Brak przykanalika w wyznaczonym na planie miejscu

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

redhat8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2017, 9:17
Brak przykanalika w wyznaczonym na planie miejscu

autor: redhat8 » 22 maja 2017, 9:24

Witam,

mam problem w zlokalizowaniu przykanalika od kanalizacji. Buduję nowy dom i w planach mam pokazany przykanalik który biegnie pod droga do granicy mojej działki. Niestety po wykopaniu dołu w wyznaczonym na planie miejscu nie ma tego przykanalika. Przykanalik w planach jest na głębokości ok 4m wiec nie mogę go sobie szukać w ciemno - wysokie koszty. Co ma zrobić? Mam iść do MPWiK? Mogę to zrobić ale pewnie mnie oleją.

Pozdrawiam

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Brak przykanalika w wyznaczonym na planie miejscu

autor: Bolas » 30 maja 2017, 20:43

Powinni wyznaczyć lub pomóc odszukać. Można też sprawdzić to od strony studni głównej np kamerą w którą wyposażone są aktualnie prawie wszystkie wodociągi.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

redhat8
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2017, 9:17
Re: Brak przykanalika w wyznaczonym na planie miejscu

autor: redhat8 » 09 cze 2017, 12:10

Mam sprawdzone kamerą że odnoga od głównej rury kanalizacyjnej w kierunku mojej działki jest. Niestety nie mogą tą kamerą do mojej odnogi wjechać więc nie wiadomo jak długa jest ta odnoga i czy dochodzi do granicy mojej działki czy kończy się gdzieś w pasie drogowym. W poniedziałek 19 czerwca wynajeta ekipa zrobi wyko i go odwodni. Jeśli nie bedzie tam rury to włąsciciel firmy budowlanej pomoże mi walczyć o zwrot kosztów od wodociągów.

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Brak przykanalika w wyznaczonym na planie miejscu

autor: fefluk » 09 cze 2017, 13:16

Powodzenia życzę. U mnie na działce przyłącza szukałem georadarem bo nie opłacało się orać ziemi wzdłuż płotu. Zapłaciłem bodajże 150 złotych i miałem odnalezione przyłącze co do centymetra włącznie z pociskami z II WŚ i większymi kamieniami które wypadało ominąć przy budowie fundamentu pod porządne ogrodzenie.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów