Strop Kleina - wylewka, jaka?

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mk998
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:34
Strop Kleina - wylewka, jaka?

autor: mk998 » 29 maja 2017, 11:54

Witam Wszystkich ! zarejestrowałem się dzisiaj, cieszę się że mogłem do Was dołączyć iteż mam pytanie oraz prośbę o podpowiedź.
Pytam Was i traktuję jako fachowców, ja niestety z budownictwem nie mam wiele wspólnego, wiele razy zawierzyłem ekipom budowlanym, które po prostu wykorzystały moją niewiedzę, brak doświadczenia itp.
W rodzinie też nie mam gdzie zaczerpnąć wiedzy na tematy budowlane, dlatego super że jest to forum :).
W zeszłym roku w domu po rodzicach mojej żony (budynek murowany z lat 50, parterowy, grubość ścian nośnych około 50cm, strop kleina) dokonaliśmy rozbudowy.
Została usunięty stary dach wraz z więźbą, przebudowano stary strych na poddasze użytkowe, nowa więźba, nowa blachodachówka, nowe kominy.
W tym roku przygotowuję się pod położenie tynków na poddaszu oraz zrobienie wylewki.
I tu moje bardzo ważne pytanie:
Co z wylewką na stropie??? strop kleina, czyli belki stalowe chyba a raczej napewno dwuteowe, płyty międzybelkowe z kratówki i pełnej cegły a wewnątrz chyba jakieś pręty lub płaskowniki. Patrząc na zdjęcia w internecie to taki typowy strop kleina. Czyli na poddaszu bardzo nie równy, ponieważ wystają te cegły co kilka centymetrów.
Nie chcę go dociążać, jaką zrobić wylewkę:
- czy styrobeton,
- czy ocieplenie keramzytem, jak tak to co na niego położyć potem (płyty osb?),
nie wiem sam, pomóżcie proszę, pozdrawiam, wszystkiego dobrego dla Was.

mk998
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:34
Re: Strop Kleina - wylewka, jaka?

autor: mk998 » 31 maja 2017, 16:58

Widzę że wiele się nie dowiem...

Gość10463
Re: Strop Kleina - wylewka, jaka?

autor: Gość10463 » 31 maja 2017, 17:36

ale czego się chcesz dowiedzieć ??? skoro wszystko jest w google napisane a nikt z nas tych cegieł jak i stropu nie widział na oczy, jak mamy doradzić wg swojego widzimisie czy tego co faktycznie należy zrobić na stropie

poza tym jeśli stop pier... do salonu na dół nikt nie weźmie odpowiedzialności za to że poradził Ci dociążyć

mk998
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2017, 11:34
Re: Strop Kleina - wylewka, jaka?

autor: mk998 » 01 cze 2017, 19:34

Forum jest też po to, aby wymieniać się doświadczeniami, nie szukam gotowej odpowiedzi, tylko jak użytkownicy poradzili sobie z takim problemem.
Więc po co pajacujesz...?

Gość10463
Re: Strop Kleina - wylewka, jaka?

autor: Gość10463 » 01 cze 2017, 19:39

skoro była przebudowa był projekt, skoro był projekt był architekt, więc on wie co najlepiej jakie obciążenie wytrzyma TWÓJ STROP a nie innych forumowiczów

nie ma jednego lekarstwa na sraczkę, każdemu co innego pomaga


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów