimo zawartej umowy?

mathvac
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2017, 9:50
Re: Gazownia odstępuje od umowy realizacji przyłączenia

autor: mathvac » 12 lip 2017, 10:05

Witam, :)

Sprawa wygląda następująco: firma która będzie wykonywać przyłącze musi w takim przypadku wziąć na siebie gwarancję drogi. Wówczas jednostka samorządowa wydaje zgodę na przyłącze gazowe.

Gazownia nie buduje przeważnie przyłączy, tylko zleca opracowanie dokumentacji plus budowę przyłączy firmo zewnętrznym.

Myślę że w takim razie, gazownia( obciąży firme zew.) powinna wypłacić odszkodowanie panu za poniesione straty. ( Koszt projektu plus koszt urządzeń gazowych)

proszę napisać jak sprawa się potoczyła
Pozdrawiam :)


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów