Pęknięty komin- ceramika izostatyczna

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Robert 65
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2017, 15:30
Pęknięty komin- ceramika izostatyczna

autor: Robert 65 » 06 maja 2017, 15:36

Nie dajcie się zrobić w ceramikę izostatyczną.
Miałem taki wkład kominowy zamontowany u siebie w kominie. Komin z cegły został rozfrezowany i w jego wnętrzu został zamontowany wkład ceramiczny izostatyczny. Efekt jest taki, że po paru miesiącach palenia komin spękał i z wyczystki wyciągnąłem elementy trójnika i rur. Ponieważ na komin miałem gwarancje producenta wkładu kominowego, zgłosiłem ten fakt na formularz reklamacyjnym. Wizja pracownika z firmy produkującej te wkłady stwierdziła, że powodem pęknięcia wkładu był wybuch w kotle i reklamacja nie może zostać uznana.
Po dokładnym obejrzeniu tych rur stwierdzam, że rury te są bardzo cienkie - około 8mm grubości ma ścianka i przy minimalnym wybuchu gazów w kotle cały komin może zostać rozsadzony i chyba tak właśnie się u mnie stało. Jeżeli montujemy system kominowy i jeden wybuch gazów niszczy go całkowicie, to proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto ryzykować.
Piszę ten post, bo może ktoś miał podobny problem i jakoś wyegzekwował wymianę komina.

agamemnon91
Aktywny
Aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:57
Re: Pęknięty komin- ceramika izostatyczna

autor: agamemnon91 » 19 cze 2017, 13:25

Wstawić kamionkę, dobrze zaizolować i komin na lata.

Komplet32
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 cze 2017, 7:39
Re: Pęknięty komin- ceramika izostatyczna

autor: Komplet32 » 21 cze 2017, 8:05

Jeśli szukacie dobrego rozwiązania na pęknięty komin to polecam skorzystać z usług profesjonalistów. Pozdrawiam! http://maio360.pl/sprawny-remont-komina/

nologinavailable
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2015, 14:36
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Pęknięty komin- ceramika izostatyczna

autor: nologinavailable » 19 sie 2017, 9:48

My do niedawno wybudowanego domu zamówiliśmy systemy kominowe firmy Schiedel Wprawdzie nie były najtańsze, ale jestem przekonany, że nie jest to element, na którym warto oszczedzać. Jest to bardzo dobry producent o zasiegu ogólnoeuropejskim i kładzie nacisk na wysoką jakość oraz bezpieczeństwo! Zaufanie wzbudza też udzielana gwarancja na okres aż 30 lat!


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości

Gotowe projekty domów