ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg projek

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marika_km
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:03
ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg projek

autor: marika_km » 06 kwie 2011, 23:20

Witam! interesuje mnie budowa domu Z61, chciałabym poznać koszty budowy na każdym jego etapie, jeśli to możliwe bardzo proszę osoby, które budowały lub budują ten dom o kontakt , pozdrawiam

mateusz2807
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 27 lut 2009, 1:44
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg pr

autor: mateusz2807 » 13 kwie 2011, 20:45

Witam żeby zrobić taką wycenę potrzebowałbym projekt budowlany i zalożenia do kosztorysowania.
Jeśli był by Pan zainteresowany to proszę o kontakt na email. Pozdrwaiam

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg pr

autor: yaska » 30 kwie 2011, 9:37

propopnuję wybrac się do miasteczka akademii murowania, można tam za darmo uzyskać porady na temat planowania, kosztów budowy i samego budowania domu, będą tam specjaliści, wykonawcy itd.
http://www.media.xella.pl/pr/180820/mia ... im-miescie

lukmac1
lubie spamować
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:10
Re: ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg pr

autor: lukmac1 » 26 cze 2011, 19:48

Bardzo dużo zależy od tego jakich użyjesz materiałów budowlanych i jakie ekipy budowlane wynajmiesz. Możesz zobaczyć ile inni inwestorzy wydali na budowę swojego domu w zależności od różnych wyborów
Pozdrawiam

MartBier
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2011, 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Re: ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg pr

autor: MartBier » 05 lip 2011, 13:32

Moim skromnym zdaniem, profesjonalne kosztorysy to jedno, a życie to drugie, sama skończyłam niedawno budowę i na różnych etapach tylko słyszałam, na tym nie można oszczędzać, na tamtym nie można , kto Pani powiedział że to tyle kosztuje itp...
Zawsze trzeba być przygotowanym na więcej niż na kosztorysie, bo a to dodatkową ściankę się zrobi, a to okno, a to dodatkowe oświetlenie, którego na początku miało nie być.
Więc albo zakładamy, że nic kompletnie w trakcie nie zmienimy i nie ważne, że ktoś przekona nas do lepszego pieca lub grzejników, jak założyliśmy np.: 20 000 zł na instalację grzewczą, to żeby się waliło i paliło nic w niej nie zmieniamy.
Dla mnie budowa to żywy organizm, nawet po jej zakończeniu ciągle coś trzeba dokańczać, trochę jak studnia bez dna.
Jeśli mogę pomóc w pozyskaniu środków z banku to chętnie, reprezentuję niezależną firmę

Przemek
Re: ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg pr

autor: Przemek » 13 lip 2011, 9:48

możne na początek wizyta na portalach finansowych
kalkulatory sa dostępne online lub po prostu www.kredytybudowlane.pl

Przemek
Re: ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg pr

autor: Przemek » 13 lip 2011, 9:51

http://www.e-projekty.pl/projekt,2137,p ... omorkowego

równiez jestem ciekawy jaki może być koszt budowy takiego domu

quaku
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2011, 17:18
Kontaktowanie:
Re: ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg pr

autor: quaku » 14 lip 2011, 9:06

Wyszukiwarka kredytów, która została zaproponowana, jest co najmniej podejrzana. mbank znajduje się na 3-m miejscu, a getin na 4-m, a są to banki drogie, przynajmniej ten drugi...jest jednym z najdroższych, natomiast daje duże prowizje pośrednikom:)

Aby ocenić rzeczywiste koszty kredytów hipotecznych, zapraszam tutaj: http://www.finansologia.pl/kredyty-hipoteczne.html

Pozdrawiam!

MartBier
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2011, 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Re: ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg pr

autor: MartBier » 18 lip 2011, 14:33

Witam, z doświadczenia wiem, że bardzo istotny przy kredycie na budowę jest dobrze zrobiony kosztorys. Najlepiej skonsultować ceny i kwoty za etap z kier. budowy, firmą budującą, znajomymi czy hurtownią materiałów. Robi się problem kiedy bank nie rozliczy transzy pomimo tego, że naprawdę poszła ona w całości na dany etap, ale z kosztorysu wynika, że wszystkie prace nie zostały wykonane bo było niedoszacowanie i wtedy zaczyna się walka i tłumaczenia, aneksy, zmiany, a budowa stoi.

Rogers
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: ile wynosi koszt budowy "pod klucz" domu wg projek

autor: Rogers » 22 maja 2017, 13:38

Jeśli się postarasz i "dostosujesz" sobie projekt to myślę, że można zjechać jakieś 20-30% z ceny jaka jest w projekcie. Wejdź sobie na Dom w Stylu - http://projekty.domywstylu.pl/ mają tam bardzo dobrze przygotowane kalkulacje, które są realne, a nie mocno zawyżone. Wiadomo, że często kosztorys decyduje o wyborze projektu, a przez to, że może być zawyżony możemy zrezygnować z naszego wymarzonego na rzecz jakiegoś innego.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

Gotowe projekty domów