Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: Redakcja » 22 cze 2017, 10:59

Płaska zakładkowa dachówka ceramiczna zdobywa coraz większą popularność. Wyróżnia się nowoczesną, prostą formą, jednak jej układanie już takie... Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu >>
Redakcja

krystof
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:36
Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: krystof » 22 cze 2017, 10:59

Dachówka płaska musi być precyzyjnie wykonana, bo przy braku linii załamania każda nierówność jest bardzo widoczna. Nie ma co brać takich dachówek z jakiegoś niepewnego źródła. Bardzo wysokiej jakości dachówki robi marka Koramic (płatka nazywa się Orea 9). Dachówka z podwójnymi zamkami, bardzo precyzyjnie zrobiona i w pięknej kolorystyce. Godna uwagi jest też Actua 10, która ma w sumie jedno załamanie (poziomo), ale ciągle zalicza się do dachówek płaskich. Na pewno nie ma co oszczędzać na tego typu produkcie, bo to się potem w 90% przypadków kończy problemami wykonawczymi.

Moniks
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:02
Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: Moniks » 26 cze 2017, 19:48

dachówka ceramiczna, faktycznie, nie jest łatwa w ułozeniu. jednak warta jest inwestycji i nakładu pracy. tak w ogole to polecam Roben!

pawkokubiak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2017, 21:28
Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: pawkokubiak » 29 lip 2017, 21:33

U mnie też wybór padł na dachówkę płaską i jest to Orea 9. Ponoć tylko da dachówka jest zrobiona na tyle precyzyjnie, żeby po ułożeniu nie było widocznych krzywizn i załamań linii. Polecam pochodzić po budowach i popatrzeć na dachy płaskie - nie każdemu będą się one podobały i nie będą pasowały do niektórych projektów...

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: cookiemonster » 01 gru 2017, 0:04

Podwójne zamki w takiej dachówce to może i ułatwienie wykonawcze, ale jak dachówka jest sklawiszowana to może być problemik, żeby zgubić nierówności... To nie renesansówka z falą... ;) Zgadzam się, że płaskie dachówki trzeba kupować w jak najlepszej jakości. Co do dachówek Orea to z tego co wiem są one robione w Polsce, w okolicach Legnicy - tam od lat jest jedna z najlepszych u nas wytwórnia ceramiki dachowej, zakład kupili jakiś czas temu Niemcy, ale jakość jest ciągle dobra - oprócz dachówek Koramic są tam też robione dachówki Bogena, które uchodzą za faworytów większości dekarzy :)

Nastka_135
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2018, 20:54
Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: Nastka_135 » 11 lut 2018, 20:57

A jak jest z więźba? Słyszałam że przy dachówka chyba płaskich, więźba powinna być idealnie sucha,w przeciwnym razie w przyszłości może to zdeformować dach, to prawda?

szikata
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:06
Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: szikata » 26 lut 2018, 23:03

Ciekawy tekst, chociaż prawda taka, że mało kto robi dach metodą gospodarczą. Za duże ryzyko :D Ściany to każdy na spokojnie daje radę wymurować, ale dach to już jednak inna bajka. Ja mam dachówkę płaską (Orea 9) montowaną przez ekipę. Dachówek wentylacyjnych jest faktycznie sporo. Są też dwie szczeliny wentylacyjne, które mają zapewniać dobry przepływ powietrza pod pokryciem. Słyszałem już, że słabe wykonawstwo kończy się tym, że para wodna z wnętrza domu nie jest w stanie wydostać się na zewnątrz poprzez paroizolację. Wtedy radykalnie rośnie wilgotność powietrza na poddaszu i robi się po prostu nieprzyjemnie... A Czy Orea jest jakaś specyficzna względem dachówek innego rodzaju? Nie sądzę, wydaje mi się, że każdy produkt w budowlance ma jakieś tam swoje wymagania, które trzeba po prostu respektować.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: Borysek11 » 27 lut 2018, 12:31

A co powiecie o dachówce Smaragd Braas. Pod względem stylu oraz dostępnych kolorów z glazurą wygląda naprawdę bardzo ciekawie, szczególnie po deszczu.

WojtekMil
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:42
Re: Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: WojtekMil » 10 mar 2018, 1:03

Płaskie dachówki sa piekne a takim przykładem jest na pewno Turmalin Braas w kolorze antracytowym to jedno z pierwszych i jednocześnie najlepszych modeli według mnie

pimpus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:11
Lokalizacja: Częstochowa
Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: pimpus » 31 paź 2018, 21:35

Płaskie dachówki przede wszystkim muszą być porządnie wykonane, bo inaczej po prostu będą się klawiszowały. Dobrym wyborem są duże dachówki płaskie typu Orea (9 szt. / m2). Dachówka z podwójnymi zamkami, więc można ją położyć nawet na pionowo, na elewacji.

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Płaska dachówka ceramiczna – poznaj zasady jej dobrego montażu

autor: Tomko43 » 01 lis 2018, 14:01

Jednak z tego co widziałem to sporo więcej niż idealne 9szt/m2, ale to wszystko opisane jest w specyfikacji danego modelu, przynajmniej tak było w Braas w którym kupowałem swój Rubin13V. Mają przepiękne dachówki w szerokim wyborze modeli oraz dostępnych kolorów.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów