Włącznik do bojlera

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

badejson
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2017, 17:56
Włącznik do bojlera

autor: badejson » 12 kwie 2017, 18:13

Dzień dobry, mam taki problem, potrzebuje włącznika do bojlera, a mianowicie wygląda to tak że w piwnicy mam instalacje gdzie piec centralnego ogrzewania jest połączony z bojlerem żeby mieć ciepłą wodę w okresie grzewczym, w okresie letnim bojler ten jest załączany ręcznie, poprzez wtyczkę. Jako że znajduje się w piwnicy to trzeba tam chodzić i go włączać jak potrzebuje się ciepłej wody. Miałem ostatnio remont i podciągnąłem kabel od gniazdka pod bojlerem na piętro gdzie urzęduje i teraz potrzebuje włącznika który chce zamontować i wytrzyma codzienne załączanie i wyłączanie grzałki od bojlera. Grzałka ma 2kW. Dodam że potrzebuje żeby miał estetyczny wygląd bo będzie w widocznym miejscu, więc najlepiej coś podtynkowego. Z góry dzięki za pomoc

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Włącznik do bojlera

autor: szari » 12 kwie 2017, 22:26

Nie lepsza grzałka z termostatem?
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

poscie
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwie 2017, 9:02
Re: Włącznik do bojlera

autor: poscie » 13 kwie 2017, 8:02

Nie powinien to być duży wydatek, a na pewno wart swojej ceny.

badejson
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2017, 17:56
Re: Włącznik do bojlera

autor: badejson » 13 kwie 2017, 15:52

Termostat mam. Jest mi to potrzebne przez to że często nie ma mnie w domu, a nie chce zostawiać ciągle włączonego i żeby grzało się na darmo, kwestia oszczędności. A wyłącznik z kwestii lenistwa żeby nie schodzić do piwnicy :D


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów