Ściany pokryte starymi tapetami

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

winczu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:32
Ściany pokryte starymi tapetami

autor: winczu » 05 kwie 2017, 12:48

Witajcie! Czy mogę pomalować ścianę pokrytą tapetą farbą strukturalną akrylową typu baranek?
Zrywanie tapety nie wchodzi w grę, gdyż pod nią jest kolejna tapeta (papierowa) a jedna ze ścian jest ścianą kominową, która jest popękana (robiłem 2 lata temu imitację cegły przy kominku więc wiem co jest pod spodem a zrywanie wszystkiego, położenie siatki, kleju, gładzi to bardzo spory wydatek). Muszę to zamalować jakąś dobrze kryjącą strukturą gdyż tapeta (prawdopodobnie na fizelinie - odkleiłem kawałek i pod spodem jest warstwa elastycznego papieru) przebija starą tapetę pod światło i nawet malowanie na ciemniejszy szary lateksową farbą beckersa niewiele pomogło. Dodatkowo chyba każdy wie w jakim stanie potrafią być ściany w starym budownictwie....
Nie chcę przechodzić gruntownego remontu pokoju, gdyż niebawem (rok, dwa) będzie znowu rozkopany (instalacja C.O.) więc mija się to z celem. Planuję zakupić biały Baranek Primacol i to jakoś zamalować. Dodam, że tapeta bardzo dobrze się trzyma, aktualnie jest w kolorze szarym.

Przekopałem prawie całą sieć na temat malowania ścian pokrytych tapetami farbami typu baranek / piasek pustyni i nic nie znalazłem. Może ktoś miał podobny problem?

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Ściany pokryte starymi tapetami

autor: xander119 » 05 kwie 2017, 13:32

Ponaklejaj gazety. Najlepiej XXX.

winczu
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:32
Re: Ściany pokryte starymi tapetami

autor: winczu » 05 kwie 2017, 14:16

cóż za kreatywność i wyczerpująca odpowiedź..

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Ściany pokryte starymi tapetami

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 28 maja 2017, 23:10

Szanowny Panie,

jeżeli tapeta dobrze się trzyma, a niedługo będzie planowany większy remont pomieszczenia, to rzeczywiście nie ma sensu wykonywanie np. gładzi.

Ważne jest ujednorodnienie podłoża w taki sposób, aby stare tapety nie przebijały przez tynk. Zalecam usunięcie ewentualnych luźnych fragmentów tapety/ściany i oczyszczenie powierzchni. Następny krok to gruntowanie – polecam użycie gruntu głęboko penetrującego, np. ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący. Po wyschnięciu gruntu może Pan nałożyć wybrany przez siebie tynk. Zalecam nałożenie grubszej warstwy (przy stosowaniu się do zaleceń producenta).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Jeciu
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 27 kwie 2017, 7:48
Re: Ściany pokryte starymi tapetami

autor: Jeciu » 30 maja 2017, 8:43

Dobrze na tego typu powierzchnie spisuje się korek ścienny , ładny wyglądzie , naturalny ,a do tego łatwy w czyszczeniu dzięki powierzchni lakierowanej(wystarczy płyn i gąbka)


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości

Gotowe projekty domów