Materac do sypialni jaki

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
misia22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 02 lut 2017, 12:42
Materac do sypialni jaki

autor: misia22 » 10 kwie 2017, 12:33

Witam!
Jestem na etapie wyboru materacy do sypialni, i chcemy zainwestować w materace, aby były wygodne i człowiek wstawał wypoczęty. W związku z tym zwracam się do Was z pytaniem o materace . Moze wiecie lub macie jakies doswiadczenie w tej kwestii jaka twardość materaca
powinna byc by się dobrze spało.?

Hossan
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2017, 14:51
Re: Materac do sypialni jaki

autor: Hossan » 12 kwie 2017, 7:22

Materac to przecież sprawa bardzo indywidualna. Jedni wolą spać na twardym, inni na miękkim. To samo tyczy się układania poduszek i innych nawyków :lol:

elabarbara
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 25 mar 2017, 21:51
Re: Materac do sypialni jaki

autor: elabarbara » 08 maja 2017, 15:25

Ja swoje kupiłam w sypialnioland.pl i jestem mega zadowolona, ogromne, przestronne i wygodne. Jak dwójka dzieci lądujeu nas w nocy to nawet tego nie zauważamy.

GlazuraStrzelin
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:48
Re: Materac do sypialni jaki

autor: GlazuraStrzelin » 09 maja 2017, 6:22

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu materaca w sklepie internetowym, najpierw przetestuj go na żywo i oceń jak wypada pod względem wygody i komfortu, to bardzo ważne bo inaczej kupujesz w ciemno.
Zapraszamy do naszego sklepu

wronka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:48
Re: Materac do sypialni jaki

autor: wronka » 10 maja 2017, 13:52

ja po prostu kładłam się na materacach w sklepie :D przy okazji to dobra zabawa

iza72
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 22 sty 2016, 10:50
Re: Materac do sypialni jaki

autor: iza72 » 12 maja 2017, 13:09

Tak, też można, ale czy aby na pewno da sie w tak krótkiej chwili stwierdzić, że będzie odpowiedni, raczej nie, wiem bo sami tak zrobiliśmy i na dobre to nam nie wyszło. Materac okazał sie zbyt twardy i musieliśmy kupić kolejny. Z tym, że ten mamy już od producenta Meble Hot, wspaniale nam go dopasowali i do naszych upodobań i do potrzeb zdrowotnych. Warto było zasięgnąc tego "języka" bo śpimy jak te niemowlaki.
iza72

walery p
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 20 maja 2016, 11:21
Re: Materac do sypialni jaki

autor: walery p » 16 maja 2017, 12:16

Pamiętam, że kiedyś mówiło się, żeby kupować bardzo twardy materac ale teraz już wiadomo, że może on powodować bóle pleców w takim samym stopniu, jak jego miękki odpowiednik. Czytałem, że hitem są teraz materace wykonane z pianki termoelastycznej w technologii Viscotherapy, a takie produkty są dostępne np. w sklepie ART-MEDIC. Taka pianka nie posiada sprężystości i dopasowuje się do kształtu ciała oraz jest dostępna w różnych stopniach twardości. Zapewnia bardzo dobre podparcie, gwarantując tym samym zdrowy sen. I poleca się ją osobom z różnymi schorzeniami kręgosłupa, a nawet dzieciom.

damian80
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2017, 7:58
Re: Materac do sypialni jaki

autor: damian80 » 24 maja 2017, 8:19

Tak jak moi poprzednicy uważam, że twardość materaca to kwestia bardzo indywidualna. Ja kupiłem materac w Ikei przy okazji konsultacji z fizjoterapeutą (była tam jakiś czas temu taka okazja, nie wiem czy nadal to funkcjonuje). Byłem najpierw scepytycznie nastawiony co do materaca stamtąd, ale teraz nie zamieniłbym go na żaden inny.

fontaine
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:55
Re: Materac do sypialni jaki

autor: fontaine » 24 maja 2017, 23:45

Dobrze jest przetestować w sklepie. :)
Są materace o dwóch twardościach. Kładziesz się i jeśli jest zbyt miękki/zbyt twardy, to odwracasz na drugą stronę. :)

alicja98
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2017, 17:50
Re: Materac do sypialni jaki

autor: alicja98 » 29 maja 2017, 18:00

W moim przekonaniu najlepsze są materace piankowe z wykorzystaniem pianki visco. Dowiedziałam się, że są to też materace ortopedyczne. Niestety kupiłam jakiś badziew w necie i się po pół roku rozleciał, więc chyba nie zawsze niska cena to dobry pomysł. Obecnie śpię na materacu Nortland i jak narazie nic złego się nie dzieje, jest na prawdę ok.

SzymankiewiczK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 21 mar 2017, 10:13
Re: Materac do sypialni jaki

autor: SzymankiewiczK » 01 cze 2017, 9:21

Ja jestem zwolennikiem materacy lateksowych. W sklepie iMaterac mają naprawdę duży wybór materacy. Sam śpię na lateksowym i się wysypiam.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Materac do sypialni jaki

autor: Kacper Biały » 06 cze 2017, 10:36

Na pewno markowy, nie sklepowo-marketowy z promocji. Moim zdaniem Natura Zone (mówię z doświadczenia) jest najlepszym rozwiązaniem, a na pewno bardzo dobrym. Można wreszcie się porządnie wyspać przy takim materacu.

skfiguch
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 cze 2017, 9:51
Re: Materac do sypialni jaki

autor: skfiguch » 06 cze 2017, 11:23

Najlepiej na tym wydatku nie oszczędzać.

Awatar użytkownika
Jaki4
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2017, 9:22
Re: Materac do sypialni jaki

autor: Jaki4 » 09 cze 2017, 11:22

To prawda, że na tym nie ma co oszczędzać. Tym bardziej, że to zakup raz na jakiś czas. a komfort spania jest ważny.

aga01
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 20 sty 2016, 13:18
Re: Materac do sypialni jaki

autor: aga01 » 18 cze 2017, 9:49

Też jestem zdania, że na materacu nie powinno się oszczędzać, wydaje mi się, że on jest nawet ważniejszy od samego łóżka. Nasz pierwszy materac kupiliśmy tak normalnie w sieciowym salonie i to był błąd, ci sprzedawcy wyznają zasadę, że im droższy tym lepszy. Guzik prawda, teraz już wiemy, że trzeba go dostosować do własnych potrzeb. Tak nam powiedzieli fachowcy z Meble Hot, gdzie kupiliśmy nasz obecny. Mamy go już kilka ładnych lat i jest doskonały. Okazało się, że poprzedni był zbyt twardy.
agadys


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów