Oświetlenie biura indywidualnego

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Jaegar
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2010, 9:44
Oświetlenie biura indywidualnego

autor: Jaegar » 14 lut 2010, 9:46

Witam serdecznie.
Zastanawiam się nad doborem oświetlenia do pokoju biurowego.

Nad biurkiem, na suficie dwa okrągłe punkty świetlne z świetlówkami activ 36W.

W centralnej części pomieszczenia dwa punkty o cieplejszej, wypoczynkowej barwie.

I koniec pokoju, dwie świetlówki activ do pracy przy stoliku.

Dodatkowo przydałby się czujnik zmierzchu do kontroli oświetlenia nad biurkiem.


Czy istnieją jakieś zestawy oprawek okrągłych z czujnikami zmierzchu? Czy z ich instalacją poradzi sobie również amator? :razz:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grupa-remontowa
Aktywny
Aktywny
Posty: 222
Rejestracja: 04 lut 2010, 14:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: grupa-remontowa » 03 mar 2010, 21:05

Nie istnieją jakieś zestawy oprawek okrągłych z czujnikami zmierzchui z ich instalacją nie poradzi sobie również amator

Awatar użytkownika
Blitzmann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 01 mar 2010, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: Blitzmann » 06 mar 2010, 8:46

Witam serdecznie,

zamiast okrągłych opraw ze świetlówkami 36W, proponujemy oprawy downlight LED marki Blitzmann, głównie ze względu na oszczędność energii elektrycznej a także na bardzo wysokie parametry natężenia strumienia świetlnego. np. oprawa o mocy 12W posiada ok.900-1000 lm, czyli odpowiednik tradycyjnej żarówki 100W.

Posiadamy wiele realizacji, również w oświetleniu biura.

Czujnik zmierzchu można zainstalować dodatkowo. Oprawy mogą być zasilane napięciem 12V lub 230V, w zależności od potrzeb.

Pozdrawiamy,

Firma Blitzmann

ELBUD-KKT
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2010, 8:13
Lokalizacja: Nysa
Kontaktowanie:
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: ELBUD-KKT » 14 maja 2010, 8:52

Witam.

Jak wiadomo dobór dobrego oświetlenia zawsze pozostawia wiele wątpliwości. Ja bym nie polecał światła typu LED nawet jeśli ma wysokie natężenie strumienia świetlnego, ponieważ współczynnik oddawania barw Ra jest niestety bardzo niski co nie jest zgodne z polskimi normami. Ja proponuję specjalne świetlówki zarówno o wysokim współczynniki Ra jaki i natężeniu świetlnym.

elpapiotr
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: elpapiotr » 14 maja 2010, 13:57

Witam.

Oferta niczego sobie, ale znalazłem parę błędów na stronie ofertowej, które są do poprawki, Kolego ELBUD-KKT.

Kasia67
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2016, 18:23
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: Kasia67 » 16 wrz 2016, 11:31

Ja polecam wykonanie pomiarów oświetlenia. http://pomiary-szczecin.pl Tylko w taki sposób uzyskasz idealne oświetlenie i warunki pracy, a to sprzyja komfortowi, bezpieczeństwu pracy. W biurach takie pomiary powinno się powtarzać co około 5 lat. Myślę, że warto, bo wzrok jest dość ważny :)

AlluxLed
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 23 cze 2016, 12:20
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: AlluxLed » 17 paź 2016, 10:16

Może ja zapytam inaczej, czyli mianowicie: w jakim budżecie na zakup całości oświetlenai w tym opraw oraz żarówek chcesz się zmieścić? Jeżeli podasz więcej szczegłów to później tym łatwiej będzie pomóc, a akurat tym zajmujemy się na co dzień.

ulik
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 27 cze 2011, 17:57
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: ulik » 08 mar 2017, 20:42

My mamy biuro w takim stylu minimalistycznym, wiec postanowiliśmy zainwestować w oświetlenie, które będzie jednocześnie dekoracja i tak znaleźliśmy fajne lampy activejet w obi, super się sprawdzają

gtv_1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 30 sty 2017, 22:19
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: gtv_1 » 19 mar 2017, 22:55

A moze warto wykorzystać system DALI i oprawy z takim modułem? http://www.gtv.com.pl/pl/firma/aktualno ... ie-biurowe

Wambar
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2015, 14:32
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: Wambar » 24 kwie 2017, 7:59

Gdy tylko słyszę, że ktoś potrzebuje oświetlenia do swojego biura, to od razu odsyłam na tę stronę http://www.lighting.philips.pl Nie ma nawet sensu tracić czasu na przeglądanie innych stron, bo Philips ma wszystko i jest to tzw. pewniak.

żann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: żann » 19 cze 2017, 9:07

U nas lampki na biurko są głownie z activejet, bardzo dobrze oświetlają miejsce pracy i ładnie się prezentują, barwa świtała jest naturalna więc przyjazna dla oczu

agamemnon91
Aktywny
Aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:57
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: agamemnon91 » 19 cze 2017, 13:23

A ja myślałem, że activejet to tusze do drukarek :lol:

gosc123456
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2017, 8:45
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: gosc123456 » 04 sie 2017, 12:07

Gdy mój mąż urządzał swój gabinet, to bardzo długo zastanawiał się nad wyborem oświetlenia, ale ostatecznie zdecydował się na zakupy w mlamp.pl mają dużo propozycji w dobrych cenach. Na dodatek lampy bardzo oryginalne i w każdym stylu, dla ciekawy podsyłam link: [więcej na mlamp.pl]

aniakik
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 lut 2017, 14:34
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: aniakik » 04 lip 2018, 12:35

A ja polecam sprawdzić inspiracje oświetleniowe na www.klusdesign.pl Ten producent profili LED ma bardzo duży wybór i wiele ciekawych propozycji.

Luxury-Lighting
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 10 maja 2018, 9:31
Re: Oświetlenie biura indywidualnego

autor: Luxury-Lighting » 12 lip 2018, 8:28

Pamiętaj aby sama barwa światła tez byłą optymalna- to tak w kwestii dobro żarówek do takich opraw, w biurze polecam raczej zimne barwy, warto pomyśleć też o osobnej lampce na biurko.


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów