dokumentacja obiektu tymczasowego

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

rekmi
dokumentacja obiektu tymczasowego

autor: rekmi » 05 maja 2005, 20:51

chcę opisać problem z postawieniem tymczasowym kontenera z melaminy.jak wspomniałem na mojej prywatnej działce postawiłem okazyjnie kupiony kontener o pow. ok. 15 m, po miesiącu pojawił się nadzór budowlany z pytaniem o legalność postawienia w/w kontenera oraz o dokumentację , na moją odpowiedż iż obiekt postawiony jest tymczasowo panowie tak napisali w protokole i pojechali sobie,lecz po miesiącu otrzymalem pismo że przyjadą jeszcze raz sprawdzić czy jakoby nie podłączyłem do kontenera mediów.przyjechali , nie stwierdzili pojechali.obecnie każą usunąć kontener lub legalizować postawienie konteneru co ma kosztować ponoć 5tys.nadmieniam iż kontener ten nie jest w żaden sposób użytkowany,ani jako buda dla psa czy to magazyn na taczkę.w związku z tym mam pytanie czy na mojej prywatnej działce nie mogę postawić przyczepy kempingowej , altanki , czy opisywanego kontenera jeśli jak na razie nie mam sprecyzowanych planów odnośnie jego użytkowania.co ciekawsze dzwoniąc do innego nadzoru odowiedziano mi że u nich takimi przypadkami nie zajmują się. czy każdy nadzór w takim razie to państwo w państwie ? pozdrawiam dziękuję z góry za pomoc.

dascompany
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 07 sty 2014, 12:47
Lokalizacja: Trzebinia
Kontaktowanie:
Re: dokumentacja obiektu tymczasowego

autor: dascompany » 31 sty 2014, 12:21

Sprawa wygląda następująco. Któryś z pana sąsiadów zgłosił do Nadzoru Budowlanego postawienie kontenera. O chęci postawienia takiego obiektu powinien pan napisać do Nadzoru . Potrzebne jest zgłoszenie a nie pozwolenie. Zgłoszenie takie zostawia się w Starostwie Powiatowym lub w Urzędzie Gminy. Jeżeli w ciągu 30 dni nie dostanie się pisemnej odpowiedzi to można stawiać. Sytuacja jest o tyle patowa, że Nadzór już był. Jest możliwość usunięcia takiego obiektu ( przeniesienia w inne miejsce poza pana plac), następnie napisać zgłoszenie do starostwa, i po 30 dniach postawić z powrotem na pana posesji.
Można również zastawiać się niewiedzą, ale Urzędnicy nie są przychylni do niewiedzy zwykłego Kowalskiego.
Można również zgłosić chęć legalizacji takiego obiektu ale nie wiem jak to wygląda finansowo. Nie wydaje mi się żeby to kosztowało 5 tyś zł. Wiem jedynie, że mogą prosić o rozebranie obiektu, napisanie zgłoszenia i ponowne postawienie.

Javier
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 11 maja 2015, 13:04
Lokalizacja: Żyrardów
Kontaktowanie:
Re: dokumentacja obiektu tymczasowego

autor: Javier » 17 mar 2016, 12:08

Jeżeli jesteś zainteresowany kontenerami, koszami metalowymi itp. kliknij tutaj Towar najwyższej jakości od polskiego producenta Metaleks.

andrzej.dobrzeń
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2017, 14:29
Re: dokumentacja obiektu tymczasowego

autor: andrzej.dobrzeń » 06 maja 2017, 20:14

Dla osób i firm z okolic Wrocławia polecam MobilneKontenery,pl - oferujące kontenery biurowe, na wynajem i sprzedaż. Duży wybór używanych oraz odnowionych kontenerów.

Krzysiek_Bagi
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2019, 13:19
Re: dokumentacja obiektu tymczasowego

autor: Krzysiek_Bagi » 29 maja 2019, 11:11

jak temat z postawieniem kontenera jest nadal aktualny to w ofercie mamy obecnie kontenery gastronomiczne już przerobione na bar szybkiej obsługi. Są mobilne można je ustawić w dowolnym miejscu. Wygląd i wielość dostosowujemy do klienta. Zapraszam do kontaktu przez nasza stronę, https://Mobilnekontenery.pl
link do kontenera gastronomicznego
https://mobilnekontenery.pl/kontener/kontener-gastronomiczny-2/


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości

Gotowe projekty domów