ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 03 maja 2017, 16:12

LedPolska pisze:Najgorszy rodzaj ogrzewania jaki można wybrać to ogrzewanie prądem. Tylko tuman nie zrozumie że jest to strasznie drogie, nieefektywne i w razie awarii dostawy prądu problematyczne.

Ogrzewam pradem i nie narzekam.
Czysto zdrowo, na braki pradu tez nie narzekam mam agregat 10kw Szr automat.
Nie brudze sie, bo dom jest od odpoczynku a praca od pracy.
paw3leek

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: bachus » 03 maja 2017, 20:00

paw3leek pisze:Ogrzewam pradem i nie narzekam.

No to pochwal się tym ogrzewaniem, nie wspominając o rachunkach.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 04 maja 2017, 4:47

Na rachunki wplywa izolacja nie to czym grzejemy.
paw3leek

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 04 maja 2017, 4:50

Pc pp midea 3,5/3,8 + kable elektrasalon pokoj pom gspd maty 2lazienki goragrzejniki adax neo 600/400/400/400
paw3leek

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 04 maja 2017, 4:52

Reku thessla 300v
paw3leek

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: LedPolska » 04 maja 2017, 7:16

No to do dzieła moja droga! Przedstaw szanownemu gremium rachunki za prąd i szczere wyznanie jakie to twoje ogrzewanie jest komfortowe kręcąc je do 21 stopni na termostacie. Nie zapomnij dodać jak miło jest nalewać co chwilę śmierdzącej benzyny do agregatu gdy prąd wysiądzie.

cerusyt
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 18 wrz 2010, 18:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: cerusyt » 04 maja 2017, 7:40

Oj Panowie i może Panie, żenada prosiłem o parę wskazówek a zamiast tego wszyscy coś zaczęli reklamować jednak nie to forum. Na szczęście gzie indziej ktoś zaczął mi tłumaczyć a nie przekonywać. W skrócie, mieszkam na wsi bez gazu, (9 lat) nie pamiętam braku w dostawie prądu dłuższej niż dwie godziny, pięć domów w PC (nie w sąsiedztwie bo łatwo nie było znaleźć) o dziwo wszystkie powietrze woda. Ludzie zadowoleni prąd za okres 1wrzesień 30 marzec w przedziale 1800 do 2850. Wiec po raz kolejny!!! Ja Marek chce PC i ogrzewanie niskotemperaturowe (ścienne) z buforem ciepła nie interesuje mnie nic innego bo brak możliwości technicznych! Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to prosze natomiast handlowców żegnam.
Pozdrawiam
Marek

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 maja 2017, 7:57

cerusyt pisze:Oj Panowie i może Panie, żenada prosiłem o parę wskazówek a zamiast tego wszyscy coś zaczęli reklamować jednak nie to forum. Na szczęście gzie indziej ktoś zaczął mi tłumaczyć a nie przekonywać. W skrócie, mieszkam na wsi bez gazu, (9 lat) nie pamiętam braku w dostawie prądu dłuższej niż dwie godziny, pięć domów w PC (nie w sąsiedztwie bo łatwo nie było znaleźć) o dziwo wszystkie powietrze woda. Ludzie zadowoleni prąd za okres 1wrzesień 30 marzec w przedziale 1800 do 2850. Wiec po raz kolejny!!! Ja Marek chce PC i ogrzewanie niskotemperaturowe (ścienne) z buforem ciepła nie interesuje mnie nic innego bo brak możliwości technicznych! Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to prosze natomiast handlowców żegnam.
Pozdrawiam
Marek

Pompa ciepłą powietrze woda jest bardzo mało efektywna. Pompy ciepła powietrze powietrze zużywają 3 x mniej. Jeżeli już upiera się Pan przy rurkach i droższej mało efektywnej pompie, to rurki dać w podłodze lub na suficie!! Ściany nie należy ogrzewać.
Staram się Panu wyjaśnić fizykę. Nawet stary dom, przy instalacji bezpośredniej zużywa do 30kWh/m2 czy warto zużywać 4 -5 razy więcej by mieć bufor i rurki w ścianie? By mieć pompę ciepła a nie mieć chłodzenia!!!
Napisał Pan coś takiego:
Chcę skoczyć z 10-cio metrowej wierzy do pustego basenu, doradźcie mi jak to zdrowo zrobić?
Odpowiadam, że ani na nogi ani na głowę ani na bombę, się nie uda zdrowo,
A Pan ! To nieprawda! wy wredni sprzedawcy wody do basenu!
HVAC - najtańszy komfort.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 maja 2017, 8:10

Co do zadowolonych... 1800 zł to dużo jak na pompę ciepła, tyle wychodzi ogrzewanie elektryczne 100m2 starego domu bez pompy ciepła.
A co do zadowolonych... O wadach samochodu kolegi z pracy, dowie się Pan, gdy go sprzeda.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: bachus » 04 maja 2017, 14:26

cerusyt pisze:Ja Marek chce PC i ogrzewanie niskotemperaturowe (ścienne) z buforem ciepła nie interesuje mnie nic innego bo brak możliwości technicznych! Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to prosze natomiast handlowców żegnam.
Pozdrawiam
Marek

Gdzie Brzęczu nie daje za wygraną
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Chcę skoczyć z 10-cio metrowej wierzy do pustego basenu, doradźcie mi jak to zdrowo zrobić?
Odpowiadam, że ani na nogi ani na głowę ani na bombę, się nie uda zdrowo,
A Pan ! To nieprawda! wy wredni sprzedawcy wody do basenu!


Panie Marku, Brzęczkowski nie odpuści.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: LedPolska » 04 maja 2017, 14:52

Tomasz_Brzeczkowski pisze:O wadach samochodu kolegi z pracy, dowie się Pan, gdy go sprzeda.

Spszedam Forda Mondeło! Mk czy. Bardzo mojcny silnik V6! Wszystko działa tylko nie skszynia bieguf. Ale doszucam gratis sterownik od niej. Mechanik muwił sze to jego wina ale mnie plecy bolo i mam alergiem na schylanie wienc go nie wymienie. Atrakcyjna cena! Propozycje kupna proszem na priwa!

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: LedPolska » 04 maja 2017, 14:54

Ewentualnie zamienia na teliefon komurkowy żebym muk zadzwonić do pana tomasza b i kupić od niego pompkie do roweru z napendem grawitacyjnym.

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 04 maja 2017, 18:21

Tu nie ma co sie chwalić. Mam takie ogrzewanie a nie inne i nie zamierzam nikogu udowadniac jak bardzo jestem z tego ogrzewania zadowolony, nie zbieram za to profitów.
Agregat mi jakos nie smierdzi, w tym roku nie odpalil sie ani razu wiec nie przesadzajmy,pozatym on nie jest zamontowany w domu tylko w odobnym pom pspd. Nawet nie toleruje garazu w domu, bo mi smierdzi.
Ogrzewanie elektryczne jest fajne dla mnie i tyle. Noca od 24 do 5rano temp maleje do 18st a od 6 juz daje 20st
Jak mnie nie ma z 3-4dni to temp w domu to 15st.
Zona jak jest sama z dziecmi to jeszcze nie musi sie martwic o przykladanie do pieca czy kominka. Pilocik i kanapa.
paw3leek

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 04 maja 2017, 18:22

Jedyny minus mojego domu to brak syngalu telefonicznego, zero kresek.
Na okolo aluminium. Ale juz rozmawialem z pracownikami orange o wzmacniacz z antenka
paw3leek

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 04 maja 2017, 19:22

Panie Marku skoro wybral juz Pan ogrzewanie i rurki w scianach to po co Pan na forum pyta?
Chce Pan rurki w scianach, Pan robi.
Jak sa ludzie z takich zadowoleni to tez Pan niech zrobi, ale moze tez sie Pan zapytac mojego znajomego ile placi za prad, tez pc ma rurki w podlogach tyle ze na 10cm styro.
paw3leek


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów