ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 30 kwie 2017, 16:06

LedPolska pisze:Dokładnie. Proszę poczytać wpisy brzeczkowskiego. Poleca oddychanie własnymi piardami i nieumytymi zębami-bo na tym rekuperacja polega- podgrzewając je grzałką elektryczną żrącą niewyobrażalne ilości prądu. Zryty łeb w tym wieku to norma ale żeby aż tak?

Rekuperacja działa na innej zasadzie, odbiera ciepło z powietrza wywiewanego a nie wprowadza to samo powietrze z powrotem.
Przecież i można sobie smrodkiem oddychać jak kto lubi.
Chyba, że ma Pan jakaś super wentylację która jest dobra i dla alergika?
paw3leek

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 30 kwie 2017, 16:09

Jak się chce mieć wentylację mechaniczną to się wszystko da, a nie że możliwości nie ma.
paw3leek

cerusyt
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 18 wrz 2010, 18:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: cerusyt » 01 maja 2017, 17:00

Dalej czekam na opinie kogoś kto ma takie ogrzewanie. Gazu u mnie nie ma wiec problem z głowy:) pozdrawiam

cerusyt
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 18 wrz 2010, 18:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: cerusyt » 01 maja 2017, 17:02

Co do ogrzewania na podczerwień to akurat mam rozeznanie i zdecydowanie nieee!

cerusyt
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 18 wrz 2010, 18:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: cerusyt » 01 maja 2017, 19:24

bobik5 pisze:Nie rób sobie ogrzewania ściennego, mój brat ma i strasznie narzeka... Zdecydowanie postaw na ogrzewanie gazowe, jest zdecydowanie bardziej wydajniejsze, tutaj masz oczywiście https://www.immergas.pl/ bardzo ekologiczne i nowoczesne kotły gazowe. Firma mieści się na rynku ponad 20 ścia lat.

Nie rozumie co ma znaczyć ze mam nie robić sciennego tylko gazowe?
Idea ściennego jest taka, żeby było niskotemperaturowe czyli np. gazowe lub PC.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 maja 2017, 19:44

cerusyt pisze:Co do ogrzewania na podczerwień to akurat mam rozeznanie i zdecydowanie nieee!

Ogrzewanie ścienne jest ogrzewaniem w 100 % podczerwienią, tyle że w najgorszym wydaniu.
HVAC - najtańszy komfort.

cerusyt
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 18 wrz 2010, 18:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: cerusyt » 02 maja 2017, 12:24

heh, ogrzewanie ścienne jest podłogówką w ścianie w tynku glinianym nie jest na podczerwień (u mnie nie będzie).

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: Enerbau » 02 maja 2017, 12:56

cerusyt pisze:Co do ogrzewania na podczerwień to akurat mam rozeznanie i zdecydowanie nieee!


A skąd ta wiedza? Z Muratora, albo od sąsiada? Jeżeli coś takiego się pisze, to należy uzasadnić. Hejterów nam nie brakuje...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 maja 2017, 15:28

cerusyt pisze:heh, ogrzewanie ścienne jest podłogówką w ścianie w tynku glinianym nie jest na podczerwień (u mnie nie będzie).

Ogrzewanie sufitem czy ścianą jest ZAWSZE ogrzewaniem podczerwienią. Ściana czy sufit promieniuje ciepło, które nie ogrzewa powietrza, tylko podłogę, a od tej podłogi ogrzewa się powietrze. Czy wstawi Pan w ścianę rurki, folie czy kable, kompletnie nie ma znaczenia.
Ogrzewanie ścianą jest najgorszym rozwiązaniem. Ogrzewanie rurkami (hydrauliczne ) jest najgorszym sposobem ogrzewania, tak więc ogrzewanie rurkami w ścianie jest rozwiązaniem głupim do kwadratu.
Załączniki
sufit.jpg
sufitowe (2).jpg
sufitowe (2).jpg (12.28 KiB) Przejrzano 475 razy
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: LedPolska » 02 maja 2017, 15:49

Wybrać ogrzewanie podczerwienią to najgłupszy z możliwych sposobów ogrzewania. Zaraz po pompie ciepła.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: Enerbau » 02 maja 2017, 22:51

LedPolska pisze:Wybrać ogrzewanie podczerwienią to najgłupszy z możliwych sposobów ogrzewania. Zaraz po pompie ciepła.


Daj sobie na luz. Jeżeli myślisz, że trafiłeś na głupszych od siebie, to niestety się pomyliłeś.
Przykro mi Xsander, vel LedPolska, że umoczyłeś dupę w piecu na ekogroszek, a teraz całą swoja frustrację z tego powodu usiłujesz wylać na Forum, zniechęcając ludzi do innych rozwiązań technicznych.
Wiem, to boli. Trudno pogodzić sie z faktem, że jest się ofiarą tradycyjnego sposobu myślenia i budowania. Nie jesteś pierwszy i nie ostatni. Twoja bezsilność rodzi agresję. Atakujesz wszystkich, którzy nie popierają jedynie słusznego ogrzewania węglem.
Zawsze jest łatwiej być wśród swoich. Inni, którzy mają odmienne zdanie na ten temat, staja się automatycznie twoimi wrogami, których należy zniszczyć za wszelką cenę!

To co się dzieje dziś w polityce, ma takie same odzwierciedlenie np, na Forum Budowlanym. Ludzie mający inne poglądy, niż ogólnie obowiązująca forma ogrzewań domów węglem, stają się wrogami, których należy tępić za wszelką cenę.
Ludzie, którzy za tym stoją, mszczą się w ten sposób za swoją niewiedzę, a przy okazji znajdują innych naiwnych, którzy popełniaja te same błędy, co oni. W ten sposób staraja się dowartościować udawadniając, że większość pali węglem, a tym samym ma rację!

Ekologia, zdrowie, życie, nie mają dla tych ludzi żadnego znaczenia.
Alternatywne rozwiązania nie są drogie, ale nie na rękę producentom węgla, gazu i ropy .
Dlatego też są zwalczane za wszelką cenę, a użyteczni idi..ci robią wszystko by do końca świata królował wungiel !

Twoje bajki o ogrzewaniu LED radzę spieniężyć w jakimś wydawnictwie z sc-fi. Może w ten sposób zarobisz jakąś kasę na dalsze ogrzewanie domu ekogroszkem.
Przypominam, ze wkrótce będziesz musiał wymienić piec na nowszy. Nie wiem, czy cię na to stać? Może to stąd ta frustracja?

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: LedPolska » 03 maja 2017, 5:39

Miałem przyjemność korzystać przez dwa miesiące z ogrzewania podczerwienią i pompą ciepła więc nie pitol że nie próbowałem grzać prądem. Jakie rachunki przyszły za prąd to już się chwaliłem. U mnie w domu pracuje dwójka ludzi wcale mało nie zarabiając, ale płacić za dwa miesiące ogrzewania 1600 złotych to jest trochę przegięcie. Ale oczywiścieee miałem spieprzoną instalację-tak orzekli użytkownicy forum którzy reklamują w/w instalacje, nie pytając nawet jaką miałem ani tym bardziej o dom. Brawo pany.
A tak na marginesie to nie mam pieca na groszek.

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: paw3leek » 03 maja 2017, 6:38

Lobby węglowe jest w polsce silne
paw3leek

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 03 maja 2017, 8:25

paw3leek pisze:Lobby węglowe jest w polsce silne

Jest jeszcze lobby tumanów. Też nie jest słabe.
Wiedza nie jest potrzebna by zaistnieć! Misiewicz, LEDpolska, szari, bachus... od groma przykładów. Nie wytłumaczysz.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
LedPolska
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:31
Re: ogrzewanie scienne- prośba o radę fachowca lub hobbysty:)

autor: LedPolska » 03 maja 2017, 10:46

Najgorszy rodzaj ogrzewania jaki można wybrać to ogrzewanie prądem. Tylko tuman nie zrozumie że jest to strasznie drogie, nieefektywne i w razie awarii dostawy prądu problematyczne.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 150 gości

Gotowe projekty domów