Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: malaka » 03 mar 2017, 9:54

W ikea są podobne meble. A chyba jednak jakość mają lepszą.

Nontopex
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:00
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: Nontopex » 11 kwie 2017, 13:51

Jak się nazywa to co tu jest na ścianie?

Obrazek


Zdjęcie przedstawia sypialnię, nie salon, ale marzy mi się coś takiego na ścianie w salonie tylko że jaśniejsze, z ciepłym, naturalnym światłem.

majkimajk
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 27 lut 2013, 19:40
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: majkimajk » 12 kwie 2017, 13:00

Nontopex pisze:Jak się nazywa to co tu jest na ścianie?

Obrazek


Zdjęcie przedstawia sypialnię, nie salon, ale marzy mi się coś takiego na ścianie w salonie tylko że jaśniejsze, z ciepłym, naturalnym światłem.


Jeśli się nie mylę to to pewnie jest powłoka napinana. Z tego się zwykle robi sufity, ale można też ściany. Za światło odpowiadają tasmy LED umieszczone pod spodem. Kolor można sobie chyba dobrać dowolnie.

Nontopex
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:00
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: Nontopex » 18 kwie 2017, 15:03

A jaka firma się zajmuje czymś takim? Jakie są ceny za to? Bo podejrzewam że nie jest to zbyt tanie. Co to za materiał w ogóle?

misia22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 02 lut 2017, 12:42
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: misia22 » 19 kwie 2017, 16:50

Ja proponowałabym poczytać i sprawdzić jakie wybrać fotele stacjonarne , to zalezy tez jakie masz wnetrza i co lubisz . Wszystko musi ze sobą wspołgrać .

Semprefidellis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 28 lip 2014, 9:34
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: Semprefidellis » 21 kwie 2017, 9:17

Nontopex pisze:A jaka firma się zajmuje czymś takim? Jakie są ceny za to? Bo podejrzewam że nie jest to zbyt tanie. Co to za materiał w ogóle?


To zdjęcie to DPS z Katowic - http://odlotowemieszkanie.pl/portfolio/sufit-napinany-mieszkanie-nr-7/ A materiał folia PVC. Nie wiem, jak z cenami, bo to mocno indywidualna kwestia. Zależy od rodzaju tekstury, jaki wybierzesz, podświetlenia, grafiki no i oczywiście powierzchni. Jest też różnica czy zakładasz na suficie, czy na ścianie. Za dużo zmiennych, żeby Ci powiedzieć, ile to wyjdzie. Najlepiej się skontaktować z firmą albo przedstawicielem. Mają trochę przedstawicieli w Polsce.

Aldonka22
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2017, 10:34
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: Aldonka22 » 21 kwie 2017, 10:08

Też borykałam się z problemem zaprojektowania pokoju dziennego. Przypadkiem trafiłam na Panią Małgorzatę z woprojekt.pl i to był strzał w dziesiątkę! Nareszcie jest stylowo, nowocześnie, komfortowo a przede wszystkim przestronnie. Jestem mega zadowolona.

dobrzejest
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2017, 10:55
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: dobrzejest » 19 lip 2017, 11:23

Chciałbym poruszyć temat dekoracji i dodatków. W dzisiejszym czasie warto zwrócić uwagę na naturalne drewno, które doskonale pasuje do każdego wnętrza. Idealnym dodatkiem są tutaj np. znaki dekoracyjne w postaci imienia lub nazwy ulicy.Doskonale pasują one do wnętrza skandynawskiego lub każdego urządzonego w stylu nowoczesnym. Napis Sweet Home albo Nasz Kochany Domek dodaje uroku i ociepla wnętrze.

Dodatkowo możemy również spersonalizować pokój naszych pociech ustawiając napis tworzący imię na półce lub parapecie. Są to małe dodatki ale kompletnie zmieniające klimat pomieszczenia. Zapraszam do witryny www.godekmeble.pl gdzie można obejrzeć wspomniane aranżacje.

Beata85
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2017, 13:42
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: Beata85 » 21 lip 2017, 9:46

Przy aranżacji pokoju, który ma spełniać wiele funkcji, tj. ma być jednocześnie salonem, jadalnią, sypialnią itp., bardzo ważne jest podzielenie przestrzeni. Najłatwiejszym na to sposobem jest zastosowanie różnych kolorów i faktur na ścianach. Taką możliwość daje na przykład tynk bawełniany. Wykonanie jednej ściany lub jej fragmentu takim tynkiem doskonale oddzieli przestrzeń dzienną od tej sypialnianej. Polecam szczególnie markę SILKPLASTER ze względu na wielość proponowanych przez nich wzorów i przyzwoite ceny.

kojka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:17
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: kojka » 01 sie 2017, 16:07

Moja zona nad kanapą umieściła takie ogromne lustro. Pamiętam jak szukała odpowiedniej firmy zajmującej się oprawą luster bo zależało jej na takiej eleganckiej ramie. Znalazła - lustro prezentuje się rewelacyjnie i optycznie powiększa pokój.

mdr
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2017, 12:08
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: mdr » 23 sie 2017, 14:16

Opcji jest bardzo dużo - warto się zainspirować jeżeli nie interesuje nas sterylna biel - http://www.malyduzyremont.pl/2015/09/apartamenty-gdansk-wykonczenie-mieszkan.html

Super-Sofa
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 gru 2016, 20:39
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: Super-Sofa » 24 sie 2017, 17:43

Dobrym pomysłem na urządzenie pięknego, a przy tym wygodnego salonu są meble wypoczynkowe polskiego producenta Super Sofa. Wysoka jakość wykonania oraz sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że są one niezwykle komfortowe, a także funkcjonalne. Dzięki różnorodności modeli, od sięgających po klasyczną elegancję, po opartych na nowoczesnym, awangardowym designie, każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie.
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony: http://www.super-sofa.pl
Pozdrawiam, Super-Sofa

Awatar użytkownika
mefjiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2017, 10:11
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: mefjiu » 26 sie 2017, 8:16


koperek7745
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 28 kwie 2017, 9:36
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: koperek7745 » 03 lis 2017, 12:05

Ja się zdecydowałam na szafę Malamut do sypialni jakiś czas temu, znalezioną w sklepie na https://lubie.design. Sporo mają tutaj designerskich rzeczy, raczej sklep dla koneserów, ewentualnie osób które jakoś tam się wystrojem wnętrz interesują bardziej.

marcin.kusocinski
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 paź 2017, 14:33
Re: Salon, pokój dzienny - prosze o poradę jak go urządzić

autor: marcin.kusocinski » 07 lis 2017, 11:41

ja swój salon też niedawno remontowałem. W necie znalazłem bazę architektów https://togetee.com/pl/, wypełniłem formularz i czekałem na propozycje. W tej aplikacji architekci sami zgłaszają się do Ciebie z gotowymi projektami a Ty możesz wybrać jaki chcesz. Jak dla mnie super rozwiązanie.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów