Jaki najlepszy piec na pellet?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: szari » 06 cze 2017, 10:31

Tomasz_Brzeczkowski pisze: No właśnie, nie piec a kocioł i kotłownia, no i zaśmieca. A ja odradzam zaśmiecać.

A co nas obchodzi co zalecasz a co odradzasz? Zalecałeś już na takiej ilości forów i z każdego Cię wywalali. Zapewne z tego też w najbliższej przyszłości wylecisz!
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

skfiguch
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 cze 2017, 9:51
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: skfiguch » 06 cze 2017, 11:27

Najlepszy piec to ten najdroższy.

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: fefluk » 06 cze 2017, 13:51

szari pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze: Zapewne z tego też w najbliższej przyszłości wylecisz!

Póki płaci za to żeby mógł spamować to ni huya..Niestety. To forum to taka prostytutka. Płacisz i robisz co chcesz.

kownacki1978
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:26
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: kownacki1978 » 15 cze 2017, 11:37

krzychuziom pisze:Witam , chciałem zapytać o piece na pellet z Czeladzi Bud Mat Nocoń , aktualnie opalamy się węglem , mamy dom oraz warsztat ok 340 m2, na początku braliśmy pod uwagę piec na eko groszek , lecz wtedy przedstawiciel polecił piec na pellet , czy ktoś ma i może polecić ? Polecano nam piec właśnie z Bud Mat Nocoń Forest 38 KW , podobno jest to jeden z lepszych pieców , i warto dołożyć do niego , spalanie pelletu jest porównywalne do spalania węgla. dziękuje bardzo za podpowiedzi i sugestie :)


Moim zdaniem lepiej inwestować. Przecież to działanie na wiele lat. Osobiście polecam Kotły Kostrzewa. Sam jestem użytkownikiem Twin Bio Luxury. Palę oczywiście peletem.
Znalazłem zapisek, który może być dla Pana istotny. warto zerknąć w stronę EEI pellets.
"niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - konsrukcja urządzenia pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin do atmosfery ( CO, NOx, OGC ) oraz pyłów. Kocioł posiada certyfikat ECODESIGN (EKOPROJEKT). Dyrektywa Ecodesign – od 2020 r. obligatoryjna dla producentów urządzeń związanych z energią, w tym urządzeń grzewczych – wprowadza szereg surowych wymagań m.in. dotyczących poziomu efektywności energetycznej, a także poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wszystkie istotne dla ochrony środowiska wymogi zostały sprecyzowane w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. Certyfikat potwierdza, że urządzenie „prześcignęło produkty spełniające wymogi tzw. 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012. Certyfikatu potwierdzającego zgodność z wytycznymi Dyrektywy Ekodesign wymaga Unia Europejska dofinansowując modernizacje systemów grzewczych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego."

kownacki1978
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:26
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: kownacki1978 » 15 cze 2017, 11:39

krzychuziom pisze:Witam , chciałem zapytać o piece na pellet z Czeladzi Bud Mat Nocoń , aktualnie opalamy się węglem , mamy dom oraz warsztat ok 340 m2, na początku braliśmy pod uwagę piec na eko groszek , lecz wtedy przedstawiciel polecił piec na pellet , czy ktoś ma i może polecić ? Polecano nam piec właśnie z Bud Mat Nocoń Forest 38 KW , podobno jest to jeden z lepszych pieców , i warto dołożyć do niego , spalanie pelletu jest porównywalne do spalania węgla. dziękuje bardzo za podpowiedzi i sugestie :)


Moim zdaniem lepiej inwestować. Przecież to działanie na wiele lat. Osobiście polecam Kotły Kostrzewa. Sam jestem użytkownikiem Twin Bio Luxury. Palę oczywiście peletem.
Znalazłem zapisek, który może być dla Pana istotny. warto zerknąć w stronę EEI pellets.
"niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - konsrukcja urządzenia pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin do atmosfery ( CO, NOx, OGC ) oraz pyłów. Kocioł posiada certyfikat ECODESIGN (EKOPROJEKT). Dyrektywa Ecodesign – od 2020 r. obligatoryjna dla producentów urządzeń związanych z energią, w tym urządzeń grzewczych – wprowadza szereg surowych wymagań m.in. dotyczących poziomu efektywności energetycznej, a także poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Wszystkie istotne dla ochrony środowiska wymogi zostały sprecyzowane w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. Certyfikat potwierdza, że urządzenie „prześcignęło produkty spełniające wymogi tzw. 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012. Certyfikatu potwierdzającego zgodność z wytycznymi Dyrektywy Ekodesign wymaga Unia Europejska dofinansowując modernizacje systemów grzewczych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego."

gniochu
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2017, 0:14
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: gniochu » 21 cze 2017, 0:17

Witam.
Przymierzam się do wymiany pieca, zwykłego śmieciucha na piec na pellet i moje pytanie brzmi jaki byście mogli piec polecić z czystym sumieniem?

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: Rafał Cichocki » 22 cze 2017, 13:06

Witam,

Przy wyborze producenta kotła należy mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Decydując się na zakup kotła nieznanego producenta powinniśmy liczyć się z problemami przy pracy, niższą sprawnością pracy oraz ograniczoną dostępnością części zamiennych.
Jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonego kotła na paliwa stałe z podajnikiem, polecam wybór kotła Logano S181 marki Buderus. Zakres mocy cieplnej kotła wynosi 15-25 kW oraz jest on wyposażony w automatyczny podajnik paliwa pozwalający na spalanie pelletu, ekogroszku, jak i węgla brunatnego.
Autoryzowani instalatorzy marki Buderus gwarantują montaż zakupionego kotła wraz z jego uruchomieniem oraz wykonają okresowe przeglądy techniczne i ewentualne naprawy po okresie gwarancyjnym. Wszystkie czynności serwisowe wykonywane są do 24 godzin od zgłoszenia.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

grzeli
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 22 paź 2011, 7:44
Kontaktowanie:
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: grzeli » 22 cze 2017, 13:14

Poniosło Cię chłopie. Chcesz powiedzieć , że tylko wielcy mają dobre kotły?

gniochu
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2017, 0:14
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: gniochu » 22 cze 2017, 16:43

A co powiecie o Defro komfort?

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: SUSPENSER » 22 cze 2017, 19:53

gniochu pisze:Witam.
Przymierzam się do wymiany pieca, zwykłego śmieciucha na piec na pellet i moje pytanie brzmi jaki byście mogli piec polecić z czystym sumieniem?


RBR-eco BIO
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

grzeli
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 22 paź 2011, 7:44
Kontaktowanie:
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: grzeli » 24 cze 2017, 7:21

gniochu pisze:Witam.
Przymierzam się do wymiany pieca, zwykłego śmieciucha na piec na pellet i moje pytanie brzmi jaki byście mogli piec polecić z czystym sumieniem?

Może warto napisać jeszcze jaki dom chcesz tym kotłem ogrzewać?

gniochu
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2017, 0:14
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: gniochu » 25 cze 2017, 15:07

Dom około 160metrów po podłodze razem z garażem. Na dole podłogówka plus grzejniki. Na gorze natomiast same grzejniki + podłoga w łazience. Ocieplony styropianem.

grzeli
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 22 paź 2011, 7:44
Kontaktowanie:
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: grzeli » 25 cze 2017, 17:53

To ja Ci polecam RBRECOBIO 9kW

gniochu
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2017, 0:14
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: gniochu » 25 cze 2017, 19:04

grzeli pisze:To ja Ci polecam RBRECOBIO 9kW


Możesz coś więcej o nim napisać? Czemu akurat ten? Nigdy nie słyszałem o tej firmie...

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Jaki najlepszy piec na pellet?

autor: Rafał Cichocki » 03 lip 2017, 14:34

grzeli pisze:Poniosło Cię chłopie. Chcesz powiedzieć , że tylko wielcy mają dobre kotły?


Witam,

Oczywiście nie twierdzę, że inni producenci mają złe kotły, lecz przy wyborze warto zwrócić uwagę na renomę producenta i jego pozycję na rynku. Opiera się ona głównie na bezawaryjności pracy urządzenia, dłuższej żywotność oraz wysokiej jakości wykonania. Poprzez wiele lat doświadczeń oraz badań wszystkie oferowane przez nas produkty cechują się najwyższą jakością, co gwarantuje wysoką sprawność. Dodatkowo przy wyborze producenta należy zwrócić uwagę na jego serwis oraz dostępność usług pogwarancyjnych.
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 85 gości

Gotowe projekty domów