ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

betoniarka22
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 maja 2014, 13:43
ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: betoniarka22 » 30 cze 2016, 17:32

Witam. Szukam windy lub platformy dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku. Zależy mi bardziej na czymś, co można by było zamontować na schodach prowadzących na piętra domu. Gdzie najlepiej udać się po pomoc? Kto mógłby takie coś mi zamontować?

Lift
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 29 kwie 2016, 9:31
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: Lift » 30 cze 2016, 22:58

Zależy gdzie chcesz tę windę zamontować, jeśli na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym to będziesz potrzebował pozwolenia na instalację windy. A jeśli w domku, to raczej nie. Dobrą windą schodową, będzie winda przedstawiona w tym artykule windy-dla-niepelnosprawnych.pl/2016/05/jak-zaprojektowac-platforme-schodowa.html. Znajdziesz tam także wszystkie istotne aspekty przy jej montażu. Nie jest to zbyt trudne. O montaż takiej windy najlepiej poprosić firmę u której ją nabywasz. Zerknij, znajdziesz tam takie windy do zakupu. Firma ta ma doświadczenie w montowaniu tego typu urządzeń, więc na pewno pomogą ci w tym.

wenika
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 05 kwie 2016, 13:39
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: wenika » 08 lip 2016, 13:29

Sprawdź na podnosniksufitowy.pl - mają głównie podnośniki, ale widziałam też platformy i windy o których mówisz.

Kowsjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 20 lip 2016, 9:41
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: Kowsjusz » 29 lip 2016, 12:11

Jednym z udogodnień, które stosowałam są oczywiście schodołazy. Jeżeli ktoś potrzebuje takiego czegoś np na miesiąc to można takie coś wypożyczyć. Jednak jeżeli ktoś potrzebuje na stałe to są sklepy gdzie można zakupić takie urządzenie.
Pozdrawiam.

alekxandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2016, 12:08
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: alekxandra » 29 wrz 2016, 11:15

My używamy w domu podnośnika z lift4u i się sprawdza bardzo dobrze, nie zajmuje bardzo dużo miejsca i łatwo się go przenosi, także może coś takiego też się sprawdzi?

Rogers
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: Rogers » 10 maja 2017, 10:57

Faktycznie jeśli chodzi o schodołazy to jest to ogromne ułatwienie natomiast trzeba się dobrze zastanowić, czy jakaś winda nie będzie lepsza w tej sytuacji. Co do schodołazów to zobaczcie sobie tutaj - reha-son.pl chodzi o to, że przy użyciu schodołazów potrzebna jest jeszcze jedna osoba do pomocy, przy windzie nie.

Albercik23
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 19 lut 2017, 19:03
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: Albercik23 » 03 sie 2017, 0:20

Ja w domu u rodziców instalowałem rodzaj platformy dla niepełnosprawnych - sprawdza się idealnie jeśli chodzi o pomoc w poruszaniu się po domu, jest też prosta w obsłudze. Generalnie bardzo rodzicom pomogło zainstalowanie czegoś takiego. Korzystałem z usług platformy-przyschodowe.pl i muszę przyznać, że firma też się dobrze spisała. Mogę polecić z czystym sumieniem.

PatrykSzablowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 wrz 2017, 14:15
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: PatrykSzablowski » 24 wrz 2017, 14:25

A nie myślałeś jeszcze o udogodnieniu w postaci systemu inteligentnego dla domu? Ja kilka lat temu miałem wypadek i od tego czasu poruszam się na wózku. W domu nie tylko schody są przeszkodą, ale też włączenie światła, zwinięcie rolet :( No i jakość mojego życia polepszyła się, kiedy zdecydowaliśmy się z żoną na system nowy.

ModneSchody
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 wrz 2017, 13:52
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: ModneSchody » 25 wrz 2017, 14:23

Według mnie w takim przypadku schodołaz byłby potrzebny. Doprecyzuj jeszcze czy wysoko to jest? Tzn. Jak długie są schody. To też trzeba wziąć w takiej sytuacji pod uwagę.

Majkel90
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 03 sie 2017, 1:06
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: Majkel90 » 05 paź 2017, 5:08

Schodołaz to rzeczywiście jest niezłe rozwiązanie. Podobnie zresztą jak montaż windy dla niepełnosprawnych - ja zresztą uważam, że nawet bardziej sensowne są. Sprawdź sobie na stronie windydlaniepelnosprawnych.com.pl - oni tam mają informacje na ten temat na pewno, no i doradztwem służą co do tego, jakie rozwiązanie najlepsze w danym miejscu.

malwinkaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2018, 7:53
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: malwinkaw » 25 maja 2018, 7:58

winda w domu jednorodzinnym to chyba najlepsze rozwiązanie:) jeśli chodzi o montaż i inne rzeczy, to wybrałabym się do firmy, która się zajmuje tematem. pod linkiem masz tę, którą - moim zdaniem - warto polecać. Szczególnie, że podpowiadają, jak zebrać fundusze, bo windy, podnośniki i inne urządzenia kosztują krocie

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: tekla62 » 30 lis 2018, 21:29

Strome schody potrafią przysporzyć trudności nawet osobom w pełni sprawnym, a co dopiero niepełnosprawnym… Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie montaż windy dla osób niepełnosprawnych. Jedną z firm, która się w nich specjalizuje jest WINDPOLDŹWIG. Myślę, że warto skorzystać z jej usług…

Bartłomiej26
Aktywny
Aktywny
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:11
Kontaktowanie:
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: Bartłomiej26 » 04 gru 2018, 11:53

A próbowaliście uderzyć do firm, które robią poręcze, balustrady do schodów wewnętrznych na zamówienie? Nie wiem, czy warto decydować się na gotowe rozwiązania?
Czas na zmiany!

anianast
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2018, 8:35
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: anianast » 19 gru 2018, 12:45

Dźwigi dla osób niepełnosprawnych i wszelkie tego typu udogodnienia mogą być dofinansowane przez pfron. Wystarczy tylko znaleźć firmę, która się zna na tym i zależy jej na pomoc klientowi... Z tego co czytałam Windy Schodowe mają duże doświadczenie w temacie.

uuwjad
Aktywny
Aktywny
Posty: 231
Rejestracja: 26 maja 2019, 20:38
Re: ułatwienia dla niepełnosprawnego w domu ze stromymi schodami

autor: uuwjad » 07 sie 2019, 13:53

Też mieliśmy podobny problem, jak remontowaliśmy mieszkanie dziadka. Jego stan zdrowia był na tyle zły, że nie mógł on już poruszać się o własnych siłach. Idealnie sprawdziły się poręcze dla niepełnosprawnych - zwłaszcza w przypadku korzystania z toalety. Gdybyście szukali takowych, to udajcie się do firmy Makoinstal. Kupowałem właśnie od nich.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów