Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: Redakcja » 18 lut 2016, 11:31

Grzyby oraz pleśń lubią atakować nasze domy szczególnie zimą, a wraz z wiosennymi porządkami zabieramy się za ich... Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian >>
Redakcja

an_ka_29
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:25
Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: an_ka_29 » 18 lut 2016, 11:31

Witam. Ja uważam, że najlepiej oddać taki problem w ręce fachowców. Początkowo próbowaliśmy sami usunąć problem powracającej wilgoci i grzyba w mieszkaniu. Niestety, kolejne próby i kolejne niepowodzenia. Znajomi polecili nam firmę Belfor (belfor.com.pl ). , umówiliśmy się na wizytę. Szybka, fachowa i skuteczna pomoc. Zlokalizowano przyczynę, osuszono mieszkanie i wszystko teraz jest tak jak powinno być.

Gość10463
Re: Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: Gość10463 » 18 lut 2016, 11:38

Likwidacja przyczyn a nie skutków jest ważniejsza

TommS
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 27 wrz 2016, 13:34
Re: Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: TommS » 28 wrz 2016, 13:34

Dołaczę się do tematu. W domu który kupiłem i remontuję, w 2 pokojach była słaba wentylacja. Została poprawiona. W kilku miejscach na scianach jest widoczny grzyb. Odkułem go aż do cegły, które wygląda na zdrową. Popsiukałem wodą z octem. Można zalepiac dziury, czy cos z tym dalej robić?

balsyl
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 17 paź 2016, 13:36
Re: Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: balsyl » 18 paź 2016, 7:57

Poproś o pomoc specjalistę, z grzybem nie ma żartów.

TOMEK_OKO
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2016, 8:12
Re: Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: TOMEK_OKO » 20 lut 2017, 13:01

Ja znalazłem taki poradnik jak usunąć grzyba mi bardzo pomógł :)

https://handel.alcor.pl/pl/n/Jak-skutec ... e-porady/1

mikk
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 18 sie 2015, 8:39
Lokalizacja: Białystok
Re: Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: mikk » 20 lut 2017, 14:59

TommS pisze:Dołaczę się do tematu. W domu który kupiłem i remontuję, w 2 pokojach była słaba wentylacja. Została poprawiona. W kilku miejscach na scianach jest widoczny grzyb. Odkułem go aż do cegły, które wygląda na zdrową. Popsiukałem wodą z octem. Można zalepiac dziury, czy cos z tym dalej robić?


Po usunięciu tynku bezwzględnie zastosuj preparat grzybobójczy, żeby mieć pewność, że pozbyłeś się grzybni.
Zobacz też, co zrobić, żeby grzyb nie wrócił http://regiodom.pl/portal/remonty/prace ... i-ze-scian
Budowanie twórcze jest :)

Robert7677
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:25
Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: Robert7677 » 24 maja 2017, 19:29

U moich rodziców też były takie problemy. Kupili sobie specjalny spray na tego grzyba. Podziałał, ale za jakiś czas było tak jak przedtem. Sąsiad powiedział, że jak ta grzybnia siedzi za głęboko to nie pomogą żadne preparaty. Jeśli w tym co odkułeś był cały grzyb, to masz spokój. Gorzej jak coś zostało, bo znowu będziesz mieć z nim problem. U moich rodziców skorzystaliśmy po prostu z firmy odgrzybiające Dry-home. Teraz mają spokój, bo zazwyczaj po zimie wyłaził im grzyb w pokoju.

Awatar użytkownika
Tom1000k
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2017, 19:45
Re: Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: Tom1000k » 24 maja 2017, 20:48

Robert7677 pisze:U moich rodziców też były takie problemy. Kupili sobie specjalny spray na tego grzyba. Podziałał, ale za jakiś czas było tak jak przedtem. Sąsiad powiedział, że jak ta grzybnia siedzi za głęboko to nie pomogą żadne preparaty. Jeśli w tym co odkułeś był cały grzyb, to masz spokój. Gorzej jak coś zostało, bo znowu będziesz mieć z nim problem. U moich rodziców skorzystaliśmy po prostu z firmy odgrzybiające Dry-home. Teraz mają spokój, bo zazwyczaj po zimie wyłaził im grzyb w pokoju.


Bzdura. Najczęściej jak jest grzyb z powodu słabej wentylacji to jest to zjawisko powierzchowne. Wystarczy zadbać o wentylację, a ścianę zdezynfekować.

Robert7677
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:25
Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: Robert7677 » 25 maja 2017, 10:29

Jest wiele rodzajów grzybów to, że ty poradziłeś sobie zwykłym sprayem nie oznacza, że zadziała to w każdym wypadku. Nie traktuj tego jak brud, który się zetrze. Grzyby pleśniowe potrafią „wejść w ścianę” nawet na centymetr. Słaba wentylacja „robi” grzybowi tylko dobre warunki do życia. Jeśli zaczniesz wietrzyć pomieszczenie a nie pozbędziesz się grzybni, to grzyb i tak wróci. Wentylacja jest po to aby nie dopuścić, do zagrzybienia ściany.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 maja 2017, 15:36

Robert7677 pisze:Jest wiele rodzajów grzybów to, że ty poradziłeś sobie zwykłym sprayem nie oznacza, że zadziała to w każdym wypadku. Nie traktuj tego jak brud, który się zetrze. Grzyby pleśniowe potrafią „wejść w ścianę” nawet na centymetr. Słaba wentylacja „robi” grzybowi tylko dobre warunki do życia. Jeśli zaczniesz wietrzyć pomieszczenie a nie pozbędziesz się grzybni, to grzyb i tak wróci. Wentylacja jest po to aby nie dopuścić, do zagrzybienia ściany.

Wietrzenie, jest drugim po cofce z kanałów mokrych przyczyną zagrzybienia.
Wietrze nie jest wentylacją!!!
Warto się uczyć, by nie pisać takich bzdur. Obrazek
HVAC - najtańszy komfort.

mikimat
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 maja 2017, 11:04
Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: mikimat » 26 maja 2017, 12:18

Tomasz, przypadki są różne. Jedno jest pewne, z grzybem trzeba walczyć.
U mnie kup... czasu temu do domu dobudowaliśmy pokój. Nie wiem co było przyczyną, może pustak nie był do końca wysuszony, ale to już nie ważna kwestia. Ważne jest to, że: -wentylacja w pokoju jest, wietrzony jest.
Kiedyś mieliśmy stare drewniane okna, także zimą zakitowane że nie otworzysz, dom nie był ocieplony, próbowaliśmy wszystkiego, chlorem mocno traktować nie można było zimą bo się nie pozbędziesz tego zapachu (o ile to tak nazwać można).
Dopiero kiedy dom jest ocieplony, okna wymienione na plastiki, gdzie można i zimą wietrzyć (nie mów że nie, to też dużo daje) ta walka z grzybem przyniosła długotrwałe efekty. Jakiś jeszcze specyfik kupowaliśmy, nazwy nie pamiętam, śmierdziało jak diabli przez 3 dni (nie można było siedzieć a co dopiero spać w tym pokoju).
Już będzie ze 2 lata jak odpukać w niemalowane nic się nie dzieje.
Grzyb grzybowi nie równy, ale nawet najmniejszy potrafi wpłynąć na zdrowie i samopoczucie.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
dertyserwis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Warszawa 504928205
Kontaktowanie:
Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: dertyserwis » 25 cze 2019, 12:18

Szanowni Państwo,

Do likwidacji zagrzybienia polecam środek ASG firmy Spranda. Preparat ten nie zawiera chloru i toksycznych biocydów a oparty jest na technologi wyciągu z drzewa herbacianego i tymolu. Doskonale usuwa grzyby pleśniowe - nie wymaga przerwy w eksploatacji obiektu.

Pozdrawiam, Przemysław Dobosz
Derty Serwis Odgrzybianie i Osuszanie w budownictwie

Miler4
Aktywny
Aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 09 lut 2021, 13:50
Re: Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: Miler4 » 01 mar 2021, 8:49

Jeśli chodzi o preparaty, które będzie można wykorzystać do odgrzybiania ścian to polecam Sanosil (sanosil.pl) My w firmie zajmujemy się remontami i restaurowaniem kamienic i właśnie działamy na ich preparatach pod kątem odgrzybiania czy usuwania pleśni, mocne i faktycznie dobrze sobie dają rade.

kojka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:17
Re: Jak usunąć grzyb i pleśń ze ścian

autor: kojka » 04 gru 2023, 14:16

najlepiej dzieki firmie ktora sie na tym zna.. sciane trzeba oczyscic wysuszyc a pomieszczenie ozonowac, polecam poczytac osuszanie-slim-pol.pl/blog/


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 34 gości

Gotowe projekty domów