Czy można uniknąć podłączenia do kanalizacji

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Zmartwiona123
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2017, 19:28
Czy można uniknąć podłączenia do kanalizacji

autor: Zmartwiona123 » 23 maja 2017, 19:45

Witam,
jesteśmy w trakcie załatwiania pozwoleń budowlanych.. przeszliśmy energetykę, gaz, ale niestety schody zaczęły się przy wodzie. Pytanie: czy jeżeli na terenie gminy jest kanalizacja, to muszę się w nią wpiąć? Czy jest szansa na ekologiczną oczyszczalnię ścieków? Telefonicznie dowiedziałam się że gmina nie wyrazi mi na to zgody, ale w planie zagospodarowania przestrzennego nie ma informacji o konieczności podłączania się do kanalizacji... Czy można to jakoś ominąć? Czy gmina może zmusić mnie do podłączenia do kanalizacji? Dodam że musiałabym zrobić do tego przepompownie, bo inaczej ścieki nie zostaną wtłoczone...

Dziękuję za odpowiedź

HABA RL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 10 maja 2013, 11:46
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Czy można uniknąć podłączenia do kanalizacji

autor: HABA RL » 09 cze 2017, 20:37

Z mojego doświadczenia wynika, że jeżeli już jest w pobliżu kanalizacja, to są małe szanse na to, że urzędnicy pozwolą na zbudowanie własnej oczyszczalni. Może to brutalnie zabrzmi, ale dla nich taki zakaz to po prostu pieniądz.
Jeżeli jednak komuś bardzo zależy na tym, żeby pozostać niezależnym od komunalki, to warto poszukać kontaktu do naprawdę dobrego, kreatywnego prawnika i zlecić mu analizę tematu - może znajdzie jakieś niestandardowe wyjście.

celia.celia84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:18
Re: Czy można uniknąć podłączenia do kanalizacji

autor: celia.celia84 » 30 lip 2017, 8:25

Najlepiej udać się do urzędu i po prostu zapytać. Tam dostaniesz informacje z pierwszej ręki - czy możesz uniknąć podpięcia do kanalizacji i jeśli tak to co możesz sobie zamontować w zamian. Najczęściej wybiera się właśnie oczyszczalnię, albo prostszą instalację jak szambo - http://szamba-betonowee.pl/oferta.php. To też moim zdaniem jest dobre rozwiązanie, bo jest łatwe w instalacji i użytkowaniu. Trzeba je tylko co jakiś czas opróżniać.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów