Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: tyga33 » 10 kwie 2017, 14:07

Na wymiar porządne meble robi [...]. Chodzi mi o firmę ze strony http://kuchniesolarz.pl. Meble na lata nie jakieś chińskie imitacje z tekturowych materiałów. Bardzo jestem zadowolony czy to ze stołu, krzeseł, czy blatu w kuchni, wszystko trwałe, w modnej estetyce.

stefanka06
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2017, 14:29
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: stefanka06 » 11 kwie 2017, 13:33

Jak dla mnie odpowiedź jest banalnie prosta - jeśli masz pieniądze, zawsze wybieraj meble na wymiar. To tak jak z garniturem, zawsze najlepiej będzie się prezentował ten skrojony na miarę :)

olek32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 28 wrz 2015, 17:52
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: olek32 » 30 kwie 2017, 20:09

Zawsze uważałem, że do kuchni tylko meble na wymiar. Ale przy okazji poszukiwań innych mebli trafiłem tutaj http://rubinmeble.pl/ - mają też zestawy kuchenne. Okazało się, że wyglądają świetnie. No i kosztują dużo mniej niż zestawy zrobione na zamówienie.

Kryst78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 09 mar 2016, 17:02
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Kryst78 » 01 maja 2017, 17:37

Ja wole gotowe bo są tańsze i wcale nie takie złe, choć to zależy ile masz kasy na takie wydatki, jak masz pokazny portfel to oczywiście ze na wymiar.

Ludmiła
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:01
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Ludmiła » 02 maja 2017, 13:52

Odpowiadając na to pytanie przytoczę historię, która przydarzyła się znajomej. Otóż wynajmowała ona mieszkanie, które miała po wstępnych ustaleniach z właścicielem miała od niego kupić. Wiedząc że mieszkanie będzie jej własnością zamówiła do kuchni meble na wymiar. W wyniku różnych sytuacji których nie będę tu przytaczać ostatecznie mieszkania nie kupiła i została z meblami, kupionymi w nie taniej firmie dodam. Efekt był taki, że poszukując mieszkania na sprzedaż patrzyła tylko, aby wymiar kuchni pasował do mebli... Reasumując, zależy od sytuacji, ale mając własne mieszkanie/dom zdecydowanie wybrałabym meble na wymiar, w końcu to inwestycja na lata, a w kuchni spędzamy mnóstwo czasu więc powinniśmy się w niej dobrze czuć.

salos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 2015, 23:21
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: salos » 14 maja 2017, 14:17

Wiadomo, że meble na wymiar to lepsze rozwiązanie, bo można mieć pewność, że całe wyposażenie będzie do siebie pasować. Poza tym w salonach meblowych zazwyczaj wybór jest ograniczony, także po prostu możemy nie znaleźć mebli, które przypadną nam do gustu. Firma Estaco wykonuje meble na zamówienie, potrafią doradzić, są terminowi, mają siedzibę w Przęsocinie niedaleko Szczecina.

jjusti18
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 27 mar 2017, 11:49
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: jjusti18 » 15 maja 2017, 11:46

Ja myślę, że najlepszą opcją są meble na wymiar- wtedy masz pewność, że wszystko pasuje do siebie idealnie i komponuje się z wnętrzem. Ja zamierzam skorzystać z oferty kuchnie na wymiar Kraków - tworzą ciekawe meble na miarę potrzeb klienta w bardzo korzystnych cenach. Ich oferta wydaje mi się bardzo korzystna.

tysia
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2017, 0:08
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: tysia » 16 maja 2017, 11:30

moim zdaniem lepiej na wymiar. Może są ciut droższe ale na dłuższe lata;) dzięki temu będziemy mieć meble na najbliższe 30 lat jak nie dłużej;)
ja zaufałam tej firmie http://www.kk-meble.pl/. I jestem zachwycona;)

swen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 23 mar 2017, 19:38
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: swen » 28 maja 2017, 21:47

Czy waszym zdaniem taka płyta MDF będzie odpowiednia do zrobienia mebli kuchennych [Market OBI]? Chcę się trochę pobawić w to sam z kuzynem i szukam materiałów.

Kasztanek
Aktywny
Aktywny
Posty: 165
Rejestracja: 03 sie 2010, 14:38
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: Kasztanek » 29 maja 2017, 13:51

Myślę, że będzie dobra :) Popatrz sobie też na programy Doroty Szelągowskiej, ona często tam robi meble z takich płyt.

rannata
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 442
Rejestracja: 31 maja 2014, 13:25
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: rannata » 29 maja 2017, 14:02

Oczywiście, że taka płyta będzie okej. Tylko nie wiem, czy nie trzeba jej jakoś zabezpieczyć.

aleksandra1977
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 09 cze 2017, 20:21
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: aleksandra1977 » 12 cze 2017, 20:17

Moim zdaniem meble na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie bo wtedy można całkowicie wykorzystać dostępną przestrzeń. Można również skorzystać z porady projektanta wnętrz. który podpowie w jakie sposób można urządzić dane pomieszczenie aby było zarówno oryginalne, gustowne jak i przede wszystkim funkcjonalne.

koperek7745
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 28 kwie 2017, 9:36
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: koperek7745 » 23 cze 2017, 9:10

Ładne fajne meble produkują w zakładzie stolarskim MJ koło Wadowic, ja bym do nich przedzwonił. Na stronie fajnemeble.net jest trochę zdjęć ich mebli można sobie przejrzeć. Ja szczególnie polecam te kuchenne i do jadalni bo takie kupowałem. Modna estetyka, nowoczesne wykonanie, sprawdzone części. Nie musiałem długo czekać na transport, szybko się z całą realizacją uporali.

bacazezbocza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 18 lip 2017, 14:22
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: bacazezbocza » 08 sie 2017, 9:23

Nie musimy mieć takiego gustu, jak inni. Możemy mieć nasz indywidualny gust, który będzie wyrażać nas i będzie się objawiał nie tylko w sposobie naszego ubioru, czy bycia, ale przede wszystkim w sposobie, w jakim urządzimy nasze wnętrza. Nie jest prosto mieć inny gust, wiąże się to z trudnościami, bo większość rzeczy dostępnych na rynku jest wykonywana pod kątem gustu ogółu, ale i w tym wypadku możemy znaleźć rozwiązanie sytuacji. hipstore.pl/zamowienie-mebli-kuchennych/
Oczywiście wybór mebli kuchennych jest duży, a wszystko zależy, jak bardzo indywidualny jest nasz gust, ale musimy przygotować się jednak na to, że jedyne meble, jakie spełnią nasze oczekiwania, to będą to meble kuchenne na zamówienie.

AnnaKolodziejska
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2017, 11:52
Re: Meble kuchenne na wymiar czy gotowe ?

autor: AnnaKolodziejska » 11 sie 2017, 12:41

Witam, co moge powiedziec z mojego doswiadczenia to nigdy wiecej mebli z ikei :/ kupilam kuchnie do pierwszego mieszkania i to byl po prostu dramat... nie sa to meble na wymiar i stracilam mnostwo przestrzeni bo szafki nie pasowaly wymiarem i porobili mi zaslepki. Zupelnie inaczej moznabylo zagospodarowac ta przestrzen :/ do nowego domu zamowilam meble na wymiar w firmie CDP meble na wymiar ( www.e-cdp.pl ) bo polecali znajomi i jestem zadowolona a co najsmieszniejsze jest taniej niz w ikei :lol: a mam jak chce i pod moje pomieszczenie !


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów