"Ociepliłem" dom od wewnątrz i są efekty

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
"Ociepliłem" dom od wewnątrz i są efekty

autor: Piotr Nowik » 12 wrz 2016, 13:01

"Ociepliłem" jest w cudzysłowiu, by fachowcy nie krzyczeli, że powinno być "zaizolowałem".

Na wewnętrzne ściany przykleiłem belgijskie płyty Eurothane G o grubości pianki 2 cm. To najtańsza z opcji w ofercie tej firmy.

Do wyłożenia pozostaje mi tymi płytami jeszcze sufit, który okleiłem na razie tylko w kilku miejscach.

Jakie efekty?
W zimie specjalnie nic nie zauważyłem konkretnego ale też nie czyniłem żadnych pomiarów i swoją ocenę dokonuję na podstawie subiektywnych odczuć.
Liczę, że wyraźne efekty odczuję nadchodzącej zimy po oklejeniu płytami Eurothane G sufitu.

Natomiast w lecie różnica jest na tyle widoczna, że subiektywne wrażenia w zupełności wystarczą do oceny efektu działania ww. płyt.

W lecie, gdy na zewnątrz jest prawie 25-30 stopnii, wewnątrz mam wyraźny chłód, w okolicach 22 stopnii. Tak było przez całe tegoroczne lato - w porównaniu z latami poprzednimi, gdzie dom w upalne dni nagrzewał się mocno i panowała w nim duchota, wymagająca otwierania okien bądź niewyłączania rekuperacji (dom jest nie zamieszkany na stałe i rekuperacja nie chodzi u mnie non-stop).

Na osiedlu, w którym mieszkam, gdzie znajdują się bliźniacze do mojego domy, ludzie w lecie nagminnie otwierają okna. To efekt przegrzewania wnętrza.
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: "Ociepliłem" dom od wewnątrz i są efekty

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 wrz 2016, 8:11

Poza skuteczną izolacją termiczną, izolacja od wewnątrz stanowi także zaporę dla wilgoci.
Cieszę się, że po ponad ćwierć wieku propagowania izolowania i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, jest coraz więcej zadowolonych.
Namawiam też do korzystania z ogrzewania i chłodzenia bezpośredniego. Zimą wentylacja usunie nadmiar wilgoci, w upały może nawet wilgoć wprowadzać, zaś klimatyzacja zadba o komfort wilgotnościowy latem.
HVAC - najtańszy komfort.

Gerwazy
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:31
Re: "Ociepliłem" dom od wewnątrz i są efekty

autor: Gerwazy » 05 cze 2017, 15:48

Witam kolego, jaki metraż robiłeś w ten sposób?

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: "Ociepliłem" dom od wewnątrz i są efekty

autor: Piotr Nowik » 05 cze 2017, 16:57

184 m2 brutto, to znaczy razem z 19 m2 garażu w bryle dwukondygnacyjnego budynku.
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów