Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Gość
Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: Gość » 25 mar 2005, 22:15

Jestem na etapie wyboru pokrycia na dach swojego wymarzonego domku. Zdecydowaliśmy z żoną że będzie to na pewno dachówka ceramiczna. Wiele firm w tej chwili jest obecnych na naszym runku. Obsługa przedstawicieli i ich poziom wiedzy jest różna i jak zauważyłem zależna od jakości dachówki!!!. Ciekawe. Najgorsza dachówka - najgorsza obsługa.
Mamy już wybraną firmę i dachówkę. Chciałbym jednak przed ostateczną decyzją zapytać jak oceniacie dachówki ceramiczne. Która z firm pod względem jakości jest najlepsza i najgorsza? Która z firm jest najlepsza w obsłudze a która najgorsza?
Serdecznie będę wdzieczny za odpowiedzi.
pozdrawiam i życzę wesołych i spokojnych świąt
Mateusz z żoną Moniką z Radomia

Gość
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: Gość » 25 mar 2005, 22:26

Anonymous pisze:Jestem na etapie wyboru pokrycia na dach swojego wymarzonego domku. Zdecydowaliśmy z żoną że będzie to na pewno dachówka ceramiczna. Wiele firm w tej chwili jest obecnych na naszym runku. Obsługa przedstawicieli i ich poziom wiedzy jest różna i jak zauważyłem zależna od jakości dachówki!!!. Ciekawe. Najgorsza dachówka - najgorsza obsługa.
Mamy już wybraną firmę i dachówkę. Chciałbym jednak przed ostateczną decyzją zapytać jak oceniacie dachówki ceramiczne. Która z firm pod względem jakości jest najlepsza i najgorsza? Która z firm jest najlepsza w obsłudze a która najgorsza?
Serdecznie będę wdzieczny za odpowiedzi.
pozdrawiam i życzę wesołych i spokojnych świąt
Mateusz z żoną Moniką z Radomia

A jaka jest najgorsza obsługa ?To będe wiedział jaka jest niedobra dachówka gdyz trudno mi sie zdecydować /każdy chwali tę dachówkę która ma w asortymencie - a szczególnie handlowcy w punktach sprzedazy.

Gość

autor: Gość » 25 mar 2005, 22:38

Nie chcę sugerować po za tym nie chciałbym kogoś skrzywdzić to nie wypada.
Dodam że bardzo wiele czasu poświęciłem na kontaktach z dekarzami i to właśnie ich opinia w głównej mierze zdecydowała o wyborze a nie cena.

Mateusz

Gość
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: Gość » 25 mar 2005, 22:40

Anonymous pisze:Jestem na etapie wyboru pokrycia na dach swojego wymarzonego domku. Zdecydowaliśmy z żoną że będzie to na pewno dachówka ceramiczna. Wiele firm w tej chwili jest obecnych na naszym runku. Obsługa przedstawicieli i ich poziom wiedzy jest różna i jak zauważyłem zależna od jakości dachówki!!!. Ciekawe. Najgorsza dachówka - najgorsza obsługa.
Mamy już wybraną firmę i dachówkę. Chciałbym jednak przed ostateczną decyzją zapytać jak oceniacie dachówki ceramiczne. Która z firm pod względem jakości jest najlepsza i najgorsza? Która z firm jest najlepsza w obsłudze a która najgorsza?
Serdecznie będę wdzieczny za odpowiedzi.
pozdrawiam i życzę wesołych i spokojnych świąt
Mateusz z żoną Moniką z Radomia

Jak moge Ci doradzić to z ceramiki kup Creatona lub von Mullera. Dobra jakośc i obsługa fachowa /niestety wychodzi ,że niemcy to jednak niemcy i daleko naszym rodzimym producentom do nich w kwesti jakości i marketingu/. Jeżeli chodzi o betonowe pokrycie to proponuje Euronit lub Braasa choć przy tym ostatnim producencie obsługa się bardzo pogorszyła. Jakośc /modeli produkowanych w Polsce/ i obsługa pozostałych producentów /Roben, Rupp o Keramicu nie wspomnę/ pozostawia wiele do życzenia.
Dekarz.

dach bud II

autor: dach bud II » 26 mar 2005, 8:57

a ja troche nie na temat. bo chciałbym polecić swoje usługi w zakresie wykonania dachu.
tanio i solidnie. tel 0880926689 , mellou@vp.pl

Gość

autor: Gość » 26 mar 2005, 9:13

dach bud II pisze:a ja troche nie na temat. bo chciałbym polecić swoje usługi w zakresie wykonania dachu.
tanio i solidnie. tel 0880926689 , mellou@vp.pl

Jak tanio to nie solidnie - prawda jest okrutna.
Góral

tyga33
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 644
Rejestracja: 21 kwie 2015, 8:01
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: tyga33 » 22 cze 2016, 10:59

Co do dachówek to jest z czego wybierać w Dachmaxx. Dokładny adres i mapka z dojazdem jest na ich stronie dachmaxx.net.pl. Mają sporo asortymentu, w tym bardzo fajne dachówki Meyer Holsen. Dostałem na nie 50 lat gwarancji na trwałość i 40 lat gwarancji serwisowej, także raczej mi na głowę nie będzie kapać. Dachówka ma ogólnie super parametry jeśli chodzi o izolację – zimą ciepło, latem chłodno.

Kamil455
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 gru 2015, 21:28
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: Kamil455 » 30 cze 2016, 15:57

Niestety tanio nie zawsze bywa lepiej ... Dlatego postanowiłem. że jednak wole wybrać certyfikowanych dekarzy Braas niż potem bawić się w kotka i myszkę jak jakiś "fachowiec" mi to zepsuje :)

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: seba676 » 24 lip 2016, 15:14

Albo obejrzeć na Youtubie poradnik "Jak wybrać dobrego dekarza"

pimpus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:11
Lokalizacja: Częstochowa
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: pimpus » 25 lip 2016, 19:57

Ja miałem ekipę z polecenia, nie chcieli robić braasem - woleli Porotherm. Po kilku latach od położenia dachówki jestem mega zadowolony - nie widzę absolutnie żadnych problemów z tymi dachówkami. Poza tym nie oszukujmy się, że dekarstwo to nie tylko samo układanie dachówek, ale też cała masa roboty "dookoła" dachówek, która jest suma summarum równie ważna...

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: Tomko43 » 26 lip 2016, 19:09

No oczywiście całe obróbki to kupa roboty. Teraz dobrze jest zwrócić uwagę na ofertę Braas, ponieważ 3 modele dachówek ceramicznych i 3 betonowych są na "stylowej promocji 2016"

aliceinchains
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:19
Lokalizacja: Piła
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: aliceinchains » 27 lip 2016, 21:57

pimpus pisze:Ja miałem ekipę z polecenia, nie chcieli robić braasem - woleli Porotherm. Po kilku latach od położenia dachówki jestem mega zadowolony - nie widzę absolutnie żadnych problemów z tymi dachówkami. Poza tym nie oszukujmy się, że dekarstwo to nie tylko samo układanie dachówek, ale też cała masa roboty "dookoła" dachówek, która jest suma summarum równie ważna...


Każdy dekarz ma jakieś "upodobania" w kwestii kładzenia konkretnego producenta dachówek. Zresztą ja uważam, że to nawet dobrze - jak się ktoś czuje mocny w jakiejś technice to powinien to robić i zgarniać kasiorę za dobrze zrobioną robotę :) U mnie na dachu też leżą dachówki Koramica - też w sumie bardziej z rekomendacji dekarza niż z jakiegoś naszego świadomego wyboru.

lorus
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 wrz 2016, 18:29
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: lorus » 21 mar 2017, 21:08

Dachówki ceramiczne Roben. Tyle w temacie.

Mario099
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwie 2017, 12:06
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: Mario099 » 13 kwie 2017, 13:20

Dobry dekarz ułoży każdą dachówkę, zwłaszcza zakładkową. Najważniejsze elementy to nie samo pokrycie, a obróbki, zwłaszcza kominów. Bez nich nawet najlepiej położony dach, trzeba będzie rozbierać, jeśli będzie coś przeciekać.

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: Która z dachówek ceramicznych jest najlepsza

autor: cookiemonster » 21 kwie 2017, 21:08

Mario099 pisze:Dobry dekarz ułoży każdą dachówkę, zwłaszcza zakładkową. Najważniejsze elementy to nie samo pokrycie, a obróbki, zwłaszcza kominów. Bez nich nawet najlepiej położony dach, trzeba będzie rozbierać, jeśli będzie coś przeciekać.


Zgadzam się, ułożenie współczesnych dachówek ceramicznych to tak naprawdę formalność, natomiast obróbki to już element, gdzie trzeba mieć jakiegoś skilla :-) U mnie większość akcesoriów dachowych (kalenice, gąsiory jest systemowa (Koramic), więc ze spasowaniem nie było problemu. Obróbki blacharskie zabezpieczane taśmą z profilowanego aluminium. Też systemowy.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów