Wyczystka w kuchni

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Pawelwisnie
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2016, 10:12
Wyczystka w kuchni

autor: Pawelwisnie » 08 mar 2017, 17:07

Witam z mojego projektu wychodzi ze wyczystka od kominki musi wychodzić w kuchni. Jako że nigdy niemialem kominka w domu to chciałbym się dowiedzieć czy obsługa wyczystki ( wybieranie sadzy itp.) wiąże się z dużym balaganem czy odbywa się to bezproblemowo.? Jak to u Was wygląda ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kominy JAWAR
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2017, 12:41
Re: Wyczystka w kuchni

autor: Kominy JAWAR » 05 maja 2017, 13:59

Witam serdecznie,

Obsługa wyczystki nie powinna stanowić większego problemu o ile będzie Pan czyścił przewód spalinowy i wyczystkę systematycznie (minimum 4 razy w sezonie).
Ważna jest też jakość paliwa i jeśli jest to kominek na drewno to należy pamiętać aby drewno było odpowiednio wyselekcjonowane i wysuszone.
Spalanie mokrym drewnem może spowodować duże problemy.

Pozdrawiam

JAWAR Systemy Kominowe Sp. o.o.

Roman_p
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:42
Re: Wyczystka w kuchni

autor: Roman_p » 05 cze 2017, 10:47

Ja nie jestem ekspertem w tej sprawie systemów wentylacyjnych i dróg oddechowych. Jest to najlepiej skontaktować się z ekspertami Rozmawiałem z firmą Prodmax. Pomogli mi wybrać okap do kuchni i wybrać najlepszą kofiguratsiyu, i uważają, że mogą pomóc. :wink:

K4j3t4n
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 19 cze 2018, 8:56
Re: Wyczystka w kuchni

autor: K4j3t4n » 04 sty 2019, 11:42

Wyczystka w kuchni - tak średnio jak dla mnie. Co prawda jeżeli będziesz ją systematycznie czyścił to nie powinni być problemu. Jednakże kuchnia to miejsce gdzie przetrzymujesz produkty spożywcze, przygotowujesz potrawy więc jakoś ta wyczystka nie pasuje mi jak nic. Zapytaj może specjalistów czy na pewno nie da się jej zrobić gdzie indziej?

Juhuhuhu
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2019, 12:21
Re: Wyczystka w kuchni

autor: Juhuhuhu » 08 sty 2019, 11:00

Wszystko zależy w jakim miejscu będzie dokładnie umiejscowiona wyczystka. Może wezwij kominiarza i niech Ci podpowie czy nie można jej jakoś przesunąć?
Kominy Systemy Kominowe Nasady Kominowe Frezowanie Kominów


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów