przeciwwskazania ???

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

rogal_fm
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2010, 22:00
przeciwwskazania ???

autor: rogal_fm » 25 kwie 2010, 22:12

Witam!
Jestem w trakcie wyboru wykonawcy oraz rodzaju pokrycia dachowego. Posiadam do wymiany dach o pow ok 320 m/kw na starym poniemieckim budynku. Obecnie na dachu jest dachówka karpiówka. Rozważam zmianę pokrycia na dachówkę lub blachę.
Proszę o informacje czy są jakieś przeciwwskazania wymiany pokrycia na blachę? Czy np. odciążenie budynku spowodowane zmianą dachu z ciężkiej dachówki na lekką blachę może spowodować jakieś uszkodzenia budynku (np. jego pękanie) ???

samouk
Re: przeciwwskazania ???

autor: samouk » 25 kwie 2010, 22:35

Witam,
Zamiana dachówki na blachę (blachodachówkę) w tej sytuacji jak najbardziej wskazana. I nie grozi to żadnymi konsekwencjami, bo zwiększenie, a nie zmniejszenie obciążenia, wymagałoby przeprowadzenia ekspertyzy stanu technicznego budowli.

Pozdr.

rogal_fm
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2010, 22:00
Re: przeciwwskazania ???

autor: rogal_fm » 26 kwie 2010, 12:50

samouk Zamiana dachówki na blachę (blachodachówkę) w tej sytuacji jak najbardziej wskazana. I nie grozi to żadnymi konsekwencjami, bo zwiększenie, a nie zmniejszenie obciążenia, wymagałoby przeprowadzenia ekspertyzy stanu technicznego budowli.


Uważam podobnie ale to tylko mój tzw. chłopski rozum.
Opinia fachowca była inna i stąd moje pytanie. Wiadomo że polecając mi dachówkę zamiast blachy zarobi więcej, wiec nie wiem czy nie chodzi tylko o chęć większego zarobku.

samouk
Re: przeciwwskazania ???

autor: samouk » 26 kwie 2010, 20:07

Witam,
Gdybyś kładł dachówkę, to należałoby b. dokładnie obejrzeć więźbę, bo ciężar dachówki jest duży i najlepiej, gdyby i krokwie były też nowe (nie mówiąc o pozostałych, cieńszych elementach).

Pozdr.

ecodach
Re: przeciwwskazania ???

autor: ecodach » 26 kwie 2010, 21:49

Myślę , że należy sprawdzić w jakim stanie jest więźba , jak jest wykonana , jak jest podparta . Następnie dopiero sięgać po wybór pokrycia :) .
Wykonawca powinien Państwu doradzić .
Pozdrawiam ECO DACH . Obrazek

ecodach
Re: przeciwwskazania ???

autor: ecodach » 26 kwie 2010, 21:50

samouk pisze:Witam,
Gdybyś kładł dachówkę, to należałoby b. dokładnie obejrzeć więźbę, bo ciężar dachówki jest duży i najlepiej, gdyby i krokwie były też nowe (nie mówiąc o pozostałych, cieńszych elementach).

Pozdr.



CIĘŻAR DACHU NIE JEST WAŻNY LECZ NACISKI ATMOSFERYCZNE :) .

samouk
Re: przeciwwskazania ???

autor: samouk » 27 kwie 2010, 8:23

ecodach pisze: CIĘŻAR DACHU NIE JEST WAŻNY LECZ NACISKI ATMOSFERYCZNE :)

Mam nadzieję, że nie mówisz tu o ciśnieniu atmosferycznym? :lol:
Obciążenia od ciężaru dachu SĄ PRZEDE WSZYSTKIM ważne, bo obciążenia (głównie) od wiatru lub śniegu jedynie je (okazjonalnie) powiększają.

Pozdr.

maciektau
rekomendowany doradca
Posty: 170
Rejestracja: 15 cze 2009, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Re: przeciwwskazania ???

autor: maciektau » 30 kwie 2010, 19:43

Witam!
Ecodach próbuje się wymądrzać.
Lekkie pokrycie, a do takich należy blacha, jak najbardziej wskazane.
Pozdr!
zobacz szwedzki Elegant

rogal_fm
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2010, 22:00
Re: przeciwwskazania ???

autor: rogal_fm » 30 kwie 2010, 20:37

Bardzo dziękuje wszystkim za wypowiedź ale widzę że odchodzimy trochę od tematu. Pytanie moje to czy są przeciwwskazania odciążenia dachu. Wierzba dachowa była wstępnie oglądana i wygląda na to że nie ma problemu z położeniem na nowo dachówki. Jednak chciałem się zorientować w cenie blacho-dachówki ( czy jest to oszczędność? ) a fachowiec powiedział że taka zmiana wpłaynie niekorzystnie na budynek ( może pękać), co nawet na chłopski rozum wydaje się być dziwne.

maciektau
rekomendowany doradca
Posty: 170
Rejestracja: 15 cze 2009, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Re: przeciwwskazania ???

autor: maciektau » 30 kwie 2010, 21:03

Witam ponownie!

Dziwny fachowiec(?)...
Przeciążenie często powoduje uszkodzenia, wręcz skutkujące koniecznością obniżenia lub rozbiórki budynku. Ale jeszcze nie słyszałem o zdarzeniu odwrotnym. Wymiana dachówki 8-15 kg/m2 na blachę o wadze ok. 5 kg/m2 powoduje zmniejszenie obciążenia wszystkich wiązań konstrukcji dachu i wręcz zbawienny wpływ na nadwerężoną wiekiem więźbę drewnianą.

Wystarczy logicznie się zastanowić - nie ma przeciwwskazań.

Pozdr!

rosek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2009, 21:17
Re: przeciwwskazania ???

autor: rosek » 04 maja 2010, 23:36

ile jest gwarancji na te blachy Borga?

albercik295
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 07 kwie 2010, 12:34
Lokalizacja: nysa
Re: przeciwwskazania ???

autor: albercik295 » 10 maja 2010, 19:56

Moim skromnym zdaniem jesli jest to budynek "poniemiecki" jak go nazwałeś, przede wszystkim zacznij od wylania wieńca jako iż jaka by to nie była więźba na pewno wymaga wymiany. Z doświadczenia wiem że na pewno go tam nie ma (chodzi o wieniec) a zakotwienie nowych murłat w niczym nie pomoże ponieważ cegła jest stara i siła odśrodkowa działająca na nią jest większa niż łącząca ją zaprawa jak i materiał z jakiego jest wykonana. Jeśli zaś wzmocnisz mury wieńcem to przede wszystkim wzmocnisz podstawę nowego dachu jak i stare mury.


Pozdrawiam hej

albercik295
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 07 kwie 2010, 12:34
Lokalizacja: nysa
Re: przeciwwskazania ???

autor: albercik295 » 10 maja 2010, 20:06

A co do tego że więźba jest względnie dobra to zobacz jak wyglądają krokwie przy murłatach ( jeśli w ogóle są tam murłaty), bo są budynki których dach opiera się na belkach stropowych , które nie są zabezpieczone przed wilgocią jak i innymi czynnikami wpływającymi na ich uszkodzenie.


Pamiętaj nie warto oszczędzać na dachu, bo za jakiś czas możesz go przez to nie mieć nad głową. :(

zibi_zg
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2017, 21:00
Re: przeciwwskazania ???

autor: zibi_zg » 17 kwie 2017, 14:24

rosek pisze:ile jest gwarancji na te blachy Borga?


Odpuszczajcie sobie blachę BORGA. Mam i nie polecam.
Po 10 latach łuszczy się powłoka ochronna. Pewnie zaczęła szybciej ale za cenę 33zł /m myślałem, że w parze idzie jakość i nie kontrolowałem dachu (moja wina).Obrazek
Dla mnie ZŁOM i jeszcze ta cena.
Jak zacznie ciec to drugi raz z pełną świadomością pokryje badziewiem za 16zł. Wytrzyma ile wytrzyma ale bedę wiedział, że mnie nikt nie naciągnął i jeszcze zostanie na następne krycie.

tomradzio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 12 cze 2015, 9:20
Lokalizacja: Warszawa
Re: przeciwwskazania ???

autor: tomradzio » 29 kwie 2017, 11:56

Lol niezła cena za blachę... Ja kupiłem moją dachówkę ceramiczną (Koramic Alegra) za 39 zł/m2 (brutto!). A teraz podobno można jeszcze taniej, bo siostra jest na etapie budowy i z grubsza jestem na bieżąco w cenach. Także zamiast odrzucać ceramikę "bo droga" proponuję najpierw dokładnie posprawdzać ceny :)


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów