działka 12m a dom szkieletowy ;)

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
radzik82
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2017, 14:36
działka 12m a dom szkieletowy ;)

autor: radzik82 » 06 kwie 2017, 15:42

witam

mam taki problem posiadam działkę o szerokości aż 12m chcę wybudować na niej dom o konstrukcji szkieletowej i tu zaczynają się schody co prawda dom ma 5,5m szerokości i według przepisów mieści się idealnie na działce (granica - 1,5m - dom - 4m - granica) ale że konstrukcja jest szkieletowa to przepisy pożarowe mówią o powiększeniu odległości o 50% czyli nie ma szans , ale co wtedy gdy dom z jednej strony posiada ścianę oddzielenia pożarowego do tego ocieplony jest z zewnątrz wełną skalną i otynkowany jeden z architektów stwierdził że takie ściany są niepalne więc dom traktowany jest według p.poż. jak murowany inny architekt powiedział że rozmawiał ze strażakiem i ten stwierdził : " na tej działce nie ma możliwości postawienia domu w technologii innej niż murowana nawet gdy z jednej strony jest ścianka oddzielenia pożarowego do tego powiedział że trzeba by było postawić taką samą ściankę na węższej części budynku :shock: po co nie wiem może w ogóle postawić ścianki dookoła domu i wtedy problem z głowy :D
byłem w UG i nie widzieli problemu Pan stwierdził że skoro dom jest ocieplony z zewnątrz wełną to śmiało można budować ale poradził dopytać w starostwie tak zrobiłem niestety wizyta wyglądała tak : " po co pan tu przyszedł po co pan zawraca mi głowę weź pan stąd idź " ( w skrócie)
jak myślicie brnąć dalej czy dać sobie spokój ?

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów