Etapy remontu elewacji

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Kudłaty74
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2017, 9:51
Etapy remontu elewacji

autor: Kudłaty74 » 20 maja 2017, 12:38

Witam.Wykonujemy remont starej elewacji cementowo-wapiennej (410m2).Chciałbym się dowiedzieć jak procentowo widzielibyście podział prac. Na chwilę obecną mamy skute i usunięte tynki,pozabezpieczane okna i balkony i rzucony szpryc na 3/4 elewacji.Według zleceniodawcy jest to ok 20% wykonanej roboty,po mojemu ok 35%. Do wykonania pozostaje: szpryc(1/4),obsadzenie listw i narożników,warstwa wyrównująca i tynk docelowy(bez obróbek blacharskich i bez malowania).Inwestor twierdzi,że jest za mało zrobione aby pobrać zaliczkę o wartości 1/3 kwoty całkowitej.Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Dzięki.

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Re: Etapy remontu elewacji

autor: oe_foveotech » 07 cze 2017, 23:07

Szanowny Panie,

Wypłatę wynagrodzenia powinien Pan uzależnić od konkretnych czynności, które zostaną wykonane, a nie od procentowego podziału. W tej chwili trudno będzie Panu przekonać inwestora do swoich racji. Lepszym rozwiązaniem jest podzielnie prac na etapy, np.: zabezpieczenie okien, drzwi oraz skucie i usunięcie tynków, zarzucenie szprycy, nałożenie warstwy wyrównującej, nałożenie właściwego tynku itd.

Do wykończenia elewacji polecam zastosowanie tynków i farb elewacyjnych FOVEO TECH. W szerokiej gamie produktów tej marki znajdzie Pan dostosowane do specyfiki inwestycji oraz oczekiwań inwestora rozwiązanie. Wyroby FOVEO TECH są łatwe w aplikacji i umożliwiają stworzenie estetycznego, trwałego wykończenia ścian zewnętrznych.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Etapy remontu elewacji

autor: budowa876 » 16 paź 2017, 12:36

Ciężko tak bezpośrednio określi nie widząc, jak to dokładnie wygląda. Wiadomo, że w praktyce wszystko inaczej wychodzi. Ja ostatnio też miałem remont elewacji. Teraz jesteśmy na etapie malowania i trafiłem na świetne farby od Caparola. Idealnie się z nimi pracuje i kolor wychodzi taki, jaki powinien.

ralion
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 18 paź 2017, 10:34
Re: Etapy remontu elewacji

autor: ralion » 14 lis 2017, 13:48

Przy montażu elewacji na pewno przydadzą ci się elementy złączne do elewacji. Ja takie systemy mocujące kupowałem od firmy mocujemy.pl Z tego co wiem to mają oddziały w Warszawie i Wrocławiu. Polecam wam przejrzeć ich ofertę.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów