Wyciszenie odpływu wody z pralki i zmywarki

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

olq03427
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2017, 14:42
Wyciszenie odpływu wody z pralki i zmywarki

autor: olq03427 » 12 kwie 2017, 14:50

Witam,

podczas wypompowywania wody ze zmywarki w kuchni lub z pralki w łazience z odpływów w zlewie/umywalce wydobywają się odgłosy. Zmywarkę/pralkę mam podłączone w klasyczny sposób tzn. przez odejście przed syfonem. Zastanawiam się jak ten dźwięk wyeliminować. Osobny odpływ kanalizacyjny nie wchodzi w grę, trzeba się podpiąć pod już istniejącą kanalizację.

Proszę o propozycję / dobre praktyki. Być może są gotowe rozwiązania lub należy dołożyć zawór napowietrzający itp?

Mój pomysł jest taki, aby podłączyć zmywarkę/pralkę za syfonem umywalkowym. Mianowicie za syfonem dać trójnik, a do trójnika odpływ pralkowy z zaworem zwrotnym (kulka). Zastanawia mnie czy pomiędzy syfonem umywalkowym a trójnikiem powinien znaleźć się jakiś zawór zwrotny, aby woda nie "cofała" się do syfonu umywalkowego (punkt A na załączonym zdjęciu). Trójnik musi być zamontowany w poziomie (w sensie wylot z trójnika będzie poziomy w obu kierunkach). Odpływ pralkowy zamontowany byłby oczyścicie pionowo (poprawnie).

Z góry dzięki.

Obrazek

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Wyciszenie odpływu wody z pralki i zmywarki

autor: Bolas » 15 kwie 2017, 17:44

Będzie troszkę ciszej :D
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

Nawrot00
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 sty 2018, 9:51
Re: Wyciszenie odpływu wody z pralki i zmywarki

autor: Nawrot00 » 23 maja 2019, 14:20

Podłączenie zmywarki i pralki do jednego odpływu niekoniecznie jest dobrym pomysłem , tutaj: http://blog.technikan.pl/najczesciej-za ... -zmywarek/ można się dowiedzieć dlaczego ;)


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów